Barush64 Barush64 komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Jsem v rozpacích... Četla jsem Dívku v ledu a vůbec mě nezaujala. Když ale všude vidím brilantní hodnocení Bryndzových knih, tak jsem si říkala, že mu dám ještě šanci. A je to snad ještě horší. Zápletka nudná, děj předvídatelný, superintendantka sem, superintendantka tam. Erika je nejvíc nesympatická hlavní hrdinka, s jakou jsem se v knižním světě setkala. Styl psaní mi taky vůbec nesedl, přijde mi to jak kdyby to psala puberťačka závislá na slashích. Vážně už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila. Tohle "dílo" ale zahodím hodně daleko. Opravdu nevím, co na tomto autorovi kdo může vidět. Keplerovi, Nesbomu nebo Adler-Olsenovi (ke kterým bývá autor připodobňován) nesahá ani po kotníky.

11.03.2018 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knize jsem se docela dlouho vyhýbala, protože nemám téma války ráda. Tahle kniha je ale psaná tak krásně, jako kdyby ji autor spíš namaloval, než napsal. Příběh mě zaujal hned od první stránky, krátké kapitoly mi vyhovovaly a nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem knihu nepřečetla. I ten konec mi přišel krásný, takový smířlivý. Určitě doporučuji, je to jednoduše nádherné.

02.03.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Wow, tak přečtena během jediného dne. Čtivost se tomu absolutně upřít nedá. Atmosféra té knihy je nakažlivá a při čtení máte pocit, ze se ve vašem obýváku vznáší mlha, ve které se co nevidět ztratíte.

Nepovažuju se za nějak extrémně statečnou, ale zas až tak moc jsem se (naštěstí) nebála. Myslím si, že chudák Igor má totiž jiné a větší problémy, než je Tribeč. Každopádně tu legendu jsem si prostudovala... A že bych se tam chtěla vydat,tak to ani omylem :).

Čtyři hvězdičky za čtivost, za ten mimořádný čtenářský prožitek. Jednu hvězdu dávám dolů za to, ze to místy bylo fakt už přitažené za vlasy (a že si hlavní hrdinové občas i sami protiřečili). Ale knihu doporučuji!!!

01.03.2018 4 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Do knihy se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem se nechala od bráchy ukecat :D A dobře jsem udělala. Pomalejší rozjezd, ale nakonec velmi napínavý příběh plný vášně a temné strany. Bane je pěknej hajzlík, ale i tak mu člověk musí svým způsobem pořád fandit. Určitě se brzy vrhnu i na další díly a hlavně na další příběhy ze světa SW. Zdá se, že narozdíl od nových filmů, to pro mě nebude ztracený čas.

18.02.2018 5 z 5

Báááječná dovolená: aneb Cizí neštěstí potěší Báááječná dovolená: aneb Cizí neštěstí potěší Karolína Rellig

Opravdu hrozny. Vubec nechapu, jak nekdo neco takoveho mohl vydat.

28.01.2018 odpad!

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Na tuto knihu jsem narazila uplnou nahodou a rikala jsem si - proc ne. O severske napinave krimi se rozhodne nejedna, ale kniha je celkem ctiva a pribeh plyne. Lekar Hugh je sympatak a bavi me jeho casta ironie a sebeironie. Ted jsem navic zjistila, ze kniha ma pokracovani, ktere si rada prectu.

14.01.2018 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Prijemne cteni v predvanocnim case. Nazev teto knihy jsem mela napsany v diari asi rok dopredu, abych si ji nezapomnela na prosinec poridit. Svuj ukol splnila velmi dobre - nadsazka, laska a hory snehu me naladily vic nez otrepane vanocni songy v radiu. Jasne,bylo to naivni,nepravdepodobne a taky dost pubertalni :D, ale o Vanocich clovek odpusti leccos. Celkove me to spis prijemne pohladilo po dusi a to jsem presne chtela. Prvni povidka nejlepsi.

29.12.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tohle byla hrozně divná kniha a já pořád ještě nevím, jestli se mi líbila, jestli mě naštvala nebo vyděsila. Nejspíš asi vše dohromady.

22.10.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Ve světě severské knihy se už chvíli se zalíbením rochním, ale Joona mi prozatím unikal. Rozhodla jsem se, že začnu pěkně prvním dílem. Překvapilo mě, že Joona (aspoň zatím) nechlastá, nefetuje a nemá strašnou depku :D A možná mi to tam trochu i chybělo. Spíš než o komisaři to bylo o psychoterapeutovi Erikovi, což je možná škoda. Těším se, že se v dalších dílech s hlavním hrdinou snad blíže seznámím. Během čtení jsem neprožívala extázi jako třeba u Nesbøho, ale po dočtení jsem si uvědomila, že mi kniha vlastně chybí. Další díl už na mě čeká v knihovničce :).

22.10.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám ráda knihy s tématikou války a koncentračních táborů. Ale pak se objevila Hana a s ní mraky doporučujících hodnocení. Tak jsem si řekla, že je čas dospět a zkusit taky nějaké to vážnější téma a nelituju. Překrásná kniha, napsaná citlivě, něžně, dokonalý konec a pointa. Doporučuji opravdu všem.

22.10.2017 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Téma knihy mě velmi zaujalo - chtěla jsem nějakou romantiku, ale pokud možno ne takovou tu, kde žena potká muže, pak zjistí, že je ženatý/její nadřízený/přítel její nej kámošky... Byla jsem zvědavá, jak hrdinka prekérní situaci vyřeší a nezklamalo mě to. Hezké, něžné, sladké čtení.

09.09.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tak budu asi prvni, kdo tu knihu zkritizuje... Po Sedmilharkach, ktery jsem zhltla snad za jedno odpoledne (doporucuju uzasny serial) a Manzelovu tajemstvi se mi vubec nechtelo verit, ze takovou plytkost spachala ta sama autorka. Od Moriarty jsem ocekavala prijemne psanou knihu, ktera se nejakym zpusobem dotyka altualnich spolecenskych temat a donuti k zamysleni. Vyroci bylo spis jako nejaka za vlasy pritazena harlekynka. Potencial knihy (vychova, laska k diteti, dopad vychovy na dite) nebyly vyuzity. Postavy pro me neuveritelne (vy snad znate nekoho, kdo je uplne KAZDEMU sympaticky??) Nebo ty tri potrestene starenky... Davam dve hvezdicky za ctivost, jinak za me totalni propadak. Celou dobu jsem bohuzel jen prekvapene musela kroutit hlavou jak predvidatelny a nesmyslny pribeh to je.

03.08.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Divka v ledu pro me byla dost zklamanim. Rada se nechavam nalakat na nove detektivky a uz se mi to mockrat vyplatilo. Ne vsak u tehle knihy, kdy si ani nebudu shanet pokracovani. Nesympaticka Erika, ktera si (jak proboha?!) brzy ziska oblibu celeho policejniho tymu, nevyrazne osobnosti tymu (uz ani nevim kdo tam byl) a zapletka pritazena za vlasy tak moc, ze jedine na co ta kniha spoleha je wow efekt pri zaverecnem rozuzleni. Jinak moc napinava neni. Cist se to da, ale jsou mnohem lepsi :).

11.06.2017 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

POZOR! V KOMENTARI OD KAISHUN JE SPOILER a vyzrazeni celeho deje!!!! Upozornuji, ja se takhle diky "ohleduplnosti tohoto uzivatele" dozvedela vraha v pulce knihy. K veci. Vyborny to bylo!!! Ja jsem zvykla na severske krimi a proto jsem byla vuci tehle knize skepticka a dlouho mi lezela na stole. Ale po uvodnich par desitkach stranek uz jsem byla tak vtazena do deje, ze jsem cetla do ctyr do rana :D opravdu doporucuju :)

12.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nafouklá bublina. Působilo to na mě tak, že si autorka sepsala na papírek taková ta "populární témata" jako nevěra nebo homosexualita a napráskala to vše do jedný rádoby líbivý knihy. Mně se to zdálo povrchní, nepravděpodobné, nelogické, prostě za mě ne. Jediné, co se mi líbilo, byl ten koncept příběhů, které se navzájem prolínají.

26.02.2017 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Každý potřebuje superhrdiny, to je přece nad slunce jasný a strašně super. Ještě o něco víc super je to, že úplně každý z nás má nějakou superschopnost, ikdyž si ji možná neuvědomuje. Jaká je ta vaše? Kniha ve mně mimo jiné znovu oživila vzpomínky na mou vlastní babičku, po které se mi nikdy nepřestane stýskat. Protože každý potřebuje někoho, kdo je vždy 100% na jeho straně. Zamilovala jsem si všechny postavy, jejich životní příběhy, trápení i to, jak se s tím vyrovnávají. Elsa říká, že každá správná pohádka musí mít šťastný konec. Já jsem si z knihy odnesla takový ten melancholický sladkobolný pocit a mnoho nových podnětů k přemýšlení. Moc doporučuju a chystám se na Oveho :).

23.02.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst, strašně dlouho mi připadalo, že se tam nic neděje. Ale o to šťavnatější byl závěr. Zdá se, že celých těch prvních cca 250 stránek připravovalo půdu pro vyznění stránek posledních. Pod rouškou banálních historek ze života 3 rodin je ukryt příběh o lidské vině a odpouštění, o nedorozuměních, o tom, jak spolu lidé neumějí mluvit. Co všechno by se nestalo, kdyby spolu lidé komunikovali? Tři ženy, každá uvězněná ve svém miniaturním a "veledůležitém" vesmíru, který nedokáží opustit ani nahlédnout za jeho okraj. A najednou si uvědomíte, že to není jen o 3 ženskejch, ale o lidech obecně, o tom dobrém a špatném v nás. Epilog úžasný, celou dobu jsem si říkala, že to s tou Janienou smrtí nebude jen tak :)

13.02.2017 4 z 5

Padesát odstínů kuřete Padesát odstínů kuřete F. L. Fowler

Velmi šťavnaté počteníčko :D.

09.02.2017 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Od prvního slova jsem se chytila a už se neodtrhla. Velmi znepokojující a i když jsem knihu četla někdy v létě, stále si na ni vzpomenu, pokud chci někomu doporučit "něco na čtení". Bojím se od autorky číst další knihy, abych si náhodou nepokazila ten dojem, který z ní a její knihy mám. Ještě teď mě mrazí.

06.02.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Knihám od tohoto autora se nedá upřít čtivost. Jsou svěží, přímočaré, plné napětí. Líbily se i zápletky - motivy vražd mi připadají originální. Nesba mi to nepřipomínalo, přece jen u Nesba jsem se pak bála pomalu spát potmě :D. Nicméně své mouchy to má. Nevím, proč je v poslední době tak "In" udělat z hlavních hrdinů feťáky/alkoholiky/citové rozervance nebo nejlépe vše dohromady.

05.02.2017 4 z 5