axi81 axi81 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

po Rybí krvi bohužel zklamání. Dočteno na sílu.

26.08.2017 2 z 5

Létající lékařka Létající lékařka Barbara Bickmore

Pohodové, čtivé, nenadchne, neurazí. Taková ta kniha, po které sáhnete schválně tehdy, když jen potřebujete pauzu mezi silnějšími tématy a více strhujícími knihami.

26.08.2017 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nečtu ženské romány! Nemám je ráda. Jsou tak přeslazené, strojené a šťastné. Ale Liane má u mě doživotní výjimku :) Za to, jak přirozeně vše působí (kromě zápletek, samozřejmě, ale to jí odpouštím, protože bez nich by to nešlo), jak v každé její postavě vždy najdu kus sebe, jak je vtipná...
Tahle knížka je vážně jak že života. Bohužel ne každá máme to štěstí, že ztratíme paměť! :)

06.08.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Jako dobrý. Jen si říkám, kam se mi poslední dobou poděli takoví ti normální poctiví vrazi :)

03.08.2017 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Smutné, vtipné, výborné!

23.07.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moc se mi líbila postava Sophie, byla vážně vtipná, proto jsem jí fakt držela pěsti.
Mám obecně problém ve vykreslování různých variant konců a asi by mě štvalo, kdybych se příliš často trefovala. Jenže s tím jde ruku v ruce i zklamání, pokud ten konec není dle vašich představ. Tento mi neseděl, což není chyba autorky. Škoda... :)
Příběh Alice a Jacka byl osvěžující, nicméně tato "záhada" mě nechávala klidnou.
Kniha celkově opět fajn, určitě půjdu i do další :)

16.07.2017 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Nepopírám, že se to četlo fakt dobře, ale co je moc, to je moc... takže ** jsou bohužel za to vlastní rozuzlení. Za mě příliš přitažené. A komu by to přitažení nestačilo, nebojte, přitáhne se to ještě víc! :))

18.06.2017 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tato mi moc nesedla. V podstatě jsem se od začátku musela nutit ji číst. Po půlce se to naštěstí zlomilo, ale stejně... O vlcích se ale dozvíte užitečné informace :)

02.06.2017 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Pro mě první kniha od této autorky. Určitě jsem ráda, že jsem si ji koupila. Nic veselého to teda není a občas jsem se ztrácela v Haně a chybělo mi tam dovysvětlení některých příběhů z minulosti. Každopádně kvalitní čtivo až z něj mrazí :)

02.06.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Na dovolenou super!! Nezklamala :)

02.06.2017 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Líbilo :) Přečteno bleskově, fajn knížka na dovolenou. Naštěstí v ní nenajdete příliš drsná místa, ačkoli se jedná o Afghánistán. Trošku proniknete do historie a smýšlení tamních lidí. Ale fakt jen trošku. Nejedná se o literární pecku, ale dávám 4* za pěkný příběh a čtivost. Konec mi nevadil vůbec, ona ta knížka je taková prostě lehčí a závěr to jen potvrzuje. Jen mi připadal maličko odfláklý...

02.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Superčtivé, napínavé, možná až moc překombinované. Hlavně teda ten konec.

03.05.2017 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Tereza je první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Je čtivá, bohužel bez jakýchkoli překvapení. Takový román pro větší holky. Ale fajn. Co mě zklamalo, byly dialogy. Příliš strojené a často nepřirozené.

03.05.2017 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Parádní! Líbilo moc, není to typický ženský román, čehož jsem se z počátku obávala. Hezky to odsýpalo, jemné napětí se táhne celou knihou. Asi zkusím od autorky i další knihu.

20.02.2017 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Vadilo mi moc, jak se k sobě sestry chovaly. Nicméně skvěle vykreslené postavy, dialogy, myšlenkové pochody neuvěřitelně uvěřitelné. V každé z postav jsem v něčem se tolik viděla! Autorka opět nezklamala!

19.02.2017 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

A mě se to taky líbilo! Opět Přečteno jedním dechem. Dvě věci se na knize z mého pohledu nepovedly. První je věta "Dortová forma jeho duševního podnebí." Jakkoli obdivuji a baví mě autorčina hra se slovy, tohle jsem si musela přečíst několikrát a stejně se pořád sama sebe ptala "co?", "cože?"... A tou druhou věcí je konec. Nechci nijak zpochybňovat to, jak příběh dopadl. Nicméně za mě se prostě nepovedl. Ani ne odfláknutý nebo blbý. Jen možná takový nějak překombinovaný..?

24.01.2017 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Styl psaní mi fakt sedí. Přečteno se třemi malými dětmi v zádech během jednoho dne. A to opravdu o něčem svědčí! :) Není to veselé čtení, vnitřní pocity postav až bolavé, ale je to čtení uvěřitelné a není blbé. Prostě život! :)

23.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ale jo. Dobrý! :) Jak už tady bylo zmíněno, narozdíl od prvního jsem trošku líněji přistupovala k druhému příběhu, ale přesto pohodové čtení. U Jáchyma to z mého pohledu mělo pár hluchých míst.

23.01.2017 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Má první kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Přečteno bleskově; krásně, pravdivě a obyčejně (rozuměj uvěřitelně a lidsky) napsáno. Přesně tak to má být.

23.01.2017 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Příběh sám o sobě už dost přitažený za vlasy. Ale přečetla jsem i tak s chutí. Nemohla jsem se, stejně jako u 44, odpoutat od té ruské syrovosti / surovosti.

23.01.2017 3 z 5