bacouch bacouch komentáře u knih

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Třetí díl detektivek o Holgerovi a Mie mi jen potvrdil klesající úroveň celé trilogie. Když jsem četla po dvěstěpadesáté osmé "Pojď, Mio, pojď..." chtělo se mi zařvat - jdi už sakra Mio, a už se proboha nevracej! Tahleta slečna mi byla silně nepříjemná - jsi výjimečná, Mio, víš to? No já teda nepochopila, v čem byla výjimečná. Je fakt, že v té partě nýmandů, která si říkala vyšetřovací tým asi výjimečná krapet byla. Ale to zas nebyl takový problém...Jinak zápletka slabá a překombinovaná. Jak když pejsek s kočičkou píšou detektivky. A ještě tam vrazíme drogy. A krapet postraumatickýho syndromu. A alkoholismus. A celý to přikryjeme srnčím parožím. (mmch, proč tam byl ten chlapeček s tím parožím? No a na závěr - nemám ráda detektivky, kdy se pachatel objeví 50 stran před koncem a do teď jsme o něm neslyšeli. Takže sbohem, Bjørku, nebylo to krásné a bylo toho dost.

29.09.2021 2 z 5

Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Alena Winnerová

Výborná kniha. Jak udělat salát úplně ze všeho z dostupných ingrediencí.

24.09.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ano, bylo to překombinované a VELMI nepravděpodobné, Mia je opravdu dost často na zabití, Holger stále nepochopil, k čemu se používá telefon, ale mě se to prostě nějak líbí. A ještě jsem to poslouchala jako audioknihu, kdy to svou interpretací Petra Špalková zvedla ještě o stupínek výš. Takže si ráda přečtu i další díl.
P.S: Bjørku, jestli to čteš, vymysli prosím příště svým hrdinkám různorodější jména. Protože Marianne, Miriam a Marion v jedné rodině, to je pro mě fakt problém :-)

18.09.2021 4 z 5

Mortina a protivný bratranec Mortina a protivný bratranec Barbara Cantini

Knížku jsem odnášela dcerce vrátit do knihovny a při té příležitosti jsem do ní zkusmo nahlédla. A byla jsem nadšená! Kníha má svižný vtipný děj, u kterého se baví i dospělí. A má neuvěřitelně krásné a vtipné ilustrace, opět pro dospělé prošpikované množstvím vtipných kulturních odkazů. Opravdu mě to okouzlilo a rozhodně si přečtu i další díly.

18.09.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Kniha byla (stejně jako její autorka) neuvěřitelná. Dozvíte se, že existují lidé, kteří, ač mají téměř superschopnosti a zjevně neomezené množství energie, přesto budou mít pocit, že stojí za prd. A nejsou nic. Čím déle jsem četla, tím větší jsem měla depresi z toho, jak nudný a ne přiliš naditý život vedu ( a přesto jsem furt unavená a kňourám, že toho mám hodně). Na A.E. se mi velmi líbí ten drive a upřímnost, se kterou se tak otevřela. ale nevím, proč se pořád (v té knize) neustále tolik shazuje. Je to absolutně zbytečný. Až budou mít superženy svou prezidentku, bude to A. Elbel.

14.09.2021 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

(SPOILER) Jak je vidno i ze zdejších komentářů, kniha toho (kromě nostalgického vzpomínání na dětství a mládí prožitá ve sweet 90´s) zas až tak dějově moc nenabízí. Ale mě se vlastně docela líbila. Byly věci který ve mně zarezonovaly více (žena na mateřský čekající na svého muže, aby promluvila konečně s někým dospělým, bo kamarádky daleko, ale manžel nechápe) a některé věci jsem zase nechápala vůbec - proč je Kryštof s Markétou? a proč na sebe vzal tu krádež? Kvůli kámošům? Really? Přijde mi to jako chabý motiv. No ale jinak pohodička čtení.

09.09.2021 3 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

(SPOILER) Na doporučení jedné booktuberky jsem si okamžitě v knihovně vyzvedla tuhle knížku a možná jsem byla moc natěšená. Nevím. Čte se to opravdu svižně, za 2 dny bylo hotovo. Ale děj mě docela dost zklamal. Bylo to předvídatelné, bez překvapivých zvratů, vyšetřování vedl senzibil a rodina. Policajti vždycky byli o koňskou délku za nimi. Příbuzní: "proč jste nevyslechli toho a toho?" policajt: "My jsme je nevyslechli? Aha, tak to pardón..." A takhle to bylo až do konce. Takže bohužel. Na víc jak 3* to nevidím.

01.09.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Od M. Lukáškové je to má 3 kniha. Autorku jsem sledovala během jejího působení v Reflexu a moc se mi líbilo, že se nebála postavit se JXD. Teď jí sleduju na FB a s jejími názory většinou souhlasím. Tohle je dle mého její nejlepší kniha. Neuvěřitelně oceňuju, s jakou otevřeností píše o svých trápeních, mindrácích a komplexech. Při četbě jsem se v mnohém poznávala a často jsem si říkala "Jo, to je přesně vono." Ale autorka se nerochní ve svém neštěstí, pouze to analyzuje a poté nachází východiska a cestu z toho peklíčka ven, čímž byla pro mě velmi inspirativní. A velice se mi líbí její odvaha. Je to fakt frajerka.

23.08.2021 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Na začátku jsem měla problém s tím množstvím postav, ale jak postupně "odcházely", tak se to vyřešilo. Knížku jsem četla na doporučení někoho tady z cbdb a absolutně jsem netušila, do čeho jdu. Po pomalém rozjezdu to však dostalo spád a já se od knihy nemohla odtrhnout. Některé nechutnější pasáže jsem teda přeskakovala, ale jinak mě to hodně bavilo. A závěr mě teda totálně rozsekal...Až při vracení do knihovny jsem zjistila, že to je dílo českého autora a to mě mě tedy velmi mile překvapilo. Takže za mě plný počet :-)

23.08.2021 5 z 5

Blíž tě nepustím Blíž tě nepustím Rolf Sellin

Nejdřív jsem byla z této knihy rozpačitá, ale pak jsem se začetla a velice to mnou zarezonovalo. Člověk odhalí spoustu skrytých vzorců chování jak svých, tak jeho bližních i drobné i větší způsoby manipulace, se kterými se v běžném životě denodenně setkává. Kniha také obsahuje několik způsobů, jak těmto manipulacím čelit a vymezit se bez pocitů viny. Moc se mi to líbilo.

19.08.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nic se ti nesmí stát.
Ne, co to povídám-
Vše se ti musí stát.
A musí to být zázrak sám.
(B. Malmsten)

27.07.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Devátý díl série s Kim Stone mě bohužel zklamal. Co se děje kolem Stacyina případu odhalí každý fanoušek Dr. House během 5 minut. Štvalo mě, že jsem to věděla o několik kapitol dříve než detektivové. Celkově mě ta knižka tentokrát nějak nebavila. Až jsem měla problém jí dočíst. Ale co se mi líbilo - a co v předchozích dílech myslím nebylo - taková ta zajímavá fakta a postupy z detektivní práce. Třeba jaké jsou fáze výslechu a podrobnosti z forenzní praxe. To se mi líbilo hodně.

22.07.2021 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Jednička excelentní, dvojka výborná a trojka...mě zklamala. Z psychologického, dobrodružného fantasy románu, plného neotřelých a originálních nápadů se stal normální americký akčňák. A hlavní hrdince jsem nějak přestala rozumět. Škoda.

22.06.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Tak autorka zjevně chtěla zúročit svá léta v IT oblasti, ale zároveň ukázat, že má i srdéčko. No...Jak to říct kulantně...je to pěkná kravina. Plná tolikrát omletých klišé, že už mi bylo kolikrát i do pláče. (holka přijde ke klukovi poprvé domů na večeři. Samozřejmě, že jí chlapec přivítá s pánví v ruce, protože zrovna kutí nějakou svojí specialitu, pokud možno exotickou. Strašně mu to sluší a holka má (jak jinak) jen sedět a pít víno. - nic takovýho pochopitelně v životě neexistuje, ale knížka je toho plná) Další neméně podstatnou část zabírají skvělé kámošky, kterých je vždycky celý hejno, a které mají vždycky čas se okamžitě přihrnout, když hlavní hrdinka trpí, nemá peníze nebo se jen hledá. Holky jsou tam naprosto bezchybný a kluci prasáci anebo dokonalí. Knížka byla pro mě prostě hrozná. Jednu * dávám ze soucitu.

08.06.2021 1 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

(SPOILER) Znáte takový ten pocit, kdy si koupíte na Silvestra super extra mega petardu, ze které ovšem po zapálení vyjde jen takový pšouk a dál nic? Tak takovýhle pocit jsem měla po dočtení knihy Kruh. Půjčila jsem si jí, protože kolem toho byl velký hype a ze začátku jsem byla nadšená. Asi v půlce knížky přišlo první hm…aha…to je nějaký divný, ne? A poslední třetinu jsem přetrpěla. Myšlenka dobrá, téma, o kterém se nemluví, ale způsob řešení? Wtf? Takhle překombinovaný řešení prekérní situace jsem fakt nečekala. A nelogických věcí je tahle kniha plná. Tak teď budu hodně, ale hodně spoilerovat, takže, kdo jste to nečetl, teď je čas odejít. Takže: Pokud nebudu šťastný v manželství, tak je několik variant, jak to řešit: můžu se sebrat a odejít nebo (v krajním případě) můžu partnera zabít. Ale udělat obojí??? Tvl, co to je? Nebo. Matce je líto, že je syn trochu moc vznětlivý. Tak ho nechá zavřít, že tam mu snad pomůžou…Jako vážně? Jsem jediná na světě, která si myslí, že vězení není opravdu prostředí, které by z agresivního jedince udělalo Matku Terezu? Nebývá to spíš naopak? Atd atd. Takže za mě 2 hvězdičky. A z toho jedna za obálku.

29.05.2021 2 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Nejlepší pro všechny jsem četla a líbilo se mi to hodně. Tenhle sequel jsem v plánu číst ani neměla. Ale k dětem (7) se to nějak dostalo v audioverzi a byly nadšený. Po Klubu divných dětí se tak P. Soukupová stala i jejich oblíbenou autorkou. Mě se to líbilo taky moc a v audioverzi ještě vynikne, jak skvěle autorka zvládá dialogy. Je to trošku drsný, ale ne drastický. A hodně ze života. Akorát se teda děti díky této knize dozvěděly, jak je to s Ježíškem... :-)

25.05.2021 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Autorka velmi otevřeně popisuje své dětství a dospívání v bigotní mormonské rodině s psychopatickým otcem. Toto velmi patologické prostředí plodí následně další patologické osobnosti. A hlavní hrdinka se snaží z těchto nezdravých vztahů plných vydírání, násilí a manipulace, vymanit. Tara Westover je pro mě žena, která si zaslouží po právu obdiv za svou odvahu a upřímnost, se kterou o těchto bolavých a osobních tématech hovoří. Nevyhnutelná nutnost volby - na jedné straně možnost svobodně dýchat, realizovat se a žít beze strachu a na straně druhé rodina, její kořeny, pouta a "zázemí" - byla popsaná tak přesně, bolestně a tíživě... Fascinoval mě i fakt, že "výchova" v této rodině se odehrávala v současnosti...Tato kniha se určitě dostane do mých top 10 tohoto roku.

24.05.2021 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

(SPOILER) Kniha je taková oddechárna na deku. Krátké kapitolky o dětství a dospívání jedné holky na z moravské vesnice. Tak nějak to na mě hlouběji nezapůsobilo. Chybělo mi hlubší propracování. Hlavní hrdinka je normální puberťačka a pak najednou udělá radikální krok, z důvodů, které jsem nepochopila. Ani tam nebyly náznaky, že by se k něčemu schylovalo. A pak se zase jede dál, jako by se nechumelilo. No...nevím. Na wc dobrý, ale čekala jsem víc.

23.05.2021 3 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Kniha nadchla nejen děti, ale i mě. Je to svěží, vtipné dílko, moc hezky ilustrované, plné nechutností, které pobavěj jak děti, tak i rodiče. Rozhodně si přečteme další díly.

14.05.2021 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená. Líbilo se mi vykreslení kultury, kterou znám opravdu jen okrajově. A také se mi líbilo, že byl dán prostor i manželovi, který popisoval události zase ze svého pohledu. Ovšem postupem času začala být autorka méně okouzlená a více naštvaná na odlišné chování Japonců. A manžel se téměř odmlčel. Takže hodnotím tak 3,5*

14.05.2021 4 z 5