Tajemství oceánů

Tajemství oceánů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346627/bmid_tajemstvi-oceanu-9XI-346627.jpg 4 205 38

Alea a Alfa cru opět plachtí po moři, tentokrát na Island. Ona doufá, že tam najde svého otce a s ním i odpovědi na otázky, které ji tíží. Když ale dorazí na místo, musí se Alea postavit nejen své minulosti, ale setká se i se záhadným doktorem Orionem, který se věnuje výzkumu viru, který vyhubil mořské lidi. Dokáže s jeho pomocí uskutečnit svůj sen a obnovit život podmořského světa? A podpoří ji v tom Lennox, který je jí ze všech přátel nejbližší?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius 3 - Das Geheimnis der Ozeane , 2017

slay_girl
27.02.2024

SKVĚLÉ

Bookworm345
04.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Alea dívka moře 3 aneb nikdy nena**rte bohatýho mikrobiologa! Tuhle sérii miluji a tenhle díl byl dobrý......ale, proč tam musí být ten milostný trojúhelník Alea-Tess-Lennox?! Přišlo mi to divný a k tomuhle fiktivnímu světu mi to vážně nesedí.(A v dalších dílech je to taky) Už je tady máme i hlavního záporáka, který sice ze začátku vypadá jako celkem nebezpečná osoba, ale (spoiler) potom má už na**cáno v kalhotách z magických bytostí a směřuje k tomu aby ho porazila parta dětí......
A postavy se někdy chovají dost nelogicky. Př. Když máte podezření, že vás právě hostí někdo hodně nebezpečnej, tak to nejlepší, co můžete udělat je jít za ním a začít ho obviňovat.(ironicky) No, vážně zamyslete se nad tím, vždyť Tess,Ben,Sammy a Lennox mohli prostě najít kde je Alea, všechno jí vysvětlit a zkusit prásknout do bot... (Což by se jim pravděpodobně nepovedlo, ale aspoň by to dávalo větší smysl) Jinak doporučuju.
P.S. Jestli jsi dočetl/a až sem, jsi borec

nikýsek22
22.03.2023 5 z 5

Tahle knížka je boží.Tenhle díl mě strašně baví číst.Líbí se mi takové příběhy, jako je tenhle. Je zajímavý,romatický,napínavý.S touhle knihou jsem se ponořila do světa oceánů.Dokonce ho čtu déle než jsem předpokládala. Četla jsem i druhý díl a je těžké vybrat,který je lepší.Ale myslím, že tento.Tuto knížku doporučuju holkám,které mají rádi fantasi.Těším se až si přečtu další díl.

Layla_Power
20.04.2022 odpad!

(SPOILER) První dva díly byli skvělé, bohužel tento už ne... Hlavní zápletka naprosto bez děje, celkem jsem se nutila abych knížku dočetla. Hlavní postava celkem sympatická a ostatní celkem taky

KláraH.
04.01.2022 5 z 5

Hmmm, přituhuje! A něco mi říká, že to bude čím dál dramatičtější. Tento díl je zcela logickou honbou za vlastními kořeny a touhou po změně. Přicházejí další výzvy a setkání s otcem bylo... ufff, jak to říct... překvapivé! Ale ještě překvapivější pak jeho zásah do děje ke konci. Chápu, že děti musí být nadšené, dcera zhltla všech šest dílů a v pravidelných intervalech se mě ptá, kdy vyjdou ty další dva v češtině. Nevím. Ale líbí se mi, že už teď argumentuje důležitostí čistých moří a umí vnímat souvislosti problematiky znečištění. Jednoznačný přínos této série.

Aninka36
09.10.2021 3 z 5

(SPOILER) První dva díly dobré tenhle ne. :(
Jako dobrá knížka ale jak si mohla autorka vymyslet takové story o Tess?
A pak asi nesnáší Island protože tam žije Orion(mimoto už od začátku kdy do děje vstoupil Orion mysla jsem že je to past a že je zlá postava)a hází tam odpad do moře a pak otec od Aley a jeho hroozně divný život...
Ale jako jinak dobrý...

Tialexa
25.01.2021 5 z 5

I třetí díl série se mi líbil. Musím ji doporučit všem které baví číst fantasy.

Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

Třetí díl a pořád stále stejná kvalita. Člověk by řekl, že i po dvou letech, co jsem tento příběh četla, se mi celá dějová linka vykouří z hlavy, ale očividně ne. Za mé tehdejší já prostě pecka a další díly mám na seznamu, třeba mě to i po tak dlouhé době a změny vkusu na knihy bude bavit.

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Třetí díl série, který prozatím hodnotím jako ten nejlepší! :) Autorka přidala více akčních scén a informace z předchozích dílů si pomalu, ale jistě, začnete dávat do kontextu a spoustu toho pochopíte daleko lépe :) Ačkoli má tento díl přes 400 stránek, budete ho mít přečtený raz dva. Více vám o něm nebudu raději prozrazovat, abych se vyhnula spoilerům :)

Elka252
19.03.2020 5 z 5

Knrásně napsaná kniha. Nejlepší postavou se pro mě stal Lenox...

orangerose
10.01.2020 5 z 5

Další pokračování Aley dívky z moře, akční, u se člověk u ní nasměje , stojí za přečtení, jsem zvědavá co bude příštím díle :)

Palmanka
10.08.2019

Také bych chtěla dýchat pod vodou... :D

maja11231
13.05.2019 odpad!

K sérii jsem se nechtěla znovu vrace už je, že minulý díl mě nebavil ale přece jen jsem neodolala a koupila si ho, no musím říct, že jsem udělala největší chybu svého život. Děj nudný (ale asi pro první stupeň základní školy to bude zajímavý), postavy nudné, konec nudný, no prostě abych to zkrátila celá kniha nudná. Další díl si nekoupím i kdyby mě zaujala obálka knihy, maximálně pro moji mladší sestru, které bude 10 let- určitě to pro ni bude velké dobrodružství ale pro mě už ne.
doporučuji dětem do 12 let pro straší děti to už není.

veronika9954
26.04.2019 1 z 5

Nudáá. Jestli se chcete poblíž a unudit k smrti tak doporučuji ????????

Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Třetí díl byl ze série nejlepší. S touto knihou se s Aleou ponoříte do světa oceánu a nebude se vám odtud chtít zpátky. Čtivé, zábavné, napínavé, tajemné, romantické, dokonalé. DOPORUČUJI!

Unicorn_10
01.02.2019 5 z 5

Tenhle díl byl super nejvice me bavili ty setkání z nepřátely a napětí bylo taky super. Velmi pěkná knížka hrozně se těším až si přečtu 4 díl ❤

Janca001
14.11.2018 4 z 5

Třetí díl byl nejvíc top, bylo tam hodně věcí, který člověk nečeká a prostě mě to strašně bavilo !!!

marketa5975
09.11.2018

Děkuji mnohokrát za radu.

marketa5975
09.11.2018

Je nějaké poradi knih? První, druhy díl?

moře a oceány fantasy pro děti

Tanya Stewner
německá, 1974