Modlitba za matku

Když se So-njo ztratí uprostřed davu na nástupišti metra v Soulu, pouští se ostatní členové rodiny do zoufalého pátrání po své matce. Čím hlouběji se do něj ale noří, tím více dlouho zamlčovaných rodinných tajemství i soukromých trápení se objevuje. A čím dál častěji si zbytek rodiny musí klást otázku, jak dobře vlastně tu, kterou nazývali „matka“, znali. Poetická románová mozaika, ve které se ve vyprávění střídají dcera, syn, otec a nakonec i „ztracená“ matka, je autentickým obrazem současného života v Koreji a nadčasovým příběhem rodinné lásky, jež byla v roce také 2011 oceněna prestižní Man Asian Literary Prize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164118/modlitba-za-matku-s4P-164118.jpg 4.378
Vydáno:, Knižní klub

Please Look After Mom (2011)

Kniha Modlitba za matku

Libušš

Myslím, že jedna z mála knih, u které se ztotožňuji s názorem ostatních čtenářů. JE to neobyčejný příběh z né tak známého prostředí, který vás dostane.

zapálenýčtenář

Krásné, silné, emotivní.
Kniha plná nadějí a zklamání.
Obyčejný příběh neobyčejné ženy.
Kniha může pomoci obnovit rodinné vazby.
Uzdravit nás.

Jediné co mi chybí je příběh druhého syna.

baty

Velmi silný příběh. Četla jsem jedním dechem, místy mi až běhal mráz po zádech a dokonce i slzička ukápla.

Richisa

Krásná smutná kniha. Jak často si uvědomíme, co pro nás člověk znamená, až když ho ztratíme.

Pro mě trochu nezvyklé, ale jsem ráda, že jsem se ke knize prostřednictvím výzvy dostala.

kabudka

Absolutně neprvoplánovité, stejně jako rodinné vztahy. Krásný zážitek.

Moncele

Drsné a současně krásné, smutné i silné... Dlouho mě tak něco nezaujalo, doporučuji všem, kteří nehledají jen zábavu a jednoduchost.

LenkaKT
10.10.2018

Dočetla jsem jedním dechem, změnila jsem plány na víkend a jedu za mámou. Ještě ji mám. Skvělé. Silné.

tereza1198
21.07.2018

Na té asijské literatuře opravdu něco je. Ta vztahová hierarchie, všechny ty nevyřčené věci, jiný náhled na život. Někdy opravdu musíme něco nebo někoho ztratit, aby jsme pochopili, jak velká ta ztráta je.

Gabrielův Ráj
Gabrielův Ráj