Poselství deště

Alea zná konečně pravdu – její matka Nelani žije. Doufá, že by od ní mohla získat důležité informace o mořských lidech, ale také o Anthee – Aleině dvojčeti. Posádka Alfa cru tedy dělá všechno proto, aby se s ní setkala co nejdříve. Plavbu jim stále komplikuje doktor Orion, ale i nejistota. Na čí straně je doopravdy princ Vodních panen Cassaras a jaká další tajemství ještě skrývá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434120/big_poselstvi-deste-DJT-434120.jpg 4.259

Alea, dívka moře / Alea, dievča mora 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Botschaft des Regens Teil 2, 2019

Kniha Poselství deště

Elka252
21.11.2021

Jako fakt - ten konec? Ale jinak to bylo moc pěkné. Alela je kniha na které vyrůstám. Takže hodnocení se odvíjí od toho že už nejspíš nejsem cílená skupina.

Eliška13
15.08.2021

Bohužel každá běžná situace, kterou parta prožívá, se musí zvrhnout. Pořád přibývala spousta nových informací, ale bylo to celou dobu napínavé a to především v závěru.
Stejně jsem nadšená i jako předchozích dílů.

Jaehyun
17.07.2021

Tenhle díl byl docela zklamání. Hrozně jsem se na něj těšila, protože mám sérii o Alee ráda ale tohle se nedalo. Až do konce se nic nedělo a to nejlepší přišlo v posledních 3-4 kapitolách. Navíc mi vadila část kde se bavili o znečišťování moře. Kdyby to bylo zmíněno okrajové tak ok, ale tohle bylo na mě moc. Navíc si myslím, že věkovou skupinu pro kterou je kniha určena to stejně nezajímáa nemá z toho rozum. Taky jsem díky tomu měla problém se na knihu pořádně soustředit, protože mě to nebavilo číst.
Trochu se teď bojím o čem bude šestý díl, vzhledem k tomu jak tenhle skončil. Doufám že se stane nějaký zázrak a nebudou se opakovat stejné informace jako v předchozích dílech. Z toho by mě asi kleplo.

orangerose
15.07.2021

pěkně akční díl , už zvědavá na další díl :)

adidi22
16.06.2021

(+ SPOILER) Sérii čtu vlastně celé své dospívání, od 11 ti let, koncem tohoto dílu jsem byla tedy naprosto zdrcená. Všechno co jsem si v představách dlouhých 5 let budovala se najednou rozpadlo jako domeček z karet. Jinak za mě další skvělý díl skvělé série. Potěšilo mě jak spisovatelka začala ještě více než v předchozích dílech vyzdvihovat ekologické problémy.

Jaehyun
21.05.2021

Knihu jsem si dneska koupila a ještě jsem nezačala číst. Co mě totiž trochu zarazilo byl hřbet, který je oproti ostatním čtyřem dílům otočený!! Vážně?? Čtyři díly jsou stejně a pátý je obráceně?! Nevím jestli je to jen moje kniha nebo jsou tak všechny ale je to docela zklamání :/

Knihu budu hvězdičkami hodnotit až ji přečtu ale tohle podle mě stojí za zmínku...

Knihomedvěd
05.05.2021

Tento díl se mi moc líbil, je stejně dobrý jako ty předchozí. Líbilo se mi, že se konečně dozvídáme více informací o mořském světě a kmenech mořských lidí. Kniha měla dobrý děj, ale na začátku mi to přišlo možná trochu pomalé. Zato konec mě hodně překvapil, opravdu jsem nečekala, že to tak dopadne. Jinak byla kniha napínavá a čtivá.

Klarkare
22.03.2021

(+ SPOILER) Naj naj séria. Koniec ma síce rozplakal, veď toho už toľko vedela a Orion ju pripravil o schopnosti an spomienky... Taktiež neviem, čo si mám myslieť o Cassarasovi. Zdal sa mi ako záporák, no teraz si nie som istá.
Verím však, že Alea to všetko napraví a možno získa späť aj svoje schopnosti.

Koniec koncov, je to Elvarion poslednej generácie...