Zjevení

Na samé hranici kolonizovaného vesmíru zkoumá poručík David Anderson trosky tajné výzkumné stanice, kterou napadli neznámí žoldáci. Doutnající ruiny jsou posety těly a ve vzduchu se vznáší nezodpovězené otázky. Kdo najal žoldáky a z jakého důvodu? A kde je Kahlee Sandersová, mladá vědkyně, která záhadně ze základny zmizela těsně před tím, než byli její kolegové vyvražděni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48276/zjeveni-X1x-48276.jpg 3.8139

Mass Effect (1.)

Revelation (2007)

Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Dogwood
28. březnaodpad!

Nuda nedalo se to dočíst :( snažím se dávat scifi ještě šanci ale nějak to nejde :(

B4LU
13.12.2017

Úvodem bych rád řekl, že jsem tuhle knihu četl pod vlivem čerstvých dojmů z hraní prvního dílu Mass Effect. Patrně odtud pramení vyšší nároky, které jsem na toto dílo měl, a které prostě nebyly splněny. Velmi stručně řečeno se jedná o prostinké military SF, které se sice čte celkem dobře (ale je otázkou, jak velký vliv na to měla znalost a "natěšenost" ze hry), ale s prakticky nulovým výsledným dojmem. Osobně si příliš nedovedu představit, že by měl z knihy požitek někdo neznalý vesmíru ME, a i pro znalé čtenáře tato kniha příběhově nepřináší nic, co by neodhadli z rozhovorů ve hře.

Nelíísek
09.11.2017

Taková pěkná sci-fi jednohubka.

Abych řekla pravdu v sérii Mass Effect se vůbec nevyznám, takže tento díl čtu bez toho, aniž bych znala jakýkoliv děj ze hry nebo cokoliv jiného. Děj ani neurazí ani nějak moc nepřekvapí, naopak svět Mass Effectu je v celku hodně propracovaný ať už jde o pestrost ras nebo konflikty mezi jednotlivými stranami.

To ale neznamená že první díl nenadchne, opět říkám nevím, jak je to řečeno ve hrách, ale mě jako neznalce herní série Mass Effect tento první díl celkem zaujal a určitě v nejbližší době sáhnu i po druhém.

HODNOCENÍ: Děj je plynulý i přes nějaké nudnější momenty mě kniha bavila věřím že v budoucích dílech se děj knihy rozjede, přesto je to ale taková průměrná sci-fi hodnotím na 3*.

RiaKon
26.10.2017

Klady:
- charaktery postav (známí z her)
- propracované universum
- prequel ke hře Mass Effect
- rozšiřuje lore ME

Zápory:
- děj je slušný, ale nic extra
- pokud nebudete hrát hry, klidně přeskočte celou sérii

ME knihy jsou příjemným rozšířením universa, avšak nejedná se o zázračná díla. Všechny sledují příběh admirála Andersona, kterého známe jako mentora naší postavy ve hře. V knize se dozvíme také víc o Sarenovi - záporákovi z první hry, aneb jak se vlastně dostal k armádě Gethů.

ViliamNovický
29.06.2017

Saren a Anderson sú moje obľúbené postavy z hry, preto ma potešila kniha o ich spoločnej minulosti. Príbehovo na hru nemá ale ako doplnok poslúžila dobre, pre mňa najlepší diel knižnej série.

Pasadenka
19.03.2017

Příchod Andromedy mě motivoval k tomu, podívat se na tuto sérii lépe. Hry mě obcházeli, i když obecné povědomí mi rezonovalo v hlavě. A jak je mým zvykem, nikdy neodolám knížce, která byla psaná na motivu hry. :) I když s Warhamerem pořád bojuji. :D A jaký je výsledek? Průměrný. Příběh v sobě skýtá celkem zajímavé univerzum, ze kterého by se dalo hodně vytěžit. Autorův styl je však do značné míry banální a celý příběh se neubrání jakési až přílišné jednoduchosti. Ale splnilo to očekávání. Nesložitě postavené vyprávění, které se hezky odsýpalo do propadliště zapomnění s jemnou patinou vzpomínek, tak lehce zaměnitelných s nepřeberným množstvím jiných příběhů. A to není myšleno, jako negativní kritika. Je to jednoduše takové to klasické „levné“ sci-fi pro kluky a jo, někdy i holky, jednoduše „žánrovka“. A s tímto vědomím za mě silné 4*.

majxik
05.01.2017

Pro fanoušky Mass Effectu skvělá knížka, nasytí vás dalším příběhem ze stejného univerza, který se drží předlohy i v akčním pojetí příběhu. Líbí se mi že Lore se drží předlohy a nejsou tam (aspoň co jsem si všiml) žádné kiksy. A pokud máte rádi sci-fi a nehrajete hry, tahle knížka se vám asi bude stejně líbit, aspoň mi přišlo, že i bez znalosti hry bude pro vás pochopitelná. :)

IvoB
27.09.2016

Poměrně dobře čtivé dobrodružství ze světa Mass Effectu, který překvapivě nevyžaduje žádné zvláštní znalosti hry - jedná se totiž o prequel. Fanoušci hry tak dostanou další informace o svých oblíbených postavách, a nehráči si zase mohou bez problémů užít fajn sci-fi četbu. Spokojení tak budou asi všichni. 70%

RickyRicardo
25.09.2016

Moje první reakce byla asi taková "KDE JE KURŇA SHEPARD!!! JÁ CHCI SHEPARDA!!!" Ale i přes absenci Sheparda se mi kniha hrozně líbila.
Zjevení můžu doporučit všem fandům hry, ostatní co hru nehráli budou mít v knize dost hokej.
Mass Effect je moje srdcovka tak doufám že se někdy Sheparda dočkám.

mitko
01.09.2016

Hru poznám, ale nikdy som ju nehral a preto ma svet Mass Effectu prekvapil. Objav technológie proteánov a jej pochopenie katapultovalo ľudstvo technologicky dopredu, až do iných galaxii kde sa stali súčasťou komunity iných rás. Svet je to naozaj pestrý a knižka nás s univerzom zoznamuje len základne a viacej sa sústreďuje len na misiu Andersona. Bolo to celé zábavne, bez hluchých miest, tempo vyrovnané s trocha jednoduchším príbehom, kde našťastie autor romantiku moc nezakomponoval. Chytilo ma to rýchlo a prečítané to bolo za chvíľku, ale nič hlbšie mi to nedalo, preto "len" 4*. (ale navnadilo na hru)

Polinius
29.07.2016

Knihy na motivy něčeho jiného (film, seriál, hra, ...) nejsou obecně dobré.
Netvrdím, že tohle je událost roku, ale kniha se příjemně čte a i já jako nehráč hry jsem se nakonec přiměřeně orientoval. V knize najdete všechna klišé, které ke space opeře patří, ale všechno je tak trochu pokrouceno - velká láska se nekoná, dobro nevítězí, ...
Sice má kniha otevřený konec ale i tak má dostatečně silné rozuzlení na to, abych nebyl smutný, že tohle je jen nějaký prolog a všechno bude až v příští knize.

Čelo
24.07.2016

Knihu jsem si přečetl jen ze zvědavosti, jelikož už mám za sebou autorovy SW knihy jako jsou Revan a Darth Bane: Cesta zkázy. Musím uznat, že i tento příběh ze světa Mass Effect mě velice potěšil a nadchl. Tato kniha se čte s nesmírnou lehkostí a tužbou nad dalším slovem. Hru jsem nikdy nehrál, ale tento svět se mi hodně líbí a jsem v maximálním očekávání co přinesou za příběhy další knihy.

YuuMitsuko
06.07.2016

Neznalec světa Mass Effectu z her by si jistě knížku užil plnými doušky, je v ní všechno, co by měla obsahovat. Bohužel jsem vášnivý hráč Mass Effectu a tudíž mám přečtené i kodexy a informace a kolikrát mi informace z knížky neseděly ke hře. A upřímně, věřím spíš hře, s ní jsem strávila víc času. To, že jsem krátce po začátku musela začít hledat, co všechno nesouhlasí mi čtení rozhodně nezpříjemnilo. Bohužel pouze 2 hvězdičky.

Highlander
05.07.2016

Já jsem naprosto spokojen. :)
Sice je už asi trapné, jak všemu dávám 5 hvězdiček, ale holt mě to nijak nezklamalo a bavilo mě to.
Musím přiznat, že herní předlohu vůbec neznám - jen vím, že nějaká hra Mass Effect existuje - ale vůbec mi to nevadí, kniha měla dobrý děj, napětí, akci... a to nejdůležitější - neztrácel jsem se v milionu ras, planet, technologií, atd... což je vždy velký plus. :)
Rozhodně jdu do dalších dílů.

witko
03.07.2016

Poměrně čtivý a chytlavý, ale krátký. Snad další díly mne více uvrhnou do světa Mass Effectu.

lyriq
26.02.2016

Super oddechovka, pro fanoušky povinnost.

lenka1986
26.02.2016

je to fakt dobra kniha. clovek sice hned na prvy krat nepochopi ako funguje ten masovy efekt pre pohon ale autor vynikajuco sklbil sci-fi s fantasty a tym je vysledok prave tento mass effekt. mozem len povedat ze pri ostatnych knihach som pri citani prepokladala co bude nasledovat ale tu som citala doslova kazdu stranku v neistote a v akomsi carovnom nevedomi co ma caka dalej. hlavne ma ocarila postava dievca gillian andersonova ktora aj napriek tomu ze je mierne mentalne zaostala ma urcite schopnosti ktore dokaze pouzivat v spravny cas na spravnom mieste

pejty
06.01.2016

Pro mě jako pro fanouška série to je skoro povinná četba, která mě bohužel moc nezaujala. Sice se zde dozvíme příběh tehdy ještě poručíka Andersona, na který hra pouze několikrát poukázala, ale bohužel pro mě tento příběh nebyl podaný dostatečně kvalitní formou. Pro hráče povinnost pro ostatní brak.

Shepardko
27.09.2015

Jako fanoušek série musím uznat,že je to pěkné vykreslení minulosti mé oblíbené postavy.Protože když se to člověk nedozvěděl ve hře,tak alespoň v knížce.

Raymond
07.06.2015

Děj determinovaný plytkostí? V žádném případě.

Za negativum knihy nepovažuji ani přílišné odchýlení se od ve hře nastoleného trendu epikou prostoupeného příběhu. Kniha především doplňuje již prezentovaný děj, nesnaží se nastolovat a rozvíjet paralelní příběhové větve. Tento kanonický přístup, tj. doplňování skládanky příběhu, mně osobně velmi vyhovuje.

Herní trilogie byla, zdá se, prezentována jako jednolitý celek a tato kniha tuto premisu de facto potvrzuje. Bez okolků a zadních vrátek opatrnosti (což je vlastnost typická mnohým jiným adaptacím) jsou zde prezentovány, osvětlovány a rozvíjeny ve hře a jejím kodexu pouze zběžně ilustrované svět Mass Effectu determinující skutečnosti. Historická adaptace proteánské technologie, úskalí počáteční koexistence Aliance s ostatními rasami galaxie, charakterová dekompozice Sarena Arteriuse a Davida Andersona a osvětlení jejich společné historie.

Věci ve hře pouze tušené zde dostávají konkrétní rozměr a obrys. Kniha se tomu nevyhýbá, což je její hlavní předností, což je důvodem, proč ji číst, což je důvodem, proč je nutno ji číst.

Čtenářova počáteční investice ve smyslu seznámení se s reáliemi na pozadí knihy je vyžadována a má nepřekvapivě pozitivní dopad na její akceptaci a hodnocení.

t_gon
20.07.2014

Zjevení není vyloženě špatné, jak by se mohlo z komentářů zdát a jako prvotina v písemné formě slouží jako doplněk k univerzu Mass Effect víc než dobře. Více méně se jedná o prequel k prvnímu dílu herní trilogie Mass Effect, jež vysvětluje historické pozadí některých postav z uvedené hry.
Pro nehráče by se teoreticky mohlo jednat o příjemný vstup do tohoto vesmíru, i když v porovnání s knihami založenými na jiných herních značkách by tento kousek nevyšel s příliš vysokým hodnocením. Každopádně se jedná klasicky o příjemné zpestření na dva večery, jež nedotčené buď vtáhne, nebo kompletně odradí od skvělého „živého“ vesmíru značky ME.
Poslední strany knihy jsou velmi příjemným propojením papíru s digitálním světem na monitorech (:

Ben Nevis
25.10.2012

Obyčejná akční rychlokvaška, která vznikla kvůli komerčnímu úspěchu hry. Dá se zařadit do přehršele knížek podle filmů, seriálů a her. A přitom vesmír Mass Effectu by si zasloužil doopravdického umělce a ne spisovatele, který píše pro peníze.

JohnCZ
14.02.2012

Strašně rád bych této knize dal víc. Herní předlohu zbožňuju a ač kniha je napsaná velice čtivě a měl jsem chuť neustále pokračovat, obsahově je to bída. Čekal jsem více planet, větší epičnost, více napětí. Ne, je to jen takové doplnění příběhu jedničky a tématu "jak to vlastně bylo s Andersonem a Sarenem". Pro fanoušky hry povinnost, pro ostatní řekl bych celkem tuctová kniha.