Zapomeňte, že jste měli dceru

„Žila jsem s maniaky, zločinci a vrahy.“Pravdivý příběh pašeračky drog, která přežila peklo thajské věznice. Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném „bangkocký Hilton“, příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala. V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít.Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7832/zapomente-ze-jste-meli-dceru-Eqk-7832.jpg 4.4259
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Jota

Forget You Had a Daughter, 2002

Kniha Zapomeňte, že jste měli dceru

bigbabe

Miluji knihy se skutečným prožitkem. Samozřejmě díky editorovy je to napsáno velice poutavě. Co se týká zaslouženosti či nespravedlnosti nechci komentovat.

1amu
12.06.2020

Poslední věta anotace je tristní. (Ještě, že začíná slůvkem "snad"). Odměna za převoz drog je obyčejně lákavější . A nedovedu si představit, že pašeráci četli, či budou číst tuto knihu. A nejen to, změní svůj názor a dají se na pokání. Tak to ve světě fetu nefunguje !
Autorka patří svou profesí mezi skupinu inteligentnější.
U nás je aktuální případ jisté nanynky, která chtěla docílit téhož a sedí ve vězení v Thajsku již nějaký rok.
Kdo navštívil Thajsko, tuto krásnou zemi, a pozorně sledoval po příletu speciální oddíl v maskáčích, ihned mu došlo, že ti mládenci mají hlášku a jdou najisto !
Stále platí Fučíkovo "LIDÉ BDĚTE !"

Damato
04.11.2019

Rozhodně čtivé, ale na druhou stranu - každý, kdo se propůjčí k tomu, dělat dealera a pašeráka si musí uvědomit, kolik lidí dostane svým pašeráctvím do neštěstí. Patří jim to, trest smrti bych jim dala a to bez pardonu - kolik dětí se tím dostane na dno , kolik rodičů trpí, kolik nevinných lidí má zkažený život.... kolik strachu, neštěstí a bezmoci tím zapříčiní..... a to všechno jen kvůli penězům, aby se měli dobře a nemuseli pracovat...Ať jdou do háje a trpí si po věznicích- oko za oko, zub za zub.....

MiriamF.
10.10.2019

Za hloupost se platí, ale hlavní hrdinka zaplatila několikanásobně. Kniha velmi čtivá, doporučuji.

Crozz
10.07.2019

Čtivá kniha, jako podobné příběhy na toto téma.

Termina
02.07.2019

Hodnotit situace a hloupá lidská rozhodnutí která napsal sám život mi nepřísluší.
Není nic co mohlo být jinak protože takhle se to stalo a takhle to bylo. Mohu jen poděkovat autorce a viníkovi zároveň že se s námi podělila o její zkušenosti, že nám umožnila nahlédnout do prostředí věznic a pogratulovat ji že svůj trest zvládla jak nejlépe mohla.
Chyby nás dělají lepšími. Dík !

Alexxxka
13.06.2019

Moc zajímavá knížka. Rozhodně stojí za přečtení a snad lidem poslouží jako vykřičník...

Ticiana
09.06.2019

Kniha je velice ctiva. Pribeh jedny ženy a toho, jak moc se platí za chyby. Porovnání věznice v Thajsku a v Británii. Moc se mi líbilo, jak k tomu přistupovala. Drsné podmínky a prislo mi teda, ze v Británii to měla těžší. Knížku doporucuju.