Barbanka Barbanka komentáře u knih

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Tak krásnou knihu, jsem už dlouho nečetla. Popis krajiny, různé citáty, prolínání se různými časovými obdobími obou hrdinů, do sebe skvěle zapadalo. Při čtení se člověk také často zamýšlí nad smyslem života. Je tu smrt, smutek, bezmoc, ale i naděje, láska a nový život. Tato kniha je prostě skvost !

18.04.2024 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Nechápu komentář tereza0319. Odpad? To, že někdo sepíše své vzpomínky na dětství a svůj život, je odpad? Myslím si, že napsat tuto knihu pro autorku nebylo vůbec lehké a naopak si zaslouží obdiv. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a to už se mi dlouho nestalo. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit obzory o životě mormonů..

05.04.2024 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

(SPOILER) No popravdě nevim co říct, dočetla jsem, ale s vypětím všech sil. V knize je spousta mouder, která jsou k zamyšlení a tak blízko pravdě, to byl asi jeden z důvodů, proč jsem knížku neodložila. Některé zkoušky byly opravdu dost přitažené za vlasy, jako zkrotit koně, během tak krátké doby, tomu by se ještě dalo uvěřit, ale naučit se na něm jezdit ve stoje a ještě z něj udělat salto, tak to pardon. To samé, když Lara skolila býka. Dále, že byla tak rozrušená, že si šla zaplavat a pak zjistila, že plavala 3 hodiny ??? S tím by měli problém i lidi, kteří plavou závodně Ať si každý věří čemu chce, ale tohle je celkově dost přes čáru.

24.02.2024 2 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

(SPOILER) Srdcervoucí příběh. Už když jsem si knihu půjčovala v knihovně, věděla jsem, že budu při čtení brečet jak želva. Chvílemi mi Jak přišel jako Chuck Noris, protože se zdálo nemožné, co všechno přežil. Každopádně,co říci ke slovům autora na konci knihy ? Je smutné, ne to se ani nedá vyjádřit slovy, co my lidé dokážeme být za hyeny, že peníze jsou nade vše. Nedokážu si představit tu bezmoc psovodů, kteří dostali rozkaz je tam nechat a co muselo cítit zvíře, které jejich písniček takto zradil. No tak tedy, ať žije Amerika!

28.12.2023 5 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

K této knize jsem přišla vlastně náhodou. Našla jsem ji na audiotéce, koukla na hodnocení a řekla si že to zkusím. Celou dobu poslechu jsem si uvědomovala jaké mám obrovské štěstí že mám zdravé děti a že když se to po nebo před narozením dítěte říká, že to opravdu není žádné klišé. Stále dokola jsem si říkala že,to co zažili manželé Třešňákovi,bych já určitě nezvládla. Ale už mnohokrát jsem se v životě přesvědčila,že i když se člověk v mnoha situacích podceňuje a nevěří že by je zvládl,tak nakonec to nějakým způsobem dá. Pracuji s lidmi a často jim říkám,že člověk se může posunout hlavně skrz utrpení a bolest. Hodně o tom diskutujeme a setkávám se s názory,že to tak určitě není ale, jak je vidět v této knize, tak tomu tak je.

29.11.2023 5 z 5

Tajný život stromů (obrazové vydání) Tajný život stromů (obrazové vydání) Peter Wohlleben

Miluji knihy od tohoto autora. Je to takové pohlazení po duši, ale zároveň k zamyšlení. V některých kapitolách jsem byla opravdu překvapená, co jsem se o stromech dozvěděla. Taky jsem se přesvědčila o tom že nejsem blázen,když odmalička ochraňuji nejen hmyz, zvířátka, ale i rostliny. Mým dětem i manželovi jsem jasně řekla že pokud mi někdy přinesou řezané květiny takže jim je omlátím o hlavu :D Ve váze vám kytka za chvilku zvadne, přitom na záhoně, by mohla být krásná ještě mnoho dní. A to že někdo nedokáže vydávat zvuky nebo mluvit ještě neznamená že nic necítí.
Teď se chystám na knihu :Citový život zvířat a postupně na všechny knihy od Petera Wohllebena

20.10.2023 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Příběh je sám o sobě pěkný, ale nemůžu říct že bych se se vším v něm ztotožňovala. Hledat si v ošklivých situacích to dobré je fajn, ale ne vždy je to možné. V některých si opravdu nic dobrého nenajdete. A zavítat před tím oči a říkat si, že vše je vlastně v pořádku, mi nepřijde jako ta správná cesta.

26.09.2023 3 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Opravdové díky, čtenářské výzvě, díky níž se mi dostala do rukou tato kniha. Tak citlivě napsané, místy smutné ale i velmi optimistické dílo si rozhodně zaslouží 5 hvězd. Jane měla velmi bohatý život a dokázala do něj vnést tolik dobra. Kéž je na světě více takových lidí, jako ona. I když jak sama v knize píše, každý zde máme nějaké poslání a je jen na nás jak s ním naložíme..

24.08.2023 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Hodně silný příběh. Při čtení zdejších komentářů je mi trochu smutno. Lynčování rodičů, že byli příliš naivní mi nepřijde fér. Ten kdo se neocitne v takové situaci jako rodič, asi jen těžko pochopí co prožívali. Člověk vždy dělá to co si myslí, že v dané situaci nejlepší a že to byla chyba zjistí až s odstupem. To že se jedná o rodinu která má peníze, pro ně bylo vlastně štěstí, někteří lidé by se z takových dluhů hrabali celý život.
Sama jsem se pohybovala jeden čas ve skupině lidí, kteří brali drogy, takže vím jak droga kazí lidem charakter, jak dokážou lhát a celkové jim to pokřiví charakter. Ale znám i spoustu lidí kteří se že závislosti dokázali dostat, takže vždy je nějaká naděje. Rodině přeji už jen samé pohodové dny :)

27.07.2023 5 z 5

Vzpomínky na Ukrajinu Vzpomínky na Ukrajinu Chrystyna Lucyk-Berger

Od knihy jsem čekala něco trošku jiného. Špatně jsem se v ní orientovala. Ale nebudu hodnotit, protože každé sepsání příběhů podle skutečných událostí, je důležité.

21.07.2023

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Neskutečně citlivě napsaný deník. Opravdu hodně se podobá tomu, co jsme zažili při corona viru. Historie se opakuje a lidé jsou stále stejně nepoučitelní.

16.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Poslední dobou jsem necítila potřebu nějakou knihu komentovat, ale u této prostě musím! Už dlouho se ve mně neprolínaly tak šílené pocity. S kolegyní v práci se často bavíme o tom, co zrovna čteme a když jsem se jí zmínila o severní zdi, tak z ní hned vypadlo, že jí knihovnice řekla , že tuto knihu lidé často vrací nedočtenou s tím že je to prostě hrozné.Dost často se setkávám s lidmi, kteří na tento typ knih nemají prostě koule. V dnešní době se každý druhý potýká s depresemi, takže nemají chuť číst něco tak drsného, smutného a krutého. Rozumím tomu a i když ani mně se tento typ knih nečte dobře, jsem ráda, že to většinou dotáhnu do konce, protože takové události by neměly být nikdy zapomenuty !

04.05.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha mě bavila, mám ráda tajemné příběhy, kde figurují duchové a temné síly. Hned od začátku to mělo spád, nešlo se odtrhnout :)

17.04.2023 5 z 5

Svedectvá Svedectvá Margaret Atwood

Kniha mě začala bavit až od poloviny. Dost jsem se na druhý díl příběhu služebnice těšila, ale jsem z něj nějaká rozpačitá. Hodnocení má mnohem vyšší, ale za mě je lepší první kniha… jsem zvědavá jak to pojmou filmaři u poslední série služebnice.

24.02.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to mělo spád. Smutný příběh o tom, jak je důležitá rodičovská láska v dětství a jak nás může poznamenat do dalšího života, když se nám jí nedostává….

21.01.2023 5 z 5

Na můj vkus zbytečně zdlouhavé, ale jinak se mi to moc líbilo. Autorka má můj obdiv, protože získat a nastudovat všechny potřebné informace k této knize, určitě nebylo jednoduché.

14.01.2023 4 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Příběh pěkný, zajímavý, ale trošku jsem se ztrácela ve jménech postav

27.11.2022 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Super kniha, ne moc dlouhá zato výstižná, přesně takové mám ráda! Zařadila bych do povinné četby :) Sice vše co bylo řečeno už jsem kdysi četla v jiných knihách, ale není na škodu si to zopakovat.

14.11.2022 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Poslouchala jsem jako audioknihu,ze začátku jsem si říkala že to nebude nic pro mě, ale nakonec mě příběh naprosto pohltil. Paní Veronika a pan Čermák to načetli naprosto luxusně!!! Knihu jsem si hned objednala i s druhým dílem. Budu ji číst mladšímu synovi před spaním a starší syn to bude mít jako povinnou četbu. Alespoň bude mít splněno do čtenářského deníku ve škole, a třeba mu to něco dá do života :) Prostě takový příběh pohladí každého čtenáře na duši….

13.09.2022 5 z 5

Bezmoc, zoufalství, trápení.Tak by se dala specifikovat tato napínavá kniha, kterou jsem přečetla rychlostí blesku. Jsem také matka, při představě, že bych musela zažít něco podobného mi běží mráz po zádech. Občas stačí chvilka a člověku se obrátí život vzhůru nohama. Nezbývá nic jiného, než se s tím nějak popasovat..

09.09.2022 5 z 5