Koukám se okolo

Koukám se okolo https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4334/bmid_koukam-se-okolo-0hX-4334.jpg 4 96 21

Sbírka fejetonů, uveřejňovaných během několika posledních let v tisku a rozhlase. Autorka hovoří o věcech zásadních i zcela prostých, s nimiž se setkáváme denně. Její laskavý humor vám možná nabídne nový úhel pohledu a docela určitě vás potěší i pobaví.

Jája92
Jája92
12.04.2023 4 z 5

S potěšením jsem si přečetla větší množství krátkých fejetonů. Autorka píše čtivě a mile. I když mě politické příběhy příliš nezaujaly, vyvážily to naopak ty, které se týkaly jejího soukromého života.

baji42
baji42
26.01.2023 4 z 5

Moc hezké odpočinkové čtení.

Mindy
Mindy
12.10.2022 4 z 5

Výborně jsem se bavila. Paní Devátá umí přesně a přitom úsměvně popsat běžné denní situace. Fejetony dlouhé tak akorát (na 2-3 strany) se moc dobře čtou.

twigxi
twigxi
13.11.2021 4 z 5

Pani Devata me moc bavi. Mam rada jeji humor, clovek si u jejich knizek krasne odpocine. Rozhodne doporucuju, zejmena do chmurnych, destivych dnu.

katves
katves
13.05.2021 5 z 5

Zkrátka lehké fejetony před spaním někdy s uvědoměním si nějaké podobnosti. Některé fejetony vydařené více, některé z méně. Specifický humor paní Deváté.

Janadvorackova
Janadvorackova
28.02.2021 4 z 5

Přirovnávat samu sebe k posedlým ženám středověku, ženu posedlou značkami uklízecích prostředků jako démony moderní doby :), jak já jí rozumím :).
Zbytek místy osobní. Hezké, místy smutné zpovědi.

Kája95
Kája95
15.09.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, obal byl sympatický, hodnocení pozitivní. Fejetony o životě a postřehy autorky mne ale nezaujaly a ani moc nebavily.

Marcik7
Marcik7
12.08.2019 5 z 5

Milé fejetony o běžném životě kolem nás, podané s vtipem a grácií paní Deváté.

harena
harena
18.04.2019 5 z 5

Vtipné, milé fejetony, dokonalé úsměvné čtení před spaním, které pohladí po duši.

Sarriii
Sarriii
28.12.2018 4 z 5

Milé, zábavné, fajn :)

studentice
studentice
30.04.2017 4 z 5

Milé fejetony-některé k zamyšlení, jiné pobavily, ale všechny se líbily:)

vodovodnice
vodovodnice
24.03.2017 4 z 5

Dříve jsem se s knížkami paní Ivanky, hrozně trápila, protože jsem nevěděla jak je mám číst, jsem zvyklá číst knížky po větších soustech a když čas dovolí, klidně i v jednom zátahu.
A pak jsem si založila záchodovou knihovnu a zjistila,že je to pro mne asi nejlepší způsob jak tyto krásné knížky od paní Ivanky číst.
Každý fejeton je pro mne nutné číst zvlášť (při normálním stylu čtení by to znamenalo: přečíst 1fejeton, odložit knížku, přečíst 2fejeton, odložit knížku...), takže jsem Ivanku Devátou odložila do koupelny a mohu vám říct, že si jsem konečně schopná vychutnat fejetony a u každého se zasmát a jsou tak akorát krátké aby "nešpuntovaly" provoz na naší toaletě.
Na Ivance Deváté se mi líbí, že má podobný humor jako Josef Fousek, Laskavý, poučný, milý a usměvavý, co pohladí po duši.

DádazPrahy
DádazPrahy
11.12.2016 4 z 5

Humorná a laskavá zamyšlení nad životem, ve kterých nechybí nadhled a životní moudrost. Na knížce také oceňuji menší formát, ideální do kabelky na čtení při dojíždění do práce. Moc se mi líbí i obálka s půvabnou ilustrací Ivy Huttnerové. Knížka mě příjemně
překvapila a chystám si přečíst i některou z dalších knížek Ivanky Deváté.

alnahu
alnahu
16.05.2016 3 z 5

Tato kniha od paní Deváté se mi líbila méně.

Bar16
Bar16
23.01.2016 4 z 5

Perfektní fejetony, které mi zvedaly koutky úst vždy a všude :-) Dokonalá oddechovka ze života :-)

radus
radus
06.07.2015 4 z 5

Ač je možná knížka určena pro čtenářky vyššího věku, které pamatují minulý režim, mě se docela líbila a některé fejetony mě pobavily. Líbí se mě, že autorka píše o takových nesmyslech, které se občas líhnou v hlavě každého z nás :-)

kika 13
kika 13
22.04.2015 5 z 5

Hůmorné vtipné a milé čtení.

Prateri
Prateri
21.02.2015 5 z 5

Moc se mi to koukání okolo líbilo. A potom ta čeština - je to úžasný jazyk! Fejetonky mě hladily po duši, i jsem se smála a nahlas. Prostě je to za *****.

Merlinit
Merlinit
21.06.2014 5 z 5

Kniha si oblíbily hlavně čtenářky středního a vyššího věku, podotýká WEIL. Mne kupříkladu rozesmála v mých šestadvaceti a líbí se stále. :-)

proton
proton
19.01.2014 2 z 5

prvni kniha, která mě od Ivanky Deváté moc nezaujala.