Áža707 Áža707 komentáře u knih

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Chtěla bych pochválit autorčin styl psaní, který mě naprost uchvátil. Kniha má poměrně dost popisný začátek, jelikož se zde seznamujeme se všemi královnami a rodinami, které je vychovávají.

Celkový svět je postaven moc dobře a rozhodně vás zaujme. V průběhu celé knihy si můžete dávat dohromady celé území (velké plus kniha s mapou) a i střípky historie o nejsilnějších královnách.

Příběh si zamilujete, protože od půlky knihy vás zajímají intriky a co bude následovat po nějaké události. Jsou zde hlavní tři postavy rovnocenné dědičky trůnu, kdy každá je originální a má své vlastnosti a osobnost a díky popisu na začátku si je nemůžete splést. Každá z nich má určitý dar a je obklopená lidmi, který mají stejné vlohy. Mirabella elementárka ovládá živly, Katharina travička může pozřít nejprudší jedy a Arsinoe naturalistka zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy.
Kupodivu se neshodnu s většinou, ale Katharina mi nijak zvlášť nevadila. Přijde mi, že všechny její projevy jsou výsledkem toho, co jí nasadili do hlavy.
V knize můžeme sledovat jejich vývoj a proměnu na konci knihy.

Posledních 100 stránek bylo nejnapínavějších a napadne vás milion otázek, na které vám pochopitelně autora nedá odpověď a snad otevřenější konec byste nenašli. A vlastně vás napadá jen WOW, OMG, WTF a Sakra to nemůže myslet vážně!?

Doopravdy knihu všem moc doporučuji, myslím si, že jsem ji ještě plně nevstřebala :D

23.08.2020 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

František Kotleta - jeho díla jsou velmi neobvyklé čtení, protože si doopravdy s ničím nebere servítky. V jeho knihách neleznete sprostá slova bez nějakých problémů, pokud je tam přítomný boj nebo mučení, tak plný střev a krve a k tomu přihodíme nějaké ty peprnější scény a zakončíme skvělým humorem. Rozhodně nepopírám, že toto čtení je pro všechny.

Rázová vlna je třetí díl úchvatné série Spad, jejíž první dvě části jsem četla na přelomu roku 2019/2020 a stejně jako první dvě knihy mě ohromně bavil. Přesně tím vybraným jazykem, který je pro pana Kotletu obvyklý, tak už příběhem, který dle mého naprosto skvěle gradoval a do poslední chvíle jsem nevěděla, co se stane na jeho konci. A jakože ten konec? WTF, to jako vážně? ????

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velmi rychle mě vtáhla do děje a já jsem jen s napětím čekala, co se bude dít dál. Tohle se prostě čte úplně samo. Tento díl hodnotím zatím jako nejlepší z celé série, protože mě bavil od začátku až do konce. Rozhodně jsem zvědavá na poslední část, kterou snad přečtu brzy.

12.08.2020 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Protože se mě předchozí Westovky líbily, tak jsem se knihy vůbec nebála a vrhla se do ní s chutí.

Takhle kniha mě oslovila úplně nejvíc ze všech již přečtených od autorky. Doopravdy jsem z toho úplně hotová. Strašně moc mi záleží na tom, když je příběh psaný s citem a donutí vás něco cítit a zamyslet se. Tady najdete oboje ❤️ Mě málem rozplakala a z plno části knihy cit či nálada naprosto vytryskávala.

Kromě krásného děje, který ukazuje, jak Abby tráví prazdniny se svým nejlepším kamarádem Cooprem. Tak zde naleznete něco navíc, jako ve všech knihách od Kasie West - úžasné popisy, jak Abby tvoří svou malbu a na druhou stranu i těžké rodinné podmínky v kterých hlavní hrdinka žije. Matka trpící sociální fobii a vlastně fobii že všeho zlého, která jde raději uzavřena v bezpečí "čtyř stěn". Otec voják, který je věčně posílán na mise a v poslední řadě i dědeček, který se jen těžko dívá na utrpení své "holčičky".

I hlavní myšlenka mě velmi oslovila, protože Abby se jen tak nevzdá a vytvoří seznam 11 věci, které když splní, tak její srdce "naroste" a tím pádem její obrazy budou mít cit a větší váhu. Celkový vývoj její postavy a maleb mě uchvátil.

Setkáváme se zde i s postavou Lacey (z První opravdový polibek), kterou si dle mého zde zamilujete mnohem víc než v jejím vlastním příběhu.

Opět nádherně napsáno a velmi dobře se to četlo, já sama jsem knibu přečetla během dvou dnů. Moje hodnocení je jedno OBROVSKÉ WOW. Myslím, že kdybych psala dal, tak snad najdu všechny synonyma ke slovům ÚŽASNÝ a DOKONALÝ!

07.08.2020 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl měsíčních kronik a retelling na Červenou Karkulku se mi líbil stejně jako první díl a možná i o trochu víc. Seznamujeme se s novou postavou Scarlet, která pátrá po své babičce, kterou někdo unesl. Na scéně se objeví i tajemný cizinec Vlk. Obě dvě postavy jsem si oblíbila a
I u Scarlet jsem měla problém se do příběhu začíst, ale po 100 stránkách se děj rozběhl a já se nemohla odtrhnout.

V příběhu sledujeme více linii, ale hlavní jsou části s Cinder na útěku a Scarlet s Vlkem. Líbilo se mi, jak se obě části vyvíjeli a nakonci spojení obou hlavních linek bylo úžasné.

Překvapilo mě, jak rychle Scarlet uvěřila Vlkovi, ale naprosto jsem neočekávala, co se stalo na konci.

Celá myšlenka Smečky a geneticky modifikovaných lidi mě zaujala a doufám, že i v dalším díle se s nimi nějak potkáme.

Rozhodně se těším na další díl Měsíčních kronik ????

⭐ 4,5/5

07.08.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Přečetla jsem si anotaci a jelikož momentálně mě baví číst "dívčí" románky, tak jsem si říkala, že to prostě zkusím.

Eden jede na prázdniny za otcem a velmi se netěší, protože s tátou nemají nejlepší vztah. Vše se obrátí o 360°C a prázdniny jsou nakonec velmi zajímavé.

Kniha se mi líbila, je skvělé napsaná a moc dobře se četla a od půlky mě hodně zajímalo, jak to celé dopadne ???? Celý příběh neobsahoval jen lásku, která je svým způsobem zakázaná, ale i přátelství a prázdninová dobrodružství a hlavně i témata, které je dobré řešit jako drogy a týrání děti. Dodatek na konci po 10 měsících dodával knize ještě lepší konec, než by kdo mohl čekat.

Hlavní postava Eden mě velmi oslovila, čekala jsem namyšlenou princeznu, ale tou vůbec není. Celkově její myšlenky a chování bylo fajn a pochopitelné. Zamrzel mě přistup otce, který se nesnažil s ní více komunikovat, když už za ním přijela.
Tylera jsem myslela, že budu doopravdy nesnášet, ale kupodivu se mi nakonec taky velmi líbil. Hlavně protože není tím na koho si hraje a jak sama Eden v knize řekla - jsou to obranné zdi. Akorát jsem nechápala, jak mohl vydržet s Tiffani takovou šílenou dobu.
Tiffani mi lezla krkem od začátku knihy do konce. Čekala jsem, že doopravdy udělá nějaký podraz, aby vyklopila tajemství Eden a Tylera. Ani mě nepřekvapilo, že skončila s Jakem.
Dean byl strašně milý kluk, ale bohužel jako vedlejší postava nedostal moc prostoru, což je škoda a celou dobu jsem si přála, aby Eden skončila právě s ním.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně a je to taková velmi povedená romantická zápletka a dobré čtení na léto.

05.08.2020 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Stejně jako dvě předchozí knihy od autorky, byla nápaditá a čtivá. Okamžitě vás vtáhla do děje, který velmi příjemně utíkal a výborně se četl. Ani nevím jak a byla jsem na konci knihy. ????

Je to příjemná romantická kniha ze života středoškoláků, kteří se potýkají se svými problémy ve škole, s přáteli i v rodině. Zde opět autorka zabrousila i do jiného tématu než jen obyčejná love story, čímž mě znovu ještě víc nadchla.

Opravdu velmi mě oslovila myšlenka dopisů, které si dva neznámí předávali při hodině chemie. Musím říct, že jsem asi naprosto nepřemýšlela nad tím, kdo by mohl být tajemný ctitel. Takže to pro mě bylo příjemné překvapení při dotčení k této části. K tomu skládání hudby a písně bylo další velmi příjemné plus.
Obě dvě postavy jsem si oblíbila a celkově jejich špičkování a hašteření. Nahlédnutí do soukromí každého z nich, byla další věc, která knihu obohatila.

Trochu mě zamrzelo, že není řečeno, jak dopadla soutěž o nejlepší tvorbu písně. Řekla bych, že by si to kniha zasloužila, protože k tomuto bodu celou dobu hlavní hrdinka směřovala.

⭐ 4,7/5

04.08.2020 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kniha se velmi dobře čte a má dobrý a rychlý spád děje. Příběh se mi velmi líbil a není to taková ta klasická romantika, kdy přesně od začátku víte, co se bude dít. Dokonce se i pobavíte a zasmějete nad některými scénami a hláškami.

Velmi mě potěšilo, že po rozchodu s Bradleym nenastala fáze, kdy by ho Gia chtěla mermomocí zpět a nebo by naprosto brečela po jeho přítomnosti. Prostě to brala jako uzavřenou kapitolu a šla v životě dál.
Zamlouval se mi vývoj hlavní postavy, kdy si sama začala uvědomovat svý činy a to co doopravdy chce a že někdy nebyla úplně fér a nechala se strhnout okolím. Zklamalo mě, že se neudobřily s Claire. Postava, kterou jsem neměla doopravdy ráda byla Jules a celou dobu jsem si říkala, aby linka této osoby nedopadla zcela podle jejich představ. Bohužel! A ten konec? Sakra čekala jsem, že tam pomsta bude a ne: čtenáři domysli si.

Nejvíc mě zaujala myšlenka dokonalosti a neukazovaní chyb, problémů a silnějších emocí v rodině Gii. Což musí být šílený nejen pro dítě, které v tom žije a i pro samotné rodiče, protože vše nejde zvládat s úsměvem na tváři. Tímhle právě kniha byla obohacena a odlišuje se od klasických romantických klišé.

01.08.2020 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Řekla bych že i tato série je celkem populární a skoro každý ji zná a četl.
Stejně jako u K. West jsem neměla nějaká vysoká očekávání, ale bohužel tady jsem velkou radost neměla. Knihu jsem začala číst, protože mě zaujaly pozitivní recenze na knihu a chtěla jsem trochu jiný žánr na čtení pro obměnu.

Moje velké minus je u hlavní postavy Lary Jean, protože její vysvětlování a některé chování na mě působilo naprosto nevyspěle a kdyby se mě někdo zeptal na věk, tak bych odhadovala tak 12-13 let. Rozhodně bych si nemyslela, že se jedná o někoho, kdo je ve 3. ročníku střední školy. Tím u mě celá kniha ztratila dost bodů...

Příběh je pěkný, dobře čtivý a místy i vtipný. Myšlenka dopisů na ukončení zamilovaní se mi líbila a je to zase něco jiného než v knihách se stejným žánrem.
Kdo poslal dopisy mi bylo jasné, ale nečekala jsem jaký bude konečný vývoj knihy. Ani nevím s kým bych si přála, aby Lara Jean skončila.
A konec knihy? Tak to mě vážně naštvalo, takhle otevřený konec. Takže chci číst dál, protože mě zajímá, jak to dopadne. Třeba další díl si zaslouží lepší hodnocení než tento.

⭐ 2.5/5

31.07.2020 1 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

I přes známost a oblíbenost knihy, mě úplně minula. Nikdy jsem nečetla jediný díl a kdysi jsem viděla část jednoho filmu, ale nijak zvlášť si to nepamatuji.
Byla jsem proto zvědavá, co mě čeká a jsem ráda, že jsem se zapojila do štafety a dostala se ke knize po které bych sama nejspíš nesáhla a to i přes to, že fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánru.

Naprosto nechápu sama sebe, proč jsem se tak dlouho vyhýbala něčemu úžasnému jako byl právě Eragon.
Kniha mě nadchla hned po prvních stránkách a strašně jsem se chtěla dozvědět, co bude následovat a jak se bude příběh vyvíjet. Svět krásně vykreslený a na začátku je mapa MILUJU!! Na konci knihy zase najdete slovník, takže žádná fráze vám nezůstane utajena a seznam postav, co se vyskytují v knize, což je za mě další významný plus.
Kniha se skvěle četla, obsahovala nečekaný zvraty a nechybělo napětí ani pořádný boj. Prostě dokonalost a ještě ke všemu o dracích! Naprosto rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy.

⭐ 4,8/5

27.07.2020 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Všudypřítomná chvála na autorčina díla, mě nutila ke knize přistupovat s velkým skepticismem. Není to zrovna styl knih, který bych přímo vyhledávala a celkem jsem se bála, že budu zklamaná. Opak byl pravdou. Kniha je napsaná čtivě a rychle v ní postoupite dál. Líbil se mi styl psaní a též vykreslení situace a prostoru, který je doopravdy nádherně popsán a připadáte si, že jste přímo na místě s hlavní postavou. Zaujali mě popisy scén filmu, který celý příběh doprovázely a knihu okořenily. Hlavní hrdinka Lacey je studentka posledního ročníku, ale kromě školy musí stíhat i herectví. Najednou má pocit, že jde vše proti ní. Sama musím přiznat, že jsem neodhadla, kdo by za problémy mohl stát. SPOILER: Grantův agent to není. Vsázela jsem na to všechno, vážně! ????
Kniha je krásná letní pohodovka a oddechovka (zvládnete to za cca 4 hodiny). :)

⭐ 4/5

P. S.: Jinak můj sen aktuálně není být herečkou, i když..... :D ne byl to dětský a dlouholetý sen a neznám moc knih, kde je hlavní hrdinka nutriční terapeutkou, takže jsem se rozhodla zařadit tuhle knihu do vysněného povolání :)

23.07.2020 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Moje první seznámení s autorkou a jejími díly. Osobitý styl psaní, který se velmi dobře čte, i když musím říct, že mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale nevím zda to bylo tím, že začínám novou sérii a nebo stylem psaní.
Kdo by neznal pohádku o Popelce? Pojatý jiným a zajímavým způsobem.
Příběh je skvělý a dobře plyne, myslím, že se u toho nebudete nutit, mě velice bavil. V podstatě známá věc přenesená do scifi a to se mi doopravdy líbí, protože to má skvělou myšlenku a řekla bych, že i dobře vykreslený svět.
Už asi v půlce knihy jsem tušila, kdo bude Cinder, ale bylo fajn dávat si dohromady střípky informací a poskládat celou skládačku. A celkově zjistit, kam se ubírají kroky jednotlivých postav.
Jsem velmi zvědavá na pokračování, protože čím se to lišilo od tak známé pohádky bylo "Žili spolu šťastně až na věky."
Kniha má otevřený příběh, takže doufám, že mě další díl nezklame.

13.07.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Příběh se dobře čte a i když na začátku čekáte jen povrchní zážitek, tak tohle má doopravdy hloubku a myšlenku. Je to další z vážnějších témat dnešního světa.
Od půlky knihy vás děj celkem vtáhne a vy nevíte, co čekat na jejím konci. Sice vás na začátku zaráží bláznivá zamilovanost hlavní hrdinky, ale myslím že nakonci máte Sky rádi a obdivujete ji. Za mě skvělá kniha s ohromným příběhem, kde nechybí trochu vtipu a jedna velká lovestory.

Vím, že plno lidí v díle nepoznávají autorku, ale je to jedno z prvních díl, co napsala a pro mě to bylo seznámení s autorkou. Hodlám si přečíst i pokračování a to Ztracená naděje, kde je příběh vyprávěn z pohledu Holdera.

12.07.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Moje první kniha s transgender tématikou a rozhodně si myslím, že by takových knih mělo být více. Příběh je jednoduchý a dobře se čte, ale myšlenky, zážitky a zkušenosti z něm mají sílu a váhu. Je vidět, že i autor sám se potkal s nepříznivými reakcemi během svého života. Velmi oceňuji jeho práci a snahu o pochopení lidí, kteří jsou transgender.
Tato kniha mě velice oslovila a rozhodně si myslím, že toto téma by se mělo stát známějším a mělo by být dostupnější i v knižním světě.
Je zajímavé, že plno lidí knihu nehodnotí zrovna kladně, jelikož jim vadí styl psaní a že je příběh vyprávění mladším sourozencem Samem, který podle nich nereaguje adekvátně k situaci.
Mě to naopak zaujalo. Není to pohled člověka, co si tím sám prochází (i když věřím, že i z tohohle úhlu to může být zajímavé a zase více zaměřené na myšlenky daného jedince), ale pohled někoho blízkého, kterému nikdo nepomůže, jak se s tím vyrovnat a celé to pochopit. Proto jsou jeho reakce nepřiměřené. Hlavním důvodem jsou rodiče, protože tohle téma je "špatné" a o tomhle se nemluví. Tím, že oni zaujmou toto postavení, jak pak má mít jasno puberťák, kterému je 13?
Někdo psal, že ve stejném věku by se takhle nezachoval, ale to je důvodem, jakým byl veden a výchovan. Hlavní hrdina však není veden k tomu, že mohou být takové lidé a že to není nic špatného.

Knihu bych rozhodně doporučila všem!

11.07.2020 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Vážně skoro prvních 100 stran knihy mělo patřit k dílu předtím? Nechápu.
U minulého dílu mi přišlo, že chybělo nějaké vzrušení a tady ho máme hned na začátku knihy.
Kniha udržuje napětí delší dobu a víc vás nutí a baví číst, protože tady akce doopravdy nechybí. Když už se něco vyřeší, tak se najednou objeví další problém a další... Ani nevíte jak, ale jste na konci knihy. Velký rozdíl oproti druhému dílů, u kterého snadno čtenář ztrácí svou pozornost a neděje se tam skoro nic zajímavého.
Tato kniha mě hodně bavila a bylo to skvělé vymyšlené, promyšlené a dobře dotažené do konce. Pozor spoiler na konci je takový happiend, jaký se dá od dystopie očekávat.

08.07.2020 3 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Cesta věčnou nocí
Stále od prvního dílu čekám na nějaké podrobnější informace o světě, nějaký informace o historii, prostě něco, co by to o trochu více obohatilo.
Kniha měla pár milých překvapení a zásahu do děje, ale čekala jsem něco zásadnějšího než proběhlo. Příběh se stále dobře čte a má celkem dobrý spád.
Rozhodně to není žádný "Wow efekt", ale příběh není k zahození a jsem zvědavá, jak to celé dopadne. ????
Druhý díl mě oslovil o něco méně než první a překvapilo mě Áriino rozhodnutí opustit svou lásku. Naopak u Kirry mi chybělo něco víc, protože čtenáře to vede k nějakému nečekanemu rozhodnutí či k nějakým pochybnostem a pak to není vygradováno.

⭐ 3/5

06.07.2020 2 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Nevěděla jsem, co od toho čekat a řekla si, že to zkusím. Po prvních stránkách jsem nebyla nějak zvlášť oslovená, ale pak se to rozjelo a já v napětí čekala, co bude dál. Obě dvě postavy jsem si zamilovala, i když z počátku Ária působila nepříjemným dojmem. Svět i příběh mě nadchnul a má skvělý spád a dobře se čte. Je tam několik nečekaných zvratů. Trochu bych ocenila větší popis tohoto světa a nebo nějakou hlubší historii, třeba se dočkám. Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá, co přinese.
⭐ 3.5/5

04.07.2020 2 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Přemýšlím, co napsat. Napadá mě jen strhující, úchvatný, děsivý, šílený. Film mám strašně moc ráda a po přečtení knihy ještě raději, jelikož je úžasně zpracovaný. Velmi dlouhou dobu jsem se odhodlavala přečíst i knihu. Rozhodně toho nelituji. Kniha je k zamyšlení a doopravdy vás dostane skoro až na kolena.
Hodně mě zaujalo v závěru knihy hodnocení některých čtenářů a nejvíc mě překvapil ten, kde čtenář usoudil, že umřeli. Jak ho něco takového mohlo napadnout? O tomhle konci jsem přemýšlela, až když tam byl od někoho napsaný, sama jsem v konci spatřila naději.

02.07.2020 5 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Musím říct, že druhá kniha není tak zaživná jako první a rozhodně je i něco sprostší. Rozhodně bych tuhle knihu neřadila mezi odpad jako někteří čtenáři. Kniha má pobavit a člověk to musí brát s humorem. Tohle je jedna z těch knih ke kterým se opakovaně vracím. Přečteno během jednoho dne s úsměvem na tváři. Řekla bych, že je to oddechová sranda.

27.06.2020 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Skvělá oddechovka, která se dobře četla. Opět jsem ráda, že nebylo zapomenuto na Chloe, Sáru, Bennetta a Maxe. Postava Hanny se mi velmi líbila, bylo to něco jiného než v prvních dvou dílech a tím to dostávalo zvláštní spád a význam.
3/6 hvězd

21.06.2020 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

(SPOILER) Takový průměr, některé povídky se mi líbily více a některé mě neoslovily.
Jako ukončení celé série si myslím, že to bylo zajímavé, hlavně dokončení linie všech hrdinek Elity.
U první povídky mě zklamalo, že král Clarkson (první tři knihy) svého otce nesnášel, jak se choval ke své manželce, ale přesto jeho chování nebylo o nic lepší vůči té jeho vlastní a jejich synovi. Očekávala jsem větší vysvětlení.
I u druhé povídky jsem očekávala něco víc, ne jen první setkání, ale i celkové postoje vůči některým Američiným výstřelkům. Maxon by si zasloužil hlubší odhalení jeho osobnosti a jednání.
Obě dvě povídky s Aspenem mě nijak neoslovily a ať už se autorka snaží obhájit jeho postoje a názory jakkoliv, můj se nezměnil ani v poslední knize. A rozhodně mi chybělo vysvětlení části příběhu, kdy při odchodu Americy se objímá s jinou dívkou, i přes to, že Americu nikdy nepřestal milovat?, jak sám tvrdil.
Část s Americou, Celestou i Marlee mě oslovily asi nejvíce a i přesto, že první dva díly Celestu proklínáte, tak nakonec je vám líto, že v "budoucím" životě není.

19.06.2020 2 z 5