Bar16 Bar16 komentáře u knih

Kalvárie Kalvárie Petra Braunová

Knihu jsem četla převážně kvůli čtenářské výzvě, ale na druhou stranu mě zajímalo, jak může být napsaná kniha z homosexuálního pohledu. Příběh zajímavý, ale pro mě zklamání. Připadalo mi, že čtu milostný příběh od Lenky Lanczové...

27.02.2016 2 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Úplně jiný Patterson, než na jakého jsem zvyklá. Vlastně mi ani nepřišlo, že to psal on. Ale musím dát pět hvězdiček - nápad se mi hodně líbil!

21.02.2016 5 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Skvělá kniha, hodně mě pobavila :-)

13.02.2016 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Naprosto skvělé oddechové čtení, celou dobu jsem měla úsměv na rtech :-)

07.02.2016 5 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Další skvělá knížka vynikajícího autora - musím říct, že jsem si Harryho Boshe rychle oblíbila a zřejmě začnu číst jeho příběhy od začátku :-)

07.02.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh krásný, četl se mi velmi těžko, ostatně jako jakékoli jiné knihy psané o válečném období. Jen jedno mínus - kniha mohla být aspoň o 200 stran kratší - svou kvalitu by neztratila. Tak jsem se někdy do čtení nutila, některé pasáže byly zdlouhavé... Škoda toho. Jinak samé plusy.

01.02.2016 3 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Perfektní fejetony, které mi zvedaly koutky úst vždy a všude :-) Dokonalá oddechovka ze života :-)

23.01.2016 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Knihu jsem četla jako doporučení na skvělého autora. Bylo mi řečeno, že Pád patří mezi slabší příběhy - mě se však velmi líbil. Trošku mě mrzel konec - příběh zůstal vlastně trochu otevřený. Ale jinak jen plusové body :-)

18.01.2016 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Za mě nejlepší případ oddělení Q. Postavu Asada mám čím dál tím radši - dělá knížku ještě lepší. Co by si bez něj Carl počal... :-)

10.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super - byla jsem na tuto knihu opravdu zvědavá, jelikož se o ní hodně mluvilo. A nezklamala. Napsaná poutavě, formou deníku, což se mi moc líbilo - konec jsem jen zhltla!

29.12.2015 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ale jo... Rozhodně čtivější a lepší děj než první díl. Ale na série s HH nebo na Syna to nemá. Za mě zlatý střed.

23.12.2015 3 z 5

Richard Krajčo Richard Krajčo Dana Čermáková

Moc pěkně napsáno. Líbilo se mi rozdělení kapitol, popis rolí, rozhovory, recenze. Za mě plný počet :-)

09.12.2015 5 z 5

Dostihová čítanka Dostihová čítanka Antonín Jelínek

Překrásná knížka pro všechny milovníky turfu. :-)

29.11.2015 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Pro mne příjemné zpestření - občas trochu nudnější, občas mě kniha bavila hodně - zlatý střed :-)

12.11.2015 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

No teda! Abych byla upřímná, strašně jsem se bála, že dobrý Nesbo byl jen Harry. Krev na sněhu mě sice kvůli posledních x stran zaujala, ale i přesto pro mě byla kniha po Harrym docela zklamáním... A jak jsem si oddychla, že starý dobrý Nesbo je zpět, když jsem si přečetla prvních pár stran Syna! Do Sonnyho jsem se zamilovala asi stejně rychle, jako do Harryho - jinak to prostě nešlo. Takže za mě pět hvězdiček, jinak to prostě nejde... :-)

03.11.2015 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Perfektní. Viděla jsem prvně divadelní představení, které mě opravdu nadchlo. Christopher byl zahrán úžasně a proto jsem byla ráda, že se mi naskytla možnost si přečíst i knihu - opravdu výtečně napsané! Doporučuji :-)

21.10.2015 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Perfektní! Kniha mě vtáhla do děje, jen doufám, že to není autentický chorobopis, jak píše autor v poděkování. Kdo se rád bojí - doporučuji. P.S.: Kdo jste rozluštili hádanku? :-)

17.10.2015 4 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Eva Kročáková

Tři hvězdičky dávám proto, že jsem knihu začala hltat asi padesát stran před koncem. Nápad výborný, knihu celkově hodnotím moc kladně, jen mi z toho konce bylo trochu úzko...

09.10.2015 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Dobrá knížka. Ze začátku jsem si zvykala na autorčin styl, ale poté jsem se dobře začetla. Jediné co mi vadilo, byly ty jmenné jazykolamy - já ty severské jména prostě nikdy nepřečtu :-)

06.10.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Super. Začátek mi přišel trochu zdlouhavý, ale jakmile se to rozjelo, dočetla jsem to jedním dechem. Teď se podívám na filmové zpracování :-)

23.09.2015 4 z 5