bacouch Online bacouch komentáře u knih

Nikolka a dvě mámy Nikolka a dvě mámy Radek Malý

Šáhla jsem v knihovně po tomto leporelu, abych se poučila, jak se autoři v naší korektní době popasovali s lesbickou rodinou a ono prd. O tom to není. Takže jedna hvězda za to, že je knížka příjemná na omak.

02.09.2019 1 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

První kniha od Pavla Čecha, kterou jsem četla. Dostala se mi náhodou do ruky, když to nějaký dítě vracelo. O výtvarný stránce asi netřeba mluvit, ta je prostě dokonalá, každá čára sedí. K ději jsem přistupovala trochu skepticky, protože si nejsem jistá, jestli knihy, u kterých učůrávají dospělí, vždy ocení (a pochopí) i děti. Nicméně toto jsou mé výstupy - Hrušku jsem nepochopila, Biograf mě VELMI bavil, líbily se mi odkazy na známé filmy, časopisy, na které jsem už dávno zapomněla a Giulietta Masina a jeden z mých nejoblíbenějších filmů v jednom stripu. V Moři byla moc pěkná záclona. A povídka o Psích bojovnících mě velmi potěšila. Takže mi nezbývá než hodnotit plným počtem.

02.09.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z mých oblíbených detektivek od A. Christie.

30.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Riad Sattouf

Přesně jak píše @bagel je to čím dál lepší a zajímavější. Hodně mě baví ten kontrast Francie vs. Sýrie. V tomto díle se také více profilují charaktery hlavních postav, hlavně rodičů, matka už není taková puťka, ale už si taky dokáže dupnout. Ovšem ten závěr...!

28.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Riad Sattouf

I druhý díl byl výborný. Sledujeme hlavního hrdinu jak nastupuje v Sýrii do školy a jaká pedagogika se tam provozuje. Dost hustý čtení. Ale už jsem asi otrlá, a tak se mi to četlo lépe než díl první. Už jsem si zvykla i na šíleného otce a s chutí se pustím do třetího dílu.

27.08.2019 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

No...tak dočetla jsem to, ale že bych z toho byla nějak extra nadšená, to ani ne. Hodně se mi líbily asi 3 povídky z 6. Myslím, že se PýDý a já už nepotkáme.

27.08.2019 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Kniha, kterou jsem neustále nazývala (a nazývám) Pohřbené kosti, se četla velmi lehce. Jako ostatně všechno od A. Marsons. Na začátku mě pletlo množství případů a trochu jsem se v tom ztrácela, ale pak to do sebe všechno hezky pěkně zapadlo a já mohla jít konečně spát. Moc se mi to líbilo.

23.08.2019 4 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Tohle je úplně skvělá knížka. Krásná grafická úprava a napínavý a vtipný děj. A pokud k tomu máte doma ještě syna, který miluje čísla, pak je tato kniha pro vás nutností.

23.08.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pokud jste v šestinedělí s dvojčaty, procházíte laktační psychózou a fungujete pouze za podpory Coca coly a Studentské pečeti a pak se vám dostane do ruky tato nenáročná kniha, která vás rozveselí, nemůžete dát méně než plný počet *.

14.08.2019 5 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

A mě se to líbilo! I přes nízké hodnocení tady na DK, mě to bavilo. Ta představa, co by asi ženský prováděly, kdyby mohly...

13.08.2019 5 z 5

Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Jednou budeš Arab: Dětství na blízkém východě (1978-1984) Riad Sattouf

Kdyby měla Satrapi bráchu, vypadal by asi jako Rijád. Moc se mi to líbilo a dozvěděla jsem se spoustu naprosto neuvěřitelných informací o životě v Libyi a Sýrii. Zároveň to pro mě nebylo tak náročné a plné informací jako třeba Goražde. Vřele doporučuju. Určitě si přečtu i další díly.

13.08.2019 5 z 5

Dokud držím pohromadě Dokud držím pohromadě Marcela Mlynářová

Milý deníčku, tak jsem se ráno probudila svěží jako rybička, provedla jsem ranní údržbu, navlékla lodičky a šupity dupity na snídani. Snědla jsem půl krávy. Pak jsem vyběhla všechny beskydské vrcholy, seřvala svou matku (nemá být drzá a stará), zorala pole, pak jsem si přepudrovala nosík, pokořila jsem Sněžku i Milešovku a k večeři sežrala tu krávu od snídaně. Jsem prostě úžasná!

13.08.2019 1 z 5

Tábornická encyklopedie Tábornická encyklopedie Mirko Vosátka

Výborná encyklopedie, ze které se naučíte všechno o táboření, pobytu v přírodě i o různé floře či fauně, se kterou se tam můžete střetnout.

15.07.2019 5 z 5

52 změn 52 změn Leo Babauta

Hodnotila bych asi tak 3 1/2 *. Kniha zajímavá, ale upřímně, kromě asi dvou kapitol nic objevného nepřinesla. Pro mě je mnohem zajímavější kniha na toto téma https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-vycvicit-divokeho-slona-a-dalsi-dobrodruzstvi-na-ceste-bdelosti-276265

11.04.2019 3 z 5

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Ze začátku mi dělalo problém se do knihy začíst, ale pak mě to chytlo. Ano, vynechala bych sáhodlouhé rozbory z hodin sémiotiky, i přednášky o kvasinkách....ale jinak to bylo moc pěkné čtení. Postavy byly vylíčeny tak věrohodně a realisticky, že jsem chápala jejich jednání a nemohla nikoho odsuzovat. Hrozně pěkně se mi to četlo.

11.03.2019 4 z 5

Přímý zásah Přímý zásah James Patterson

Nevíte náhodou, zda už vyšlo pokračování a pokud ano, pod jakým názvem? Díky :-)

21.12.2018

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Skvělá kniha, po dočtení jsem měla hned chuť jít škubat ven nějaký to bejlí...

18.12.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Když mi před rokem padlo úplnou náhodou do ruky Volání kukačky, byla jsem nadšená. Posléze jsem se od nějakého youtubera dozvěděla, že Rowlingová napsala druhou část a naštěstí dost tlustou, tak jsem po ní hned chňapla. A líbilo se mi to zase. Cormoran je sympaťák, Robin taky. Dozvídáme se, jak probíhá vyšetřování a při čtení nezakopáváme pořád o nějaké nové a nové mrtvoly, ale hezky se držíme jedné linky. Moc hezky se mi to četlo. Takže plný počet *.

21.11.2018 5 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Tuhle knížku jsem vídala celé dětství u rodičů v knihovně a byla mi doporučená v rámci Knižní výzvy. Ale už po prvních stránkách jsem věděla, že to bude pro mě náročná četba. Vpodstatě všechny postavy mě iritovaly, kromě Ruth. A zdlouhavý popisy kam šel, koho tam potkal, co měl na sobě, jak vypadal, co si asi myslel, koho mu připomínal...pro mě šílený. Dočetla jsem to, ale nelíbilo se mi to. Hvězdičky dávám za to, že je mi jasný, že s tím musel mít asi Updike hrozně práce.

18.07.2017 1 z 5

Začni běhat Začni běhat Matt Roberts

Problémem této knihy je název. Začni běhat evokuje, že je určena někomu, kdo dosud neběhá. Ale tak tomu není. Nedokážu si např. představit, že bych z naprostého neběžce absolvovala první den 20 minutový běh... Ale je tu spousta hezkých fotografií.

25.05.2016