asodomkova asodomkova komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Kniha úžasná, jako první, jen co mi na ní vadilo, bylo to, že mě to začalo bavit, až od půlky. Prví půlka byla katastrofa. Někdy jsem chtěla knihu dokonce odložit, ale řekla jsem si, že to dočtu. Tak čtu, čtu, čtu a od půlky mě to tak chytne, že nemůžu odtrhnout oči. Opravdu ta druhá půlka byla, úchvatná. Ani jsem tu knihu nechtěla nakonec odložit. Nevím, proč taková nemohla být i ta první část. Moc se těším, až si přečtu další díl, až tedy vyjde.

04.06.2018 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

od této knihy jsem mnohé nečekala, ale nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Když jsem četla začátek říkala jsem si ,, No jsem zvědavá jak se budu překousávat do konce", ale pak ... WOW. Četlo se samo. Nádhera! Rychle na další díl!!!

16.02.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Úplně mega úžasná trilogie. Četlo se to naprosto samo. Částmi mi přišlo, jako kdyby jsem byla já, ta hlavní hrdinka co zrovna prožívá tento příběh. Snad nemám ani co vytknout, ale mrzí mě, že je to jenom trilogie. Přála bych si, aby nikdy neskončila...

28.01.2018 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Ten začátek se rozjížděl pomalu a musela jsem si trochu přemáhat, ale od půlky se to rozjelo a už se to četlo samo a už jsem se v tom nějak zorientovala a když jsem četla poslední stránky chtěla jsme aby to pokračovalo no...

10.01.2018 3 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Tento díl, samozřejmě byl velmi zajímavý, ale nelíbil se mi tolik jako předešlé díly. Musela jsem se do něj trošku nutit a přijde mi, že se v každém díle odehrává to samé. Jakoby ne úplně v tom pravém slova smyslu. Akce a všechno se liší ovšem pointa všech knih je stejná. Kdyby se ta trochu pozměnila, myslím, že by to bylo lepší.

01.11.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc vydařená kniha. Dokonale jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Vždy se mi rozbušilo srdce, když Celena zažívala nějakou akci. Líbilo se mi, že se boj křížil s romantikou. První díl, byl velmi vydařený a myslím ( tedy podle mě) nejvíce vydařená kniha z celé série.

14.05.2017 5 z 5

GOGO - Kluk z internetu GOGO - Kluk z internetu Daniel Štrauch

Fajn knížka, taková oddychovka. Je celkem zajímavé se dozvědět něco nového o životě slavného YouTubera za kamerou.

30.11.2016 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Upřímně jsem z knihy celkem zklamaná. Neměla jsem moc žádná očekávání, ale i tak jsem dostala něco jiného, než jsem si myslela, že dostanu.
Kniha ze začátku šla dobře. S hlavní postavou jsem více méně sympatizovala a děj se nijak extra netáhl. Později mě hlavní postava začala tak neskutečně lézt na nervy, až se to prostě nedalo pořádně číst. Nemyslím, že by mě štvala nějak vyloženě svým chováním, ale tím co říkal. Jak se neustále a pořád dokola opakoval. Že nikoho nepustil ke slovu. Brrr.
Ten konec jsem trochu čekala, ale i tak mě fakt hodně překvapil. Troufla bych si říct, že to zachránil? I když k situaci, která tomu předcházela není moje tvrzení z morálního hlediska úplně v pořádku.
No, ale abych nebyla jen negativní. Bylo fajn vidět myšlenky a celkové myšlení lidí z té jiné strany, než se o tom všude píše. Druhá polovina knihy už celkem odsýpala a celkově se četla příjemněji, protože absence děje nebyla již tak velká jako v první polovině.
Myslím, že si kniha zaslouží být v klasice, protože after all nebyla vůbec nijak špatná a chápu, že si ji někdo může třeba velmi oblíbit.

28.01.2021

První láska První láska James Patterson

Moc nevím, jaké ve mně kniha vyvolala pocity. Rozhodně to ale nebude nadšení z dobrého příběhu.
Kniha se sice četla skoro sama, to ale neznamená, že by mě uchvátila. Snad skoro všechno, co se v knize děje mi přijde přehnaně idealizované. Ano, místy byla kniha vydařená a reálná, ale převážnou část děje jsem byla naštvaná nad tím, že takhle to prostě nefunguje. Štvaly mě naivní postavy, štval mě děj, štvaly mě okolnosti. A proč jsem knihu tedy nezavřela? Protože tam bylo pár hezkých chvil. Protože jsem tak strašně dlouho čekala dokud nedošlo na tu podstatnou část příběhu.
No nevím, mé pocity jsou dosti smíšené, ale možná jsem na knihu už moc stará. Věřím, že určitě mladším ročníkům by se mohla líbit.

28.01.2021 2 z 5

Špinavé ruce Špinavé ruce Sherwin B. Nuland

Velmi zajímavá kniha, která mě rozhodně zaujmula a byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o historii zdravotnictví. Bohužel kvůli stylu psaní a čtivosti, což mi prostě nesedlo, jsem se do knihy nemohla vžít natolik, abych si z ní odnesla ještě o ždibet víc.

31.10.2020 2 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Asi jako první je nutno dodat, že jsem poslouchala jako audioknihu. Mám pocit, že kdybych to četla, nedokázala bych se do toho tolik vžít a tolik si celý příběh užít. Teres znám z jejího podcastu a z podcástu Linka, proto mi její hlas přidal na autentičnosti celé knížky.
Dílo ve mně jinak zanechalou spoustu emocí a někdy jsem se až nechala strhnout romantickou, byť trochu přeslazenou, linkou. Nechala jsem se unášet příjemným příběhem mladé dívky, která si plní své sny. Od knihy jsem vůbec nevěděla co čekat, proto jsem posléze byla velmi mile a příjemně překvapena.
I přes mé nadšení mám pás výtek, které mi trochu vadili. Nezdála se mi zbytečně častá přirovnání, u kterých by vůbec nevadilo, kdyby se semtam vypustila. Takhle se často opakovali, až to ve mně vyvolávalo líčící slohovou práci. Také mě trochu mátly kapitoly a celkově to, jak popořadě byl příběh napsán. Nebyl psán chornologicky, tak jsem se v tom místy ztrácela.
Tyhle výtky mi ale nemohou vzít krásný pocit z knihy.

26.10.2020 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tahle kniha mě naprosto ohromila, ale nevím, jestli tím dobrým, nebo tím špatným způsobem. Příběh je strašně psychicky náročný a opravdu na mě silně dolehl.
Na přebalu je napsané, že je to "důležitá kniha". Ze začátku jsem to moc nechápala, ale teď s tím jen a jen souhlasím. Tenhle příběh by si měl přečíst každý, důvodů je spousty. Na každého to má ale nejspíš jiný dopad, třeba to podpoří růst vaši empatie, kdo ví?
Nahned bych dala pět hvězdiček, ale ze začátku (asi cca 70 stran) mi chvíli trvalo, než jsem se začetla.
Ale jinak naprosto doporučuji. Pokud uvažujete nad přečtením, tak neváhejte a pusťte se do toho.

21.05.2020 4 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Od knihy jsem tak nějak vůbec nevěděla co čekat. Když jsem se do ní pustila, působila na mě dost zvláštně, ze začátku, ač to šlo sebevíc pomalu, se četla relativně rychle na to, jak moc se děj táhl. Ovšem poté, co se děj rozjel, jsem nemohla od řádků spustit oči.
Vážně se mi líbila tajemnost toho všeho, přesto ale odebírám jednu hvězdičku a to za to, že příběh se opravdu hodně táhl. Jinak se moc líbilo a těším se, až si přečtu od autora i něco jiného.

17.05.2020 4 z 5

Klan vlčice Klan vlčice Maite Carranza

Anid byla dokonalá, až moc dokonalá. Všechno se jí dařilo hned napoprvé a nejlépe. Nezdála se mi ani úplně nejvíc sympatická a to asi, když je hlavní postava, není úplně dobře.
Také to bylo psáno takovým zvláštním stylem, který mi vůbec nesedl.
Bylo celkem pravděpodobné, co se stane, nebo alespoň já jsem to dokázala předpokládat. Chápu že knížka rozhodně dokáže zaujmout, ale já jsem asi jiná trochu jiná cílovka.

05.04.2020 2 z 5

Dívka ve tmě Dívka ve tmě Martin Jaroš

No, jak bych můj názor na knihu jen podala…
Možná bych začala něčím pozitivním: rozhodně to byl originální nápad, to vážně ne že ne. Malými chvílemi i trochu zajímé. Přemýšlím sebe víc ale nic už mě nenapadá.
Tak a teď trochu kritiky: neskutečně protažené, styl psaní mi absolutně nesedl, nebyly tam vůbec zajímavé spády, hladina adrenalinu mi ani jednou nevylétla a tak nějak jsem se knihou spíše překousávala.
No nevím, příště se do něčeho takového znovu nepustím

09.02.2020 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Naprosto jsem se do této série zamilovala.
Sice některé věci opravdu nedávají smysl, ale mě to vůbec nevadí, sama jsem nelogická. A ano, jak už tu zaznělo, hlavní hrdinka je v některých ohledech úplně blbá, ale to tak nějakým zázračným způsobem prostě k té knížce patří, i když mě někdy vážně štve, patří to tam.
Ale dost kritiky. Tato série je jedna z mých oblíbených, tak proč ji pořád tak kritizovat? Miluju napínavost a to, jak spisovatelka dokonale dokáže vtáhnout do děje. To se pak stane, že hltáte stránky jednu za druhou aniž by jste si dokázali všimnout, že i přes to velké množství stránek se blížíte ke konci. Když se to stane, vždycky začnu litovat, že je to tak krátký. Zní to celkem vtipně když knížka má 720 stránek.
Ale pokud nějaké čtenáře už na začátku odradil počet stránek, tak úplně zbytečně. Možná se na začátku a v nějakých částech knihy budete překousávat, ale pak to půjde úplně samo.
Strašně moc se těším na další díl a určitě se chystám přečíst i doplňkový díl.

07.07.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem původně ani nechtěla číst. Dříve jsem si říkala, že mě to nebude bavit, že to nikdy nechci číst, ale byla jsem v knihovně a kniha mně úplně vyzívala, ať si ji vezmu.
Začala jsem číst a byla jsem naprosto ohromená, jako kdybych nečetla selekci, ale úplně jinou knihu. Zni to zvláštně, ale já jsem se tak cítila. Snad ani nejde popsat, jaké pocity z knihy mám, ale jisto jistě by si ji měl přečíst každý, kdo má aspoň trochu rád romantiku.
Takhle dlouho jsem z žádné knihy překvapená nebyla.

14.10.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Série mě zaujala jako nijaká. Děj, akce, popisy, všechno je tak dokonalé. Jsem z toho všeho úplně odvařená. Do Feyre jsem se dokázala vžít během chvíle. Sice z ní není moje nejoblíbenější postava (protože nikdo není lepší než naše milovaná trojice Ilyrijců), ale dokázala jsem s ní většinou souhlasit.
Autorka dokázala absolutně úžasně vykreslit všechny Feyřiny pocity. Maasová je prostě skvělá, nemůže být snad ani jiná. Obě její série mi přirostly k srdíčku a její styl psaní je naprosto okouzlující.

08.09.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha opravdu zajímavá, ovšem mě nezaujala tak, jako předešlé díly. Nevím co se stalo, ale kniha mě snad tak prvních 200 stránek nebavila, pak se to konečně rozjelo a začalo mě to bavit o trochu více, avšak i přes to jsem se musela přemáhat, abych knihu četla dál dál a dál.

14.08.2018 3 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Kniha, co o ní napsat. Začátek byl fajn. Uprostřed už mě ta radost začínala opouštět a přestávala bavit, ale pak najednou posledních asi 20 stránek jsem nemohla odtrhnout oči.

07.07.2018 3 z 5