Tajemství oceánů

Tajemství oceánů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346627/bmid_tajemstvi-oceanu-9XI-346627.jpg 4 209 38

Alea a Alfa cru opět plachtí po moři, tentokrát na Island. Ona doufá, že tam najde svého otce a s ním i odpovědi na otázky, které ji tíží. Když ale dorazí na místo, musí se Alea postavit nejen své minulosti, ale setká se i se záhadným doktorem Orionem, který se věnuje výzkumu viru, který vyhubil mořské lidi. Dokáže s jeho pomocí uskutečnit svůj sen a obnovit život podmořského světa? A podpoří ji v tom Lennox, který je jí ze všech přátel nejbližší?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius 3 - Das Geheimnis der Ozeane , 2017

Elulilinka1
28.10.2018 5 z 5

Strašně zajímavá knížka, pro mě zatím nejlepší díl série...

SknihouVrukách
07.10.2018 5 z 5

Tento diel bol zatiaľ zo všetkých najlepší. Bolo v ňom strašne veľa zvratov a vecí,ktoré som neodhadla. 4,5 * a teším sa na 4.diel.

DancerJaneBooks
22.09.2018 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tuhle knížku jsem četla déle, než jsem předpokládala, ale rozhodně to není tím, že by mě nebavila, ale prostě jsem měla nějak málo času. No, ale teď jsem ji každopádně dočetla a byla skvělá! Teď nevím, který díl mám vyhodnotit jako nejlepší, ale asi tenhle. Byl i výrazně hrubší, než předešlé dva. Ještě než jsem se do této knížky pouštěla, tak jsem měla strach, že už si toho nebudu z předchozích dílů tolik pamatovat, ale moje obavy byly celkem zbytečné. Protože hned, jak jsem začala tuhle knížku číst, tak jsem se ponořila do toho úžasného příběhu a všechno se mi hned zase začalo vybavovat. Tahle knížka měla trochu pomalý rozjezd, ale po nějaké době tam začalo být plno zvratů. Hned první velký zvrat, který byl někde po sté stránce byl ten s Tess. Vůbec jsem to o ní netušila a hodně mě to překvapilo. Když se Alea setkala se svým otcem, tak to pro mě, skoro stejně jako pro ni, bylo zklamáním. Čekala jsem, že bude více překvapený a že se k ní bude více "hlásit".
Co se týče postav, tak jsem na ně asi názor nezměnila. Sammy je pořád stejně boží jako vždycky, Alea se sice začala chovat trochu víc naivně a důveřivě, ale o tom se rozepíšu potom, Lennox je prostě Lennox a mám ho svým způsobem ráda, Tess mě akorát na začátku trochu šokovala, ale jinak se taky nezměnila a Ben zůstal taky pořád stejný. A spolu jsou všichni prostě úžasní.
Trošku se divím tomu, že Alea víckrát nevolala Marriane, protože je přece nemocná, neviděla ji celkem dost dlouho a vyrůstala s ní odjakživa. Chápu ale samozřejmě, že měla hodně starostí i sama Alea a Alfa cru.
Jak jsem si četla anotaci, tak jsem vůbec nepředpokládala a vůbec jsem nepomyslela na to, že by ten doktor Orion mohl být záporák. Protože si řeknete: Aha, doktor a bude Alee pomáhat hledat protilék, tak to bude stoprocentně kladná postava. Ale je to velký omyl. Jak se tam Orion začal objevovat, tak jsem si ještě říkala, že je fakt hodný atd. Ale potom mi to už taky začínalo být divné, stejně jako Benovi a Lennoxovi. V tuto chvíli mě Alea začala strašně štvát tím, jak byla naivní a důvěřivá. A potom to začínalo být hrozně napínavé a bylo to napínavé celých, asi, sto stran. Což bylo super. Hlavně mi potom bylo líto Aleina otce, Ramina a Murphyho. Murphy byl mimochodem strašně fajn a přirostl mi k srdci. A Ramina mám taky ráda. Alein otec mě na začátku štval, ale pak už jsem si ho taky oblíbila. Doufám, že jsou v pořádku.
Sice v téhle knížce bylo pár chyb, hlavně v uvozovkách, ale za to autorka nemůže, takže za to určitě nesnižuju moje hodnocení této knihy.
Ten konec mě úplně dojal a skončil celkem hodně otevřeně. Už se moc těším na další díl!

andrejci
22.02.2018 5 z 5

Kniha byla rozhodně lepší než předešlé díly. Autorka tak přidala trochu akce což příběhu jenom prospělo. Už se těším až vyjde Moc síly ( Překládala jsem to na googlu, takže nevím jestli to bude správný název. Jinak v originále to je Die Macht der Gezeiten. :):):)

Barik05
04.02.2018 3 z 5

Překrásné, je to tak skvělá kniha skoro nemám slov. Ale ty různé překlepy a chybějící uvozovky, to je opravdu škoda že tam jsou.

Elsa14
28.01.2018 5 z 5

Nejlepší díl ze všech předchozích. A zároveň také nejtlustší. Děj mě do sebe čím dál tím víc vtahuje. I když je série určena spíš mladším čtenářům, tak já se do ní ,,totálně zamilovala´´, jak říká i Sammy. Ani nedokážu slovy vyjádřit, jak moc se mi líbí. Navíc mají všechny knihy překrásné obálky a už se hrozně moc těším na pokračování, kterého se snad samou nedočkavostí ani nedožiji. Rozhodně doporučuji.

Eorin
18.01.2018 4 z 5

Mnohem lepší než předchozí díly. Konečně se něco děje, konečně to i dává smysl. Opět bych postavám přidala aspoň tři roky, aby to působilo přesvědčivěji. A také posledních sto stran se na to editoři už úplně vyflákli - sekali uvozovky, kam je napadlo a dokonce se našlo i pár gramatických hrubek, poměrně dost závažných na takovou knihu.. Ale když toto pominu, tak je to lepší, svižnější povídání, odkazující na to, že bude ještě min. jeden další díl.

Delfí-Lenka
23.12.2017

Po této sérii jsem sáhla náhodně - hledám inspiraci a mám ráda zajímavé neotřelé nápady. A u těchto knih se mi to splnilo. Jen mě naštvalo, že není další díl, netušila jsem, že jsou zatím jen tři. Těším se na další díl. Autorka má úžasnou fantazii a to oceňuji. Moc se mi kniha líbila. Není v dnešní době snadné napsat něco originálního, protože už toho mnoho napsáno. A jsem ráda, že jsem přece jen něco našla. :-)

Elda777
28.11.2017

Už se těším až si to přečtu Stewner to ale umí rozjed

Calla2002
21.11.2017 5 z 5

Nádherná série, ale skončilo to s otevřeným koncem! ☹

A nechci aby Lennox šel pryč... ”Lennox. Měl v očích slzy a zoufale se na Aleu díval. Potom něco řekl „Žij blaze” ”

Jinak doporučuji přečíst a těším se na další díly jestli budou :)

_tak_asi_simca_
19.11.2017 5 z 5

Na tenhle díl jsem se velice těšila a nezklamal mě. Knihu jsem přečetla za jediný den a nemohla jsem ji pustit z rukou. Kniha mě vtáhla do děje a cítila jsem se všemy hlavními hrdiny ale především s Aleou. Stejně jako předchozí díly jsem si tuhle knihu zamilovala a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Rozhodně doporučuji si přečíst...

asodomkova
01.11.2017 3 z 5

Tento díl, samozřejmě byl velmi zajímavý, ale nelíbil se mi tolik jako předešlé díly. Musela jsem se do něj trošku nutit a přijde mi, že se v každém díle odehrává to samé. Jakoby ne úplně v tom pravém slova smyslu. Akce a všechno se liší ovšem pointa všech knih je stejná. Kdyby se ta trochu pozměnila, myslím, že by to bylo lepší.

doubravka212
23.10.2017

Škoda. Naše knihovna je tak trochu pozadu. Na tenhle díl se můžu těšit až tak za půl roku.

emajda
20.10.2017

strasně moc bych si jí chtela precist jdu si ji do knihovny zarezervovat

Karolinka453
26.09.2017 5 z 5

Kniha me opravdu zaujala. Je zajimavejsi nez predesle dily a je taky tlustejsi. Je opravdu vyborna:-)

OxxyOyxxO
19.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Vím, že jsem na ni už trochu stará, ale já ji prostě miluji! Moc se těším na další díl!

ZdeňkaBöhmová
28.08.2017 5 z 5

tato knížka bylo boží. Neuvěřitelný příběh, jako ty ostatní. nemohla jsem přestat číst, protože to prostě nešlo. Jsem moc ráda, že bude i čtvrtý díl.

Eliška13
25.08.2017 5 z 5

Tahla kniha se mi moc líbila. Určitě i proto, že jsem nevěděla co mám od ní čekat a velmi příjemně mě překvapila. Rozhodně je z celé série nejnapínavější. Určitě by mě nikdy nenapadlo , že nabere takový směr. Prostě jednoduše řečeno byla skvělá!!! :D
PS: myslím že by Alea, Lennox a Tess mohli být tak o dva roky starší.

moře a oceány fantasy pro děti

Tanya Stewner
německá, 1974