Zvuky probouzení

Kniha manželů Třešňákových vypráví příběh výchovy dcery s autismem spojeným s mentální retardací a vážnými projevy chování. Není primárně svědectvím o autismu, ale spíše o hledání rovnováhy v extrémně náročné životní situaci a vnitřním vyrovnávání se s narozením postiženého dítěte. Rodiče dnes čtrnáctileté Dorotky čtivou formou reflektují vnitřní proměnu, kterou jim roky nepřetržité péče přinesly, zachycují kouzelné momenty života s atypickým dítětem i děsivá dramata jeho neklidu a sebepoškozování. Text, v něž se prolíná perspektiva otce a matky, střídá vyprávění o každodenních situacích s psychologickou a spirituální reflexí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437803/zvuky-probouzeniSvyaXS-qXU-.jpg 4.569

Kniha Zvuky probouzení

Medovnice
dnes

Silná kniha psaná krásným jazykem. Jen mi trochu vadila snaha vytěžit dojetí a životní moudro z každé situace. Ale před oběma rodiči klobouk dolů a hodně sil.

simona5r

"Takže jedna zpráva, kterou vám realita postižení vašeho dítěte bude od prvních chvil šeptat do ucha, zní: Vítejte v zemi nechtěných. Právě vás vysadili z letadla a sebrali vám cestovní pas. Všichni vás budou nejprve litovat a časem i obdivovat, jak "to zvládáte". Budou dodávat, že oni sami by to nikdy nezvládli (přeloženo: zvládli, ale jsou moc vděční, že to zvládat nemusejí). Ale taky se vás budou někde hluboko uvnitř trochu štítit. Jste připomínkou toho, že život se může ošklivě zvrtnout."

Je obdivuhodné, jak se manželé Třešňákovi dokázali "pobít" s nepřízní osudu a dle knihy mají obrovské štěstí na přátelé, kteří jim pomohli a pomáhají.

Sandik

Zvuky probouzení jsou vlastně kniha především terapeutická, určená primárně pro rodiče a další příbuzné, kteří se s diagnózou autismu setkají. A jako taková je nesmírně cenná a vlastně i poměrně unikátní. Osobně si nesmírně vážím otevřenosti obou manželů, autorů. Text knihy jde až do krajnosti, autoři se nebojí přiznat že mnoho věcí neumí nebo nevědí. Otevřeně popisují své tápání, omyly, chyby... Jestli můžu i něco poněkud vytknout, místy mi text připadá jaksi "ukecaný", zvláště tam kde se mluví o spirituálních otázkách. Ale chápu že tohle jsou obecně obtížně slovy popsatelné oblasti. Taky s tím občas bojuju... Celkový dojem: 90%

Kopretina_aku

Upřímná výpověď rodičů a životě s autistickým dítětem. Kniha ukazuje v jakém stavu je v některých příkladech české zdravotnictví v oboru dětské psychiatrie. Kniha která ukazuje, že v tomto státě přístup k rodinám s postiženými dětmi není zcela dostačující. Doporučuji shlédnout dokument, o kterém se v knize píše- Děti úplňku.

lencin
22.11.2020

Silná kniha. Obdivuji lásku, statečnost a vytrvalost manželů Třešňákových. Jejich životní cesta s Dorotkou je určitě nepředstavitelně náročná. Jsem jim vděčná za zprostředkování jejich zážitků touto knihou. Díky.

Pampeliška83
29.09.2020

Výborná kniha, hodně silná a hluboká...snad jediné, co mi přišlo trochu škoda je to, že tam není větší podíl textů od paní Třešňákové. Zajímalo by mě, jaké to pro ni je, být psychoterapeutka a zároveň mít doma dceru s tak náročným postižením. To si vůbec nedovedu představit, že člověk v práci řeší těžká témata s klienty a doma si nemůže "odpočinout" v běžném světě...

hasmikr
20.09.2020

Četla jsem jako rodič,zvuky probouzení hrdinky v knize a zvuky naseho probouzení jsou stejně bolestivé,rušivé,posilující,obohacující...obdivovala jsem bezpodmínečnou lasku,chápala zvíře v nás,plakala i usmívala se s autory,tohle se nedá představit, jedině žít.

rodak
09.09.2020

Poklona autorům. Většina lidí si to vůbec nedokáže představit.Když mám zdravé děti a řeším běžné životní věci, pak pouze stačí přečíst tuto knihu a začnete myslet jinak.