Nikolka a dvě mámy

Chlapeček Nikolka má „dvě mámy“: jedná se vlastně o maminku a o Nikolkovu tetu, maminčino dvojče. Jemným způsobem děti učí tomu, že každá rodina je jedinečná a někdy je dobré se zastavit a té svojí se podívat do očí. Výtvarnou knížku Báry Valecké provází text Radka Malého, křehký a zároveň silný.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393030/nikolka-a-dve-mamy-uiz-393030.png 2.46
Pro děti a mládež
Vydáno:, Cesta domů

Kniha Nikolka a dvě mámy

martinkaLLL
26. dubnaodpad!

Nezajímavé a pro děti úplně zbytečné podle mého.

reader.007

Tak jsem si to v knihovně prolistovala a jsem na rozpacích: opravdu je potřeba dětem zvláště připomínat, že není rodina jako rodina? Uznávám, že i mezi leporely jsou horší počiny, ale ani tohle není žádný skvost. Osobně nevidím jediný důvod proč bych ho dětem předkládala nebo komukoliv doporučila.

Greena

Nikolka je kluk a vychovávají ho dvě mámy. Jedné mamince se narodil a druhá maminka se o něj od narození také stará. Tátu Nikola nemá. Ty dvě maminky jsou sestry. Jsou stejné a přesto jiné. Dohodly se, že budou mít Nikolku dohromady. Obě mámy ho také moc milují.
Kniha je leporelo a je určená pro nejmenší děti. Má krásné ilustrace od Báry Valecké.
Každá rodina je prostě jedinečná…