BariEli BariEli komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Při čtení jsem se také trápila. Bylo to trochu zdlouhavé. Avšak příběh byl silný, mrazivý... za mě stojí zato malé trápení.

19.12.2021 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Úžasné. Všudypřítomná paranoia sovětského režimu, s překvapivým závěrem, čtivé podání příběhu, vývoj postav a jejich vztahů. Tohle všechno mě drželo u knihy jako přilepenou. Za mě rozhodně doporučuji.

07.11.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Moje seznamovací první četba od tohoto autora a wow! Dost mrazí v zádech, jak to asociuje s dnešní dobou.

29.10.2021 4 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Zklamala mě. Začátek super, rozjíždělo se to náramně! (V Sarah jsem se skoro viděla pár let zpátky). Fantazie mi jela na plné obrátky....no bohužel má fantazie byla daleko lepší než druhá polovina knihy. Čekala jsem šmrnc, něco chytrého. Prolnutí obou příběhů bylo NNUUDDAA!

16.10.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Mně je Darcy velice sympatická. Líbí se mi její styl. I když naprosto vážně to za horor prostě brát nemůžu. Zvláštní je, že mi to vůbec nevadí. Na nic víc si to nehraje. Závěr byl překvapivý. Brzy se pustím do dalšího příběhu od této autorky.

03.10.2021 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

No tak splněné téma čtenářské výzvy a jdu rychle od toho. Naprosto ztracený čas.

03.10.2021 1 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Mně příběh bavil. Přišlo mi to zajímavé a napínavé až do konce. Když už si myslíte, že víte, zase se vše otočí. :-)

16.09.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Ano, rozhodně zajímavé čtení. Taková povedená rodinka. Brrr, ještě teď mi béhá mráz po zádech.

19.08.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Příběh mi dokonale sedl. Zajímavá zápletka, prostě paráda.

08.06.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Málo čtu biografie a po přečtení téhle toho lituji. Bylo to neuvěřitelné. S takovým nadhledem a (jak psal již někdo přede mnou) takovou dávkou sebeironie jsem se ještě nesetkala. Bylo to přímé, na plnou hubu jak se říká. A až překvapivě nadčasové. Nejvíc mi utkvěla tato pasáž:
"Tak jsem si to myslela, ale měla jsem držet hubu, protože pro pravdu se lidi nejvíc zlobí. Jenže to nebyl jediný případ v mém životě, že jsem ztratila přátele, protože jsem si nebrala servítek. Nikdy jsem nevěřila v lichotky a přetvářku a tím, že jsem nalejvala čisté víno, udělala jsem si mnoho nepřátel. Svět chce být klamán, a kdo říká, co si myslí, je blázen a zaslouží si, co ho potká. Kdysi za to upalovali, dneska člověka znemožní prolhanou propagandou a umučí ho duševně."
No není to nesmrtelné?!

06.05.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Pro mě taková pohádka. Místy zajímavější, místy nudnější. Závěr se snažil o překvápko, ale mě to přišlo přitažené za vlasy.

27.04.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tady se nedá dát méně než za 5*. Čtivě a poutavě psáno, uvěřitelný vývoj postav, kratičké kapitoly, kniha dlouhá přesně akorát. Nechybělo ani nepřebývalo ani jedno písmenko. Nemohla jsem knihu odložit. Já nemám jedinou věc, kterou bych vytkla. Hlavně druhá polovina knihy, kdy se mi ježily vlasy na hlavě s každou další kapitolou. Story o manželech, kteří tak moc chtěli být rodiči (dobrými rodiči), až je to málem poslalo do pekla.

22.04.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Nelíbilo se mi. Děj byl rozvleklý, nudný, divný. Půjdu zase o knízku dál...

13.04.2021 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

První díl jsem sice nečetla (takže nemohu porovnat), ale tohle mě bavilo. Bylo to napínavé jako kšandy až do konce.

16.03.2021 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

To jako autorka schválně produkuje jednu nesympatickou postavu za druhou? Už to začíná být trochu otravné.

02.03.2021 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

No....NE! Ani jako rychlovka ke kafi.

14.02.2021 2 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Líbila! Má to ale jedno velké ALE. Nevím proč, ale vůbec se mi nečetla lehce. Příběh měl v sobě všechno, nechybělo ani jedno písmenko... tak proč jsem se tak natrápila? Chybělo mi tam takové to flow, kdy čtete a čtete a nechcete knihu odložit, i když už je skoro ráno.

09.02.2021 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Uf! K hodnocení jsem se odhodlala až druhý den po dočtení! Ve mě se neuvěřitelně praly protichůdné pocity! Jsem opravdu tak šílená?! Čtu si tady knížku o vyvraždění celé rodiny včetně malých dětí a hltám stránky jako posedlá! Pomalu jsem si musela sednout na ruce, abych nenalistovala hned konec a nezjistila, kdo mohl být tak bezcitný!

Nebylo to napsané vůbec špatně. I přes táhlý začátek mi něco říkalo, ať vydržím...vydržela jsem...a pak se to strhlo!

Zaznamenala jsem, že bylo filmově zpracováno, tak jsem se mrkla na YouTube na trailer! Neuvěřitelné! Libby hraje Charlize Theron! Krátkovlasá modrooká blondýnka... přesně tak jsem Libby viděla při četbě! Wow!

29.01.2021 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Taková tuctovka. Neurazí, nenadchne:-(

23.01.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Rozhodla jsem se dát C.J. další šanci. Myslím si, že třetí už jí nedám. Mě to taaak nebavilo! Ale tak moc, že jsem to několikrát chtěla vzdát. Nejsem typ, co by jen tak zaklapl rozečtenou knihu. Tak jsem zatnula zuby a dočetla! Ale byla to dřina!

19.01.2021 2 z 5