Nebe opravdu je...

Neuvěřitelné vyprávění o cestě malého chlapce do nebe a zpět Když Colton Burpo přežil komplikovanou operaci slepého střeva, jeho rodiče jásali radostí nad jeho zázračným uzdravením. Nečekali však, jaký se před nimi během následujících měsíců rozvine příběh: příběh stejně krásný jako neobyčejný, zachycující cestu jejich syna do nebe a zpět. Colton, ani ne čtyřletý, sdělil svým rodičům, že během operace odešel z těla - a pravdivost svého prohlášení potvrdil tím, že přesně popsal, co mezitím dělali jeho rodiče v jiné části nemocnice. Vyprávěl o tom, jak navštívil nebe a co mu říkali lidé, které tam potkal a které nikdy předtím neviděl. Mluvil při tom i o událostech z doby před svým narozením. Navíc své rodiče ohromoval popisy a obtížně srozumitelnými informacemi o nebi, které přesně odpovídaly Bibli, přestože ještě neuměl číst. S odzbrojující a přímočarou smělostí dítěte vypráví Colton o svých setkáních s dávno zesnulými členy rodiny. Popisuje Ježíše, anděly, jak je Bůh "opravdu, opravdu veliký" a jak nás Bůh miluje. Celý příběh převyprávěl Coltonův otec, ale kniha zachycuje i jeho jedinečně prostá slova. Nebe opravdu je... nabízí letmý pohled na svět, který nás čeká a kde, jak říká Colton, "nikdo není starý a nikdo tam nenosí brýle". Nebe opravdu je... navždy změní vaše smýšlení o věčnosti, protože nabízí možnost vidět - a věřit - jako dítě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106853/nebe-opravdu-je-106853.jpg 4.299
Originální název:

Heaven is for real (2010)

Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Návrat domů
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Přidat komentář
darksterka43
12. srpna

Nádherná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem,je tam popsána velká spousta emočních prožitků a věci nad kterými se má člověk zamyslet.
BOMBA

karamelka57
09. února

silné...

Aaginka
09. ledna

Prostě bomba!!!

Elen telemna
14.12.2017

Úžasné! Já nemám slov! Knížka byla opravdu super. Obsahovala spoustu myšlenek a zajímavých úvah. Nejdřív jsem také nevěřila, že byl Colton doopravdy v nebi, ale jakmile o něm začal mluvit více, začal ho popisovat a poučovat otce, přestala jsem chápat. ,,Jak je to možné? Tohle přece nemůže čtyřletý chlapec vědět!" říkala jsem si každou chvíli.
Kniha mě opravdu zaujala a rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Kopretina
28.07.2017

Co ke knize říct - jde o vyprávění otce, jeho syn zažil nadpřirozené věci. Věřím, že se to tak stalo, věřím, že nevšední zážitky, či setkání s Bohem (bohužel i opakem) se stávají. Přeji této rodině vše dobré. A nám ostatním, abychom si ze všeho brali také to lepší.

ZuzziŠ
13.12.2016

A tak jo. Mám o čem přemýšlet.
A až to vymyslím, tak...jsem zvědavá, jak s tím naložím.

Ivan Kučera
23.08.2016odpad!

Trpel som a zrejme by som to po pár stránkach zatvoril a už sa k tomu nevrátil (a pre istotu by som si v Lidli kúpil taký ten mini-terzor za 12,50 a doňho to uložil a kľúč hodil do Váhu, aby sa ku knižke nedostali budúce generácie). Ale v jeden krásny deň som bol odsúdený na krutú nudu. Dokonca až takú, že ma donútila knižku si komplet prečítať do konca. A výsledok? Čo vám budem hovoriť – aj tak som takmer umrel, ale nie od nudy, ale od zážitku, ktorý mi tento náboženský „skvost“ ponúkol.

janulka1310
06.05.2016

U této knihy se ani tak nedá hodnotit to, jak je napsaná, ale spíše to, jak se podařilo přenést zážitky a emoce rodičů, kteří příběh vyprávějí, na čtenáře. Myslím, že se jim to podařilo skvěle, příběh je sám o sobě úžasný. Teď už jen záleží na tom, co si z toho odneseme..

Spineli
05.04.2016

Věřím, že se mohl tento příběh stát, ale kniha mne moc nezaujala. Na můj vkus je v ní hodně náboženských textů a příběh je zbytečně rozvláčný. Kniha by se dala shrnout do povídky.

28401
18.02.2016

Nějak nevím přesně co si myslet...nad věrohodností váhám, ale také nedokážu prohlásit, že je to výmysl...

Meme
15.02.2016

Knížku jsem přečetla velmi rychle a s velkým zaujetím :) Je to neuvěřitlně zajímavý příběh dle skutečné události a mně jako věřícímu hodně dal :)

rašule
10.11.2015

Úžasná knížka kterou moc doporučuji všem,
Je to už několikátá kniha o klinické smrti nebo něčem podobném kterou jsem si přečetla... neříkám že se mi nejlíp četla ale byla fakt Dobrá !!!

Janci
28.08.2015

Zajimave je, kolik z nas si tuto knizku koupilo... ikdyz treba na to, co v knizce stoji neveri...
Treba v ni nekde neco stoji, co je opravdu pro nas urcene...
Ja tuto knizku mohu jen doporucit, je prijemne napsana a opravdu se ji da precist jednim dechem. je to jednou neco jineho nez jsme zvykli cist. Ja si troufam rici, ze ukazuje, ze zivot "vericiho cloveka" je zivot jako kazdy jiny. Vysky hloubky radost bolest nemoc atd. ale take nadeje. Nadeje, ze existuje neco, co stoji za to na to verit. Ze existuje nekdo kdo opravdu muze pomoci. Ze existuje vic, nez vidime ... treba opravdu deti v jejich nekomplikovanosti vidi vice nez my... nase zkusenosti, dobre i spatne v nasi dusi zanechali stopy, neduveru, nespokojenost atd. Obcas se divim, cemu vsemu my lide jsme schopni verit, co vse jsme ochotni v zivote vyzkouset, co vse musime zazit ... cim vice tim lepe ale kdy mame dost? Kdy jsme zkutecne spokojeni...Ja si myslim, ze myslenky na nebe ma jednou kazdy. co se stane az umreme? Uvidime ty ktere milujeme, ktere jsme stratili atd. Ja doufam, ze autori na knizce opravdu neco vydelali jako odmenu za to, ze byli ochotni knizku napsat a vydat. urcite je na svete hodne lidi, kterym to, co je v teto knizce jmenovano da nadeji ... na cokoliv. jednou jsem slysela, ze pokud je nase vira alespon tak velka jako horcicove seminko, tak nam da nase vira silu presunout hory. Takze ja se tesim na setkani s mym ztracenym miminkem a Vam preji, at v teto knizce naleznete par pokladu pro Vase srdce...

trudoš
12.08.2015

Tak tady jsem se minul trochu výběrem. Nic proti příběhům dle skutečných událostí, ale jakmile je to podbarvené jakoukoliv vírou ve vyšší moc, chytám záchvaty pohanské trudomyslnosti. Nějak prostě nedokážu strávit, když lidé řeší své problémy modlitbami a prochází jim to.
Má nevíra však nic nemění na tom, že příběh malého Coltona Burpa je psán se sympatickou naivitou, v níž se automaticky počítá s tím, že čtenář vezme za bernou minci vše, co se řekne. A protože jsem nevěřící Tomáš, požadující alespoň náznak nějakého smysluplného pátrání po příčinách, nedokázal jsem na tuhle autorskou hru přistoupit. Jednoduše rodinu Burpovic neznám - netuším kdo jsou a jací jsou, což kniha překvapivě nijak moc nepřiblíží. Takže jsem si neodnesl nic víc, než že by se dětem mělo věřit vše, co řeknou. A taky, že autoři na knize evidentně slušně vydělali, přestože původní úmysl byl jen hlásat do světa Boží zázrak. Platit se holt musí za všechno. I za zvěstování naděje.

Norea
04.04.2015

Nie som fanatik náboženských tém, ale musím uznať, že táto kniha ma prinútila sa zamyslieť nad rôznými vecami. Kniha sa dobre čítala a mala som pocit, akoby som sa zblížila s malým chlapcom, ktorý je hlavný rozprávač a donášač všetkého nadľudského.

Radka_p
06.01.2015

Kniha nie je zaujímavá spôsobom spracovania, nejde ani o nejaký literárny skvost. V princípe jeden otec rozpráva o živote svojej rodiny a o príhodách, ktoré spolu zažili...na prvý pohľad nič výnimočné. Hodnota knihy Nebo nie je výmysel však spočíva hlavne vo výpovedi, ktorú podáva....teda v tom, že nebo naozaj nie je výmysel.

kacaabba
30.01.2014

Pro mne naprosto skvělé. Výpověď malého kluka má sílu v tom, že ještě neumí kalkulovat s tím, co by rodiče chtěli nebo nechtěli slyšet.

Matematicka
28.10.2013

Kniha literárně nijak příliš hodnotná (úplně nechápu spoluúčast novinářky a spisovatelky Lynn Vincent na autorství knihy???) a tak nějak americky naivní a nasládlá.
Ale pokud se dokážete přes výše zmíněné přenést a je pro vás přijatelný fakt, že čtyřletý kluk se může "podívat do nebe" a mluvit tam s Pánem Ježíšem, pak je až dětsky krásná. Důležitější než styl, kterým je kniha psaná, je pro mě svědectví života (a smrti!) malého Coltona. Mám doma podobně starou dceru, jako byl Colton v době své "návštěvy v nebi", proto je mi také příběh jeho i jeho rodičů tak blízký. Kéž bychom se na svoji vlastní víru dokázali více dívat jako děti (tedy prostě, ale ne nikterak trivializovaně) a dokázali mít tak velkou důvěru a lásku - a tolik se těšit do nebe! No, a pokud v nebe nevěříte, možná stojí za to se zamyslet, jaké by to mohlo být...

-Daniela-
21.10.2013

Opravdu povzbudivá, kouzelná knížka, doporučuji všem, hlavně hledajícím a váhajícím. Je napsaná jednoduše, srozumitelně a je velkým a úžasným svědectvím.

Karcoolka2210
08.08.2013

Ludia sa na tuto knihu mozu divat ako na svedectvo viery alebo len fikciu. Pre mna osobne to bola velmi silna kniha, napriek tomu, ze bola velmi jednoducho pisana. Svedectvo maleho Coltona ma len usvedcilo v tom, comu verim, takze davam 5 hviezdiciek :)

Barbanka
05.08.2013

Krásně a čtivě napsaná kniha....V pasážích, kde malý Colton bojuje o život a rodiče prožívají hotová muka, jsem měla husí kůži a ukápla mi i slza.Každý rodič ví, co to je mít strach o své dítě, muselo to být hrozné si něčím takovým procházet...A co dadat k obsahu knihy? snad jen : "kéž by to byla pravda!"

minde
30.06.2013

Příběh sám o sobě je hodně poutavý, nedovolí vám přestat číst. Ať už jste věřící nebo ne...knížka ve vás nechá takový krásný milý pocit. A s jistotou říct, jestli je tohle všechno pravda...to už si každý musí posoudit sám. Ale třeba opravdu i takhle k nám někdy promlouvá Bůh....

anyzek
22.04.2013

Ano, i mně tato kniha znovu oživila to, co jsem dlouhou dobu postrádala - nahlédnutí přes zážitky malého chlapce "domů". Vždyť je to tak prosté....!
A pokud se lucifukovi zdá, že autor příliš tlačí na pilu, tak je to zcela jistě proto, že on sám jako pastor nic takového nezažil a když se mu potvrdilo, že to, co mu synek vypráví, je pravdivé, tak byl tak fascinován, že není divu, že se chce podělit s námi ostatními.

macer1991
20.03.2013

Užasne...... detskymi slovami , jednoducho a krasne popisovana klinicka smrt

lucifuk
12.03.2013

Ako starému skeptikovi a neveriacemu Tomášovi, mi táto kniha prišla veľmi neuveriteľná, zvlášť, keď sa jedná o true story. Autor príliš tlačí na kresťanskú pílu a prezentuje túto konkrétnu vieru. Na druhej strane,ale knižka nikoho neuráža a je napísaná príjemným štýlom.
budem si musieť prečítať tú bibliu, aby som presne pochopil toľkú oddanosť bohu, ktorá je v tomto diele prezentovaná.

venea
05.03.2013

DOPORUČUJI ! skvělá knížka, otevře člověku zcela nové obzory.. určitě budu číst znovu

Lucieeeee
06.11.2012

Veľmi krásna knižka. Dávno som nič také pekné nečítala. Odporúčam!!!