Vzpomínky na Ukrajinu

Vzpomínky na Ukrajinu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512601/bmid_vzpominky-na-ukrajinu-6409cfdcdf209.jpg 4 9 4

Šest příběhů z druhé světové války. Larysa je krejčovou, známou především svými výšivkami. Během druhé světové války se snaží přežít na okupované Ukrajině a v ruinách své dílny pracuje jako švadlena. Obklopena nepřáteli dává najevo svůj vzdor tím, že své výrobky zdobí výmluvnými výšivkami. Avšak za jakou cenu? Mychajlo je voják, který se na Štědrý den vrací z východní fronty na Ukrajinu. Při cestě svou zemí je nucen čelit utrpení, které válka jeho spoluobčanům přinesla. Jak moc změní jeho osud to, co letos na Vánoce uvidí? Marusju a její rodinu jedno brzké ráno probudí příjezd nacistů, hledajících jejího bratra, který je partyzán. Když vojáci prohledávají dům, mají členové rodiny jen několik okamžiků na to, aby učinili rozhodnutí, které ovlivní, jestli tuto návštěvu přežijí. Povídky Chrystyny Lucyk-Bergerové oživují skutečnou historii autorčiny ukrajinské rodiny, jež během druhé světové války bojovala o přežití. Šest příběhů z těžké doby spojuje naděje a jsou oslavou vytrvalosti a nezdolnosti lidského ducha.... celý text

Literatura světová Povídky Historie
Vydáno: , Jota

Souvenirs from Kyiv , 2020

jitka7326
28.12.2023 5 z 5

6 příběhů o nelehké době. Oceňuji doslov autorky.

Barbanka
21.07.2023

Od knihy jsem čekala něco trošku jiného. Špatně jsem se v ní orientovala. Ale nebudu hodnotit, protože každé sepsání příběhů podle skutečných událostí, je důležité.

LukBook
13.06.2023 5 z 5

Zajímavá jednohubka. Věnuje se méně provařenému tématu ohledně vlivu druhé světové války na Ukrajince. Emotivní, čtivé.

LadyCotton
08.06.2023 5 z 5

Kniha mne velice mile překvapila. Autorka je americká Ukrajinka a motivy povídek jsou inspirované vyprávěním jejích příbuzných & známých.
Kniha se četla velice rychle a čtivě.
Velice zajímavý pohled na události 2. světové války z pohledu ukrajinského lidu.

druhá světová válka (1939–1945) Ukrajina podle skutečných událostí

2023  78%Magdino znamení