Pořád jsem tady

Teprve ve chvíli, kdy jste mrtví, zjistíte, kdo jsou vaši skuteční přátelé. Jmenuji se Quinn Delaneyová Robertsová a byla jsem zavražděna. Přátelé mi říkali Quinnie. Docela mě vzalo, jak se všichni den potom, co mě pohřbili, rychle oklepali a žili dál. Bylo to skoro větší překvapení než samotné umírání. Skoro. Jít na svůj vlastní pohřeb bylo zvláštní. Vím úplně všechno, až na to, proč jsem mrtvá a jak se mi to stalo. Že bych uklouzla při sprchování ve vaně a rozbila si lebku o porcelánovou misku na mýdlo? Zadusila jsem se kuřecí kostí, protože jsem byla sama a nikdo mě nemohl zachránit? Všechny ostatní dny mého života jsou křišťálově jasné, až na ten poslední. Nedává to smysl a je to postavené na hlavu. Erin, moje sestra, se ale nevzdává. Vím, že pokud někdo přijde mé vraždě na kloub, bude to ona společně s detektivem Johnem McQuillanem. Na to, aby mě někdo zavřel do krabice a zanesl na oddělení odložených případů, jsme s Erin až moc houževnaté. Jsem ale opravdu připravená na to, co přijde? Psychologický román vyprávěný z pohledu zavražděné Quinn Robertsové je temným příběhem o lidském osudu a životních rozhodnutích, které mohou vést až k samotné vraždě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470230/big_porad-jsem-tady-Fqw-470230.jpg 4.131

Vydáno: , Katto

I Never Left, 2019

Kniha Pořád jsem tady

veruptackova

V kattovkách vždy najdu jistou originalitu a Pořád jsem tady není výjimkou. Tohle není klasické krimi nebo psychothriler, ale opravdu psychologický román. Jedna linie příběhu sice sleduje vyšetřování vraždy Quinn, ale není tím hlavním. Autorka vykresluje postavy z několika úhlů pohledu. Když už jsi na nějakou utvoříte názor, ukáže vám, že vše může být jinak anebo že důvody jejich jednání nejsou jednoduché. Líbily se mi kapitoly samotné Quinn,ale i ty retrospektivní, které ukazují její vztah s manželem a rodinou.
Kniha si mě získala originalitou, protože opravdu podobný typ příběhu jsem ještě nečetla a také svou čtivostí.

sabi.tanzer

Kniha se dobře četla a děj měl napínavý spád, přesto jsem již pár knih s hodně podobným tématem i zápletkou přečetla. Doporučuji těm, kteří mají rádi žánr na pomezí společenského románu a detektivky. Bohužel mě konec nepřekvapil, proto hodnotím takto.

alexis818

Moc hezky propracovaný příběh. Od počátku bylo vše jasné, ale přesto napínavé a čtivé. S klidem doporučuji.

Jenny46

Zvláštní způsob vyprávění z pohledu zavražděné postavy. Povedený psychologický román, který stojí za přečtení.

Duchoslp

Motiv byl docela zajímavý, ale pro mě byla knížka trošku zklamáním. Čekala jsem větší zapojení Quinn do děje, ne pouze jako pasivního přihlížejícího.

louluk

Velice zajímavý psychologický román. z části je vyprávěn zavražděnou ženou, přesto to není žádná duchařina. Daleko blíže má k detektivce, ale nabízí i reálná vážná témata jako jsou zneužívání a manipulace žen od jejich mužských protějšků. Více se dočtete v mém článku v záložce Recenze.

bacouch

(+ SPOILER) Na doporučení jedné booktuberky jsem si okamžitě v knihovně vyzvedla tuhle knížku a možná jsem byla moc natěšená. Nevím. Čte se to opravdu svižně, za 2 dny bylo hotovo. Ale děj mě docela dost zklamal. Bylo to předvídatelné, bez překvapivých zvratů, vyšetřování vedl senzibil a rodina. Policajti vždycky byl o koňskou délku za nimi. Příbuzní: "proč jste nevyslechli toho a toho?" policajt: "My jsme je nevyslechli? Aha, tak to pardón..." A takhle to bylo až do konce. Takže bohužel. Na víc jak 3* to nevidím.

Andrea7272

Pěkná kniha, konec super a pevně jsem věřila, aby to přesně takhle dopadlo :-)
Konec mě chytil i za srdíčko - zkrátka doporučuji !!!!!