Bar16 Bar16 komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Hodně dlouho jsem přemýšlela, kolik hvězdiček knize udělím. V podstatě si tím nejsem jistá ani teď. Příběh sám o sobě byl dobrý, moc dobrý. Styl psaní taky docela fajn, jen mi na tom něco nesedělo. Nevím co. A tak se rozhoduji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... Asi tři a půl. Blíže ke čtyřem. Příběh za tu hvězdu navíc stojí.

22.12.2016 4 z 5

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Takový příjemný vánoční příběh s tím nejlepším koncem.

18.12.2016 3 z 5

Vánoční zloděj Vánoční zloděj Mary Higgins Clark

M.H. Clark mám velmi ráda - sice jsem od ní zatím přečetla jen pár knih, ale poličky mám plné jejich příběhů. Knihy její dcery jsem zatím nečetla, proto mi přišlo fajn začít společným dílem. Příběh byl zajímavý, nic co by nutilo mé oči vypadnout z důlků, ale četlo se to dobře. Takový klasický průměr. :-)

15.12.2016 3 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Knihu jsem četla asi před šesti lety... A skončila jsem na stránce 120 s tím, že ji budu číst souběžně s jinou knihou... Teď jsem ji otevřela znovu s přesvědčením, že ji dočtu. Nevím, většinu času jsem se nudila a dvě hvězdy dávám hlavně proto, že některé vtipy byly opravdu vtipné a některé pasáže pravdivé - ze života. Jinak mi kniha nic moc nedala.

11.12.2016 2 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Knihu jsem četla v rámci výzvy, sama od sebe bych ji asi neotevřela. Hodně jsem se bála tématu, jelikož mě sci-fi nikdy moc nebralo. Nakonec se to nečetlo špatně, mile mě překvapilo, jak je kniha čtivá a příběh zajímavý. Jen jedinou věc jsem si nedokázala pořádně představit a to bitvy...

08.12.2016 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Skvělá kniha. Pan Drbohlav je odborník - byla jsem na jeho besedě a dokáže velmi poutavě přednášet. Kniha se mi četla dobře, líbilo se mi rozdělení na část teoretickou a část encyklopedickou. Nejvíce mě však nevystrašily činy odsouzených, ale činy kriminalistů a soudců. Tolik pochybení...

27.11.2016 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tato kniha nepotřebuje komentář. Je to děsivá připomínka toho, jaký byl život za války. Film jsem viděla už hodně dávno, asi si ho připomenu...

16.11.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První půlka knihy pro mě byla super pohodovka - hezký a zajímavý příběh, trochu strašidelných věcí :-) Jelikož to je mé první knižní seznámení s panem Kingem, tak jsem byla fakt zvědavá, kam až to dojde a jak moc se budu bát. A v druhé půlce mi začalo docházet, kam autor směřuje a knihu jsem musela dočíst jedním dechem! Fakt super!

10.11.2016 4 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Mé první povídky hororového typu - a moc se mi líbily. Teda až na poslední povídku, ta mě trošku nudila - ničím mě nezaujala. Každá povídka měla nádech něčeho zvláštního, nejvíce mě mrazilo asi z povídky "Jabloň" - nevím proč, ale byla opravdu skvěle vymyšlená. A o povídce "Ptáci" ani nemluvím - dokonalost sama (i film mám moc ráda).

04.11.2016 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Zvláštní čtení...

01.11.2016 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Zpočátku mě kniha docela bavila - co jiného než smát by se u toho člověk měl. Ale cca po 60 stránce mě kniha začala nudit stále se opakujícím dějem - na konci už jsem se opravdu snažila ji dočíst. Četla jsem ji v rámci výzvy a dlouho jsem váhala mezi dvěmi nebo třemi hvězdami. Dávám dvě, protože jsem po dlouhé době měla problém knihu dočíst.

29.10.2016 2 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Klasický Adler-Olsen :-) Musím říct, že ani jedna kniha od něj mě nezklamala - i když třeba měla části, které se četly pomaleji, tak příběh sám o sobě byl vymyšlený skvěle :-) Co se týče vztahu Carla s Asadem, mám pocit, že už si jsou hodně blízcí a v dalším díle se dozvíme další Asadova tajemství.

22.10.2016 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Četla jsem knihu znova po téměř deseti letech, kdy jsem se touto knihou s autorem takřka seznamovala. Můj první dojem z knihy byl strašné nadšení - proto patří mezi mé oblíbené knihy a v rámci výzvy jsem se k ní právě z tohoto důvodu vracela. Při čtení prvních kapitol jsem trošku nepoznávala autorův styl, až jsem se lekla, že budu zklamaná. Ale ne, jakmile se to rozjelo, bylo to starý dobrý Patterson, jeden z nejlepších. Určitě se k této knize minimálně ještě jednou vrátím.

12.10.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem často četla nepříznivá slova k této knížce, otevírala jsem ji trochu s těžkým srdcem. Nevěděla jsem, co můžu čekat a bála jsem se, že mi zkazí celý pohled na život Harryho (i přes to jsem se na ni neskutečně těšila). Naopak co jsem věděla jistě bylo to, že to bude něco úplně jiného, než na co jsem byla zvyklá - byl to scénář. Díky tomu se to četlo hodně lehce a rychle. Ale co je pro mě hlavní - příběh mě nezklamal, líbil se mi promyšlený děj a celkově kniha byla velmi pěkně propracovaná. Jen z Rona udělali většího ťuldu, než byl, což mě docela štvalo :-D Ale za mě - pozitivní hodnocení, nebojte se toho :-)

30.09.2016 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Moje oblíbená knížka z dětství - každou stránkou, každou větou, každým slovem jsem se vracela několik let zpět a opět se zatajeným dechem prožívala dobrodružství ve Stínadlech. Příběh Jana Tleskače ve mě znovu probudil mrazení v zádech. Vždy se k foglarovkám ráda vrátím, možná si i v brzké době pustím televizní seriál :-)

28.09.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Perfektní oddechové čtení, které vás aspoň trochu zasvětí do pohádek kouzelnického světa. Knížka, kterou si přečtu aspoň stokrát :-)

20.09.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Velmi dobrá kniha. Poprvé jsem se setkala s tímto autorem a byla jsem hodně překvapená - mile. Moc se mi líbil styl psaní i vložení vzpomínek mezi jednotlivé kapitoly - hodně to ucelovalo knihu a poslední otázka (otázek jsem měla za celou knihu snad milion) byla zodpovězena v poslední větě. Osud Fina ukazuje, jak krutý může život být... Nádherná kniha. Těším se na další dílo tohoto autora.

17.09.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

I přes to, že žánr knihy nepatří mezi mé nejoblíbenější, musím napsat jedno slovo - páni. Knihu jsem četla jen a pouze díky čtenářské výzvě, ale jelikož jsem ji koupila příteli, tak bych se k ní dříve nebo později asi i bez výzvy dostala. Hned ze startu jsem se bála, že se budu "nudit" - bylo tam hodně vysvětlování, ale knize to kupodivu moc neuškodilo - aspoň jsem se do toho lépe dostala. Hlavní plus knihy je za vtipnost - ve fázích sálodlouhého vysvětlování čehokoli mě ty vtípky vždy "probudily". Za mě pozitivní dojem - kniha mě velmi překvapila a svým způsobem jsem překvapila i já sebe samu - kniha mě velmi bavila.

11.09.2016 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Zřejmě mi autorčin styl psaní nesedl. Kniha se, ač má pouze 220 stran, strašně táhla a nejzáživnější byly zřejmě poslední dvě kapitoly...

29.08.2016 2 z 5

Chvílemi mě kniha dost bavila, ale některé pasáže byly nudnější. Klasický průměr.

24.08.2016 3 z 5