Pořád jsem tady

Teprve ve chvíli, kdy jste mrtví, zjistíte, kdo jsou vaši skuteční přátelé. Jmenuji se Quinn Delaneyová Robertsová a byla jsem zavražděna. Přátelé mi říkali Quinnie. Docela mě vzalo, jak se všichni den potom, co mě pohřbili, rychle oklepali a žili dál. Bylo to skoro větší překvapení než samotné umírání. Skoro. Jít na svůj vlastní pohřeb bylo zvláštní. Vím úplně všechno, až na to, proč jsem mrtvá a jak se mi to stalo. Že bych uklouzla při sprchování ve vaně a rozbila si lebku o porcelánovou misku na mýdlo? Zadusila jsem se kuřecí kostí, protože jsem byla sama a nikdo mě nemohl zachránit? Všechny ostatní dny mého života jsou křišťálově jasné, až na ten poslední. Nedává to smysl a je to postavené na hlavu. Erin, moje sestra, se ale nevzdává. Vím, že pokud někdo přijde mé vraždě na kloub, bude to ona společně s detektivem Johnem McQuillanem. Na to, aby mě někdo zavřel do krabice a zanesl na oddělení odložených případů, jsme s Erin až moc houževnaté. Jsem ale opravdu připravená na to, co přijde? Psychologický román vyprávěný z pohledu zavražděné Quinn Robertsové je temným příběhem o lidském osudu a životních rozhodnutích, které mohou vést až k samotné vraždě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470230/big_porad-jsem-tady-Fqw-470230.jpg 4.168

Vydáno: , Katto

I Never Left, 2019

Kniha Pořád jsem tady

kalinkacz
26.12.2022

Další “Kattovka” za mnou.
Jestli něco knihy z Katta splňují - tak je to vytáhnutí ze čtecí krize. Každý jejich příběh je lehce napsaný, čtivý a napínavý.
Pořád jsem tady je za mě spíše průměrnější psychologický román s thrillerovými prvky, na kterém byly ale skvělé kapitoly z pohledu zavražděné.
Tato novinka není za mě ničím přelomová, ale na vypnutí po práci super volba!

michaela.22
07.07.2022

(+ SPOILER) Kniha mě zaujala anotací a rozhodně nelituji. Četla se jedním dechem. Vyhovují mi krátké kapitoly, takže za mě super. Sice jsem tušila, jak kniha dopadne, ale i přes to, že zde nebyl wow konec, tak jsem spokojená s příběhem i zpracováním knihy. Jen mě hrozně vadil charakter hlavní postavy Aleca. Doporučuji spíše na oddychovější čtení.

Katulinka69
05.02.2022

Na tuhle knihu jsem se dost těšila. Dobře se četla, krátké kapitoly,ale vůbec žádný WAU říci nemohu.
Za mě spíše horší průměr

nada3314
02.12.2021

Po dočtení jsem si řekla: „ hodně dobře to autor vymyslel“ a po nenápadném pátrání kdo je vlastně ten McGarvey Black jsem zjistila, že se jedná, vlastně o autorku  Ráda smeknu klobouk, protože mě pěkně převezla a na to, že tohle je autorčina prvotina, tak je to opravdu skvělé.

Na krásné vymazlené obálce (ale to už jsme si u Katta zvykli) je napsáno psychologický román a opravdu tady jde o vynikající psychologické drama a jako bonus - detektivní zápletka.

Jedná se o velmi neobvyklé téma. Hlavní hrdinka Quinn nám sama na začátku oznámí, že je mrtvá, ale neví proč! My se stáváme diváky jejího příběhu - především z jejího pohledu, ale jsou zde také pohledy manžela, sestry, dětí a rodičů…
Její duše si neodpočine ani po smrti, sleduje svou rodinu a přátele. Stále přemýšlí, proč musela zemřít, komu by to prospělo? Nejde ji do hlavy, když byla celý život oblíbená, kdo by měl motiv? Nebo se stala jen náhoda?

Její nejstarší sestra se s její smrtí nemůže smířit a pokouší se i sama na vlastní pěst pátrat, aby mohla policii přinést nějaké nové detaily. Celá Quinnina rodina neměla moc ráda jejího manžela Aleca, ale tím, že Quinn vypadala šťastná, narodily se ji dvě úžasné děti – smířili se s tím a do manželství ji nemluvili.

Zrovna se s Alecem rozvádějí, byl důvod vraždy - placení alimentů a důchodu do konce života? Alec se jeví jako sobecký arogantní, panovačný a manipulativní, ale to z něho vraha přece nedělá? Objeví se zde i problematika domácího násilí, ale ta je řešena velmi citlivě a soucitně. Moc se mi líbilo, jak se do případu pustila policie, ze začátku to trochu drhlo, ale postupem let se na případ nezapomnělo a vyšetřovatelé, i když už nesmírně unavení, tak se nevzdali…

Příběh je opravdu chytlavý, velice zamotaný a máme tu i dost postav, ale tím, že jsou tak realisticky popsány neměla jsem s tím žádný problém, hezky jsem se v nich i v ději orientovala. Napomáhaly tomu i krátké kapitoly, které vtáhly a nutily číst dál a dál, až do poslední stránky.

adjah
22.11.2021

Téhle knihy jsem se trochu bála. Nemusím moc filmy ani knihy s tématikou duchů, spíš se jim vyhýbám. Ale musím říct, že tady nebyl strach potřeba. Kniha mě po pár stránkách zaujala a zaujetí se drželo až do konce

Quinn je mrtvá, neví jak ani proč zemřela. Podaří se její sestře Erin s policií zjistit, kdo Quinn zabil nebo zda to byla sebevražda, kterou tak často vyhrožovala? A proč se houpají na hřišti houpačky i bez vánku?

Kočička911
22.11.2021

Předvídatelný, ale čtivý :)

Astonius
15.11.2021

Já si tedy myslím, že tato kniha je zářným příkladem toho, že v dnešní době se vydává asi už všechno a spisovatelem se nazývá každý... Jenže mít nápad bez výraznějšího spisovatelského umu prostě nestačí. I ta vějička na knihu v podobě propagované mrtvé vypravěčky byla přehnaná a slibovala daleko víc, než dala. Víc nemá cenu se rozepisovat, prostě to bylo (pro mě) absolutně nevěrohodné, špatně vymyšlené a hlavně špatně napsané. Nic mne k tomu textu netáhlo a děj jsem nijak neprožívala. Hodně se tu píše, že je to "odpočinková" kniha, což asi znamená "dobře se to čte", ale i když je čtivost pěkná věc, prostě když chybí taková ta jiskra, která přeskočí mezi čtenářem a autorem, pak tomu ani čtivost nepomůže.

jahlina
31.10.2021

Knížka je vemi čtivá, krátké kapitoly ubíhají pod rukama skoro samy. Téma není ničím neobvyklým, vyprávění z pohledu zavražděné Quinn však dodává příběhu na zvláštnosti. U knížky jsem se rozhodně nenudila a doporučuju. Jen nečekejte klasickou detektivku nebo thriller, knížka nese označení psychologický román.