Darth Bane: Cesta zkázy

Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil. První svazek trilogie o legendární postavě řádu Sithů. Bývalý horník Dessel prchá před republikovými vojáky a vstoupí do řad sithské armády. V ní zažije tvrdý křest ohněm v krutých bojích proti Jediům. Později přijme nové jméno Bane a začne studovat na Akademii založené sithskými mistry. Na konci studia ho však čeká nelehká zkouška: musí popřít vše, co se na Akademii naučil, a přijmout nové pravidlo dvou, které jediné může vést ke konečnému cíli Sithů - absolutní vládě temna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344321/darth-bane-cesta-zkazy-Tvi-344321.jpg 4.7217

Star Wars - Darth Bane 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: Darth Bane Path of Destruction, 2006

Kniha Darth Bane: Cesta zkázy

StarPopcorn

(+ SPOILER) Tohle je důkaz toho, že Drew Karpyshyn UMÍ psát! Určitě tohoto spisovatele přidávám na svůj seznam největších Star Wars autorů - Hned vedle Timothyho Zahna
Jinak o knize: Velice povedený příběh, i když protagonista je trochu neobvyklý. Ale to vůbec nevadí, právě naopak - Každý má chuť někdy pořádně nakopat zadek Jediům ;)
Banea osobně považuji za nejgeniálnějšího sitha vůbec, protože díky němu starej Palpy vyhrál (Pravidlo Dvou) 5*

kacaav
30.12.2020

Za mě nejlepší kniha tohoto univerza. DOPORUČUJI

Köttur
19.11.2020

Jako první kniha, kterou jsem ze Star wars EU četla, mě Cesta zkázy příjemně překvapila. Darth Bane je Drewem Karpyshynem jako charakter opravdu dobře popsán, při čtení mě neustále mrazilo v zádech a napětí mi nedovolilo přestat ani na chvíli. Za ten měsíc, co jsem knihu měla pujčenou z knihovny jsem, jsem jí přečetla nejméně pětkrát, některé pasáže dokonce vícekrát. Tahle kniha je povinnost pro každého fanouška Star wars.

Jarous108
07.10.2020

Do Sithu! Tahle kniha překonala Labyrint zla v mém žebříčku nejlepších Star Wars knih! A musím říct, že kandidátem na první pozici byla už od prvních kapitol. Kniha obsahuje vše, co by si věrný fanoušek mohl přát: nadávky v republikovém basiku, přehledná pravidla sabaccu, zajímavé střípky informací z Předaleké galaxie (například zjistíte, čím se opíjí wookiové), dokonce jedno staré correlianské rčení takřka intergalaktického významu: "Střez se hněvu odmítnuté ženy." Dále pak odkazy na další SW díla (KOTOR, Revan nebo Letopisy rytířu Jedi...), ale především: učení temné strany Síly. Právě temná strana Síly je v knize podána velice uvěřitelně (uvěřitelně - opravdu, příběh se přeci odehrává v Předaleké galaxii, nikoli na ubohé planetě Zemi, tak proč se držet zpátky?) s důrazem na její přitažlivost, jakožto prostředku k dosažení moci. V jistém smyslu je vzestup Dartha Banea velice inspirující ukázkou vůle. Závěr je napsán velice rafinovaně, protože v něm jakousi formu vítězství (ač možná poněkud hořko-sladkého) mohou uzřít příznivci světla i temnoty. Dílo skvěle uvádí do souvislosti události, které ději dalece předcházejí s těmi v daleké budoucnosti. 5 hvězdiček mi přijde pro tuto knihu ještě málo. Knihu vřele doporučuji, nedávno proběhl dotisk, takže je opět k dispozici.

daniel6725
24.08.2020

Co si budeme povídat. Pro fanoušky Sithů naprostá povinnost. Darth Bane, zakladatel pravidla dvou a jeho počátek. Nádherně popsaná akademie na Korribanu, spousta akce, spousta temné strany Síly. Jediné, co bych vytknul, jsou možná až přehnané možnosti temné strany, ale to je věc, na kterou narazíme napříč příběhy ze Staré republiky.

Ailee
07.05.2020

Tohle mě moc nebavilo. Bylo to jako hooodně dlouhý prolog k dalšímu ději. Postavy jsem si nemohla oblíbit už jen proto, co ztělesňovaly. Měla jsem ráda Dese, ale jen dokud byl Desem. Jakmile se ocitl na Koribanu, šel celý děj do háje. Popisy, potyčky, bitva, která byla na pozadí jen jako křoví... Vlastně jsem to dočetla jen kvůli informacím o Revanovi. Dalšímu dílu šanci dám, snad bude zaměřený více na děj, než na filosofii o temné straně.

Sorrangar
11.04.2020

Jedna z nejlepších knih SW! Přečetl jsem jedním dechem a nemohl se dočkat pokračování. Stoprocentně doporučuji všem fanouškům Sithů, tohle je prostě nářez včetně obou pokračování.

tomas3272
02.01.2020

Moc pěkně napsané, jak to tehdy bylo. Jedinou výhradu mám, a to, jakým způsobem se Des zbavil všech Sithů. Na můj vkus trochu jednoduché. Mimo to ale super čtení.