Aurorita Aurorita komentáře u knih

Stejně jako Zahrada kouzel, se mi i tato kniha velmi líbila. Takové milé, lehké čtení.

18.08.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ze začátku jsem ke knize přistupovala trochu skepticky, přece jen to není šálek mého čaje, ale autor mě nezklamal. Toto je krásná a milá kniha, plná humoru, ale i dojetí. Sice bych takovou trhlou babičku asi nechtěla, nicméně spojení lehkovážné babičky a skoro osmileté Elsy bylo naprosto úžasné. Do knihy jsem se začetla hned na prvních stránkách a už jsem se od ní do dočtení nemohla odtrhnout. Příběh malého děvčátka mě nejdříve trochu odrazoval, ale Elsa je prostě skvělá a vedlejší postavy nejsou jen "na okrasu", jak to bohužel bývá v jiných knihách. Každá postava, která se v příběhu ocitá, má svůj vlastní příběh, což celou knihu dělá...no prostě celou a skvělou!

15.08.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Toto byla má první kniha, kterou jsem od autorky přečetla, a musím přiznat, že se mi moc líbila, i když už chvíli nepatřím mezi cílovou skupinu. Ovšem nevidím v ní nic až tak úchvatného, co by neměly i ostatní young adult knihy tohoto žánru. Příběh Simona Snowa mě přestal bavit asi v třetině knihy, kdy jsem tyto pasáže přestala číst, a nemyslím si, že by mi kvůli tomu uteklo něco zásadního, navíc podobnost s Harrym je (alespoň pro mě) do očí bijící. Knize by určitě neuškodilo i menší zkrácení, některé věci tam byly zbytečné, či zbytečně zdlouhavé. Ale na druhou stranu, jako prázdninová oddechovka tato kniha posloužila dobře.

10.08.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha (a celá série) není dokonalá a má nějaké mouchy, ale i tak se mi moc líbila. Je psána neuvěřitelně čtivě, měla jsem ji přečtenou téměř za den a ani nevím jak. Pravda, že Eadlyn není příliš sympatická hlavní postava, na druhou stranu, kdo by se jí mohl divit? Za mě tedy super oddechové čtení, které má jen jednu vadu a to jsou jména, která pomalu nejsem schopná přečíst, natož je ještě vyslovit nahlas.

30.06.2016 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Mé první seznámení s autorem, který mě rozhodně nezklamal. Pořád jsem přemýšlela a vymýšlela, kdo je ten Zaklínač duší a o co tam vlastně jde, že jsem se od knihy nemohla ani pořádně odtrhnout. Konec byl pro mě překvapivý, takové zakončení jsem já osobně určitě nečekala, ikdyž něco mi na něm tak úplně nesedělo, ale nedokážu přesně říci co. Celkově tedy určitě dobré čtení, ráda si přečtu i další autorova díla.

21.06.2016 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Tato kniha byla opravdu krásné pohlazení po duši. Krásně napsaný, lehce magií okořeněný, příběh. Jen škoda, že tato kniha, a i další od autorky, už není nikde dostupná. Naštěstí jsou zde na databázi vždy nějaké dobré duše, od kterých je lze sehnat.

13.06.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Požitek z této knihy mi zřejmě zkazila především velká mediální masáž. Myslím, že z toho důvodu jsem od knihy čekala něco, co ani nenabízela. Nemohu říct, že se mi nelíbila, jen nechápu, proč taková propagace. Tato kniha si za mě až takovou pozornost prostě nezaslouží, znám mnohem lepší knihy, které jsou opomíjené. Na druhou stranu jazyk byl opravdu jednoduchý a kniha se četla moc dobře, přečtená za dva dny.

27.03.2016 4 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Sice asi už nepatřím mezi cílovou skupinu, přesto se mi kniha moc líbila. Pravda, že hlavní hrdinka byla na můj vkus někdy až moc pubertální. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

27.03.2016 5 z 5

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Za sebe musím bohužel říct, že kniha mě nijak nenadchla. S 15 minus se rozhodně nedá vůbec srovnávat. Nehledě na pravopisné chyby, které byly na téměř každé straně. Přišlo mi, že děje okolo případu zas tolik nebylo a celkově příběh postrádal dynamičnost. Vadily mi až zbytečné popisy postav, které ve výsledku stejně nikam nevedly a příběh nikam neposunuly. A ještě detail, ale tuto knihu bych rozhodně nezařadila mezi "šokující thrillery", jak je uvedeno na knize.

25.02.2016 3 z 5

Naprosto úžasná kniha, jak provedením, tak i dějem. Ilustrace jsou opravdu velmi povedené. Přestože jsem film viděla nesčetněkrát, i tak mě kniha stále něčím překvapovala. Koupě opravdu nelituji a těším se na další díly ve stejném vydání.

12.01.2016 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Jako všechny knihy od této autorky, i tato se mi velmi líbila. Byla svižná a četla se opravdu dobře. Ale za mne je teda Vampýrská akademie o něco lepší.

12.01.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Tak tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Zhruba první polovinu jsem byla napjatá, jak to tedy vlastně bude, ale pak mě úplně otrávilo, jak byla překombinovaná a prostě neuvěřitelná. Spousta věcí byla nelogická a já nevím, zkrátka mi nesedla. Čekala jsem od toho mnohem víc.

09.12.2015 2 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Tenhle příběh byl senzační. Nic podobného jsem nečetla, takže nemám s čím porovnávat, ale za mě je to určitě skvělá volba. Sice prvních asi 60 stránek se trochu táhlo a nemohla jsem se pořádně začíst, ale pak jsem knihu dočetla během jednoho dne. I když pravda, že jsem si hodně dlouho zvykala na styl psaní, možná i proto mi chvíli trvalo, než jsem se do toho opravdu zakousla

15.10.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Asi jsem jednou z mála, které kniha moc neuchvátila. Možná, že kdyby to byl pravdivý příběh, více bych s postavami soucítila a dala knize větší hodnocení, takto mě však nesvazují žádné výčitky, že se mi kniha až tak moc nelíbila. Neříkám, že mě nebavila, ba naopak. Kniha mě bavila, rychle mě vtáhla do děje, ale něco mi v ní prostě chybělo. Zřejmě jsem do ní vkládala více očekávání, kdybych ze všech stran neslyšela, jak je kniha dobrá a tudíž už o ní neměla nějakou představu, byla bych z ní asi více unešená. Také musím souhlasit s některými názory, že mě trošku zamrzelo, že jsem se nedozvěděla, jak dopadly postavy z Hazeliny oblíbené knihy.

12.07.2015 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Knížku jsem právě zhruba po třech dnech dočetla a jsem z ní naprosto nadšená. Flynnová opět nezklamala, četla jsem od ní už Zmizelou, ale Temné kouty se mi líbily ještě víc. Kniha mě pohltila hned na začátku a nemínila mě ani na okamžik nechat vydechnout. Vždy, když jsem ji odložila, musela jsem se k ní zase brzy vrátit, byla pro mne jako droga. Upřímně řečeno, jsem ráda, že už ji mám přečtenou a mohu se soustředit i na něco jiného. A k obsahu, měla jsem svůj typ, kdo je skutečným vrahem, no, nakonec se ukázalo, že jsem nebyla až tak daleko od pravdy a zároveň na druhou stranu, že jsem se pěkně spletla. Ano, dává to smysl :)

09.07.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Miluji knihy a (možná ještě více) miluji PC hry. Takže kniha, která je o hře mě neskutečně zaujala a hrozně jsem se na ni těšila. Možná proto jsem z ní byla mírně zklamaná. Ne, že by nebyla dobrá nebo zajímavá, ale nebyla to, co jsem od ní čekala. Myslela jsem, že kniha bude více akční a hra se postavám více zavrtá do myslí. Pro mě to byla celkem oddechová kniha, což jsem u ní rozhodně nepředpokládala, vzhledem k názvu. Na druhou stranu,kniha je opravdu dobře napsaná, a celkem rychle vtáhne do děje ( i když místy mě trochu nudila). Není to žádná the best, ale za přečtení rozhodně stojí, hlavně pro ty, kteří jsou tak závislí na hrách, jako já :)

12.05.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak tato kniha byla opravdu skvělá. Vždy, když jsem si říkala, že Amy nemůže udělat už nic, čím by mě překvapila, bác, a zase jsem jen koukala. Opravdu skvěle vymyšleno. Hodně se mi líbilo, jak si autorka zahrávala s mojí myslí, právě díky vyprávění z obou stran. Bohužel nemůžu dát 5* za ten konec, který mě nejdříve úplně odrovnal. Ovšem teď, když se na knihu podívám zpětně si myslím, že je opravdu nereálné, aby někomu tohle všechno tak hladce prošlo.

01.01.2015 4 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že mě vážně dostala. Ještě jsem nikdy nic podobného nečetla, v této knize nebylo opravdu nic pozitivního, autor mě nenechal ani na chviličku oddechnout. Když jsem si říkala, že už mě nedokáže nic překvapit, v další kapitole byl opět skvělý zvrat. Líbilo se mi i jak autor dokázal přeskakovat z přítomnosti do minulosti, aniž by to nějak rušilo. Také se mi líbilo, jak byly všechny tak rozdílné postavy nakonec propojeny. I přes několik opravdu nechutných scén jsem knihu neodložila a dokázala ji dočíst až do konce, což i mne samotnou překvapilo.

30.12.2014 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem z ní hodně smíšené pocity. Ne ve špatném smyslu, ale nějak jsem nečekala takový zvláštní konec, kdy vlastně nevím, co tedy bude s hlavní hrdinkou dál. Děj mě vtáhl okamžitě, knihu jsem měla přečtenou opravdu rychle a po dočtení poslední věty jsem se z ní musela ještě hodně dlouho vzpamatovávat. Přestože jsem tak nějak v průběhu čtení tušila, co tam může být za "háček", stejně mě rozuzlení překvapilo. Bylo velmi zajímavé dozvídat se věci a události společně s hrdinkou a vědět vlastně jen to, co ona. Skvělý příběh, ikdyž já bych uvítala ještě pár stránek navíc, abych věděla, jak to s Christine nakonec dopadlo.

27.10.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Takové pohodové čtení. Kniha psaná moc příjemně a poutavě. Nápad taky dobrý, této knize není co vytknout.

27.10.2014 4 z 5