asam asam komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nesnadná výchova dětí, rozvrácené vztahy v rodině, problémy s přáteli, ale především přetvářka a lži - to se řeší v celém příběhu. I když mi to dalo docela dost přemáhání dočíst do konce - zvědavost, jak to vše dopadne byla silnější - vydržte.
bestseller ? - no nevím. To je věc názoru.

24.05.2021 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Běžkyně je zdařilým pokračováním zaběhnuté ságy. Opět Margaret a Lim pracují na plné obrátky ve vyšetřování vražd sportovců před blížící se olympiádou. Aby toho nebylo málo, řeší oba setkání rodičů, kteří se těžko srovnávají s blížící se svatbu.

18.05.2021 5 z 5

Až na vrchol hory Až na vrchol hory Arne Dahl (p)

Jestliže mě do cca 50. stránky kniha nezaujme, odkládám ji nedočtenou. To je právě ten okamžik. Bohužel.

08.05.2021

Lovci perel Lovci perel Colin Falconer (p)

Moc od toho nečekejte, ale jako oddechovka se to dá zvládnout

02.05.2021 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

5 hvězdiček je málo- Vynikající téma + dobře píšící autorka

27.04.2021 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

kniha je zařazena do žánru thrillery, spíš bych se ale přikláněla k literatuře pro ženy, Nečekejte žádné vraždy. Jedná se spíše o psychologický rodinný příběh. Autorka popisuje vztahy mezi partnery, rodiči a dětmi, středem je komplikovaný vztahem mezi nevlastní dcerou a matkou. Vyskytuje se tu i problém domácího násilí, o kterém se nemluví a mnozí jej ani nechtějí vidět. Děj má spád, K tomu také přispívá členění jednotlivých kapitol, kde se střídají v pohledu na jednu a tu samou příhodu, dvě rozdílné ženy Maggie a Lara.

23.04.2021 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět napínavé od začátku až do konce. Brutální vražda v rodině mírumilovných amišů. Náčelnice Kate a její policejní tým pracuje cílevědomě a spěje ke konečnému rozuzlení. Můžeme sledovat všechny kroky vedoucí k vyřešení případu. Konec případu je blízko, vše se ale zkomplikuje a čtenář si s poslední stránkou oddechne.

15.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Colin Falconer (p)

Oddychová četba. ale napínavá od začátku do konce.

05.04.2021 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Život si s námi někdy nepěkně zahrává. Kde najít sílu všechno vyřešit správně, když se to na vás valí ze všech stran. Rodina, důvěra v sebe samého a důvěra našich blízkých - to je to co nám snad může v těžkých chvílích pomoct.
Silný příběh.

26.03.2021 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Zpočátku jsem trochu tápala. Rychle se střídala minulost a současnost, stále nová jména. Pak jsem si na styl psaní zvykla i jména jsem už věděla kam zařadit. Konec knihy mě dojal k slzám. Moc pěkný příběh. Autor nezklamal.

17.03.2021 5 z 5

Muž a chlapec Muž a chlapec Tony Parsons

Co na to říct. To se někdy v životě stává.

28.02.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Klasický román pro ženy. Není to zrovna moje parketa, ale v době Covidu mi přišla právě vhod. Proč si nepřečíst něco romantického? Nezalekněte se toho, že má kniha 500 stránek - děj ubíhá rychle ,

17.02.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Moc mě to neoslovilo. Zdálo se mi to zbytečně rozvleklé, překombinované.

07.02.2021 3 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Aleš Palán jako vždy vtipný, milý. Chytrá, moudrá kniha A k tomu ještě krásné kresby Jana Hrubého.

28.01.2021 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

To není beletrie, to je prožitý život na papíře, se vším co život přináší.
Zajímavé čtení. Moc pěkné ilustrace

25.01.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

milé, vtipné, mnohdy poučné, krásná čeština ....prostě paráda. Marek Eben nezklame. Doporučuji.
Nejvíc mě pobavil - květák - str- 163---- hned byl k obědu, aby sousedi viděli.

14.01.2021 5 z 5

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Komentář si raději odpustím. Druhý díl už číst nebudu.
Byl to -" Divný".

10.01.2021 1 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vtipné, humorné. Spisovatelka si dělá legraci sama ze sebe, Sebeironie, nadsázka.
Věřte nebo nevěřte - to už záleží jen na vás.

04.01.2021 4 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Nějak mě to nesedlo. Nedočetla jsem.

01.01.2021 2 z 5

Glamour Glamour Louise Bagshawe (p)

Oddychové čtení. Pro dnešní nelehkou dobu je to na odreagování vhodné.

28.12.2020 2 z 5