Glamour

Glamour https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3716/glamour-3716.jpg 4 70 10

Okouzlení a zklamání. Na exkluzivní škole v Kalifornii se setkávají rázná Sally z Texasu, upjatá Jane z Anglie a stydlivá krásná Helen z Jordánska. Každá je svým způsobem outsider a stanou se nerozlučnými kamarádkami. Přísahají, že jejich pouto se nikdy nerozpojí. O pár let později, už jako dospělé, společně založí síť exkluzivních obchodů Glamour, která zaznamená celosvětový úspěch. Rázem jsou známé, obdivované, vážené a spokojené. Jenže všechno není takové, jak to na první pohled vypadá. Glamour se ocitlo na pokraji zhroucení a mladé ženy se dostanou do nepříjemného sporu. Co se mezi nimi stalo? Obnoví Sally, Jane a Helen i přes všechny nepříjemnosti znovu své přátelství?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Glamour , 2007

asam
28.12.2020 2 z 5

Oddychové čtení. Pro dnešní nelehkou dobu je to na odreagování vhodné.

iiiccc
09.09.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala k 15. narozeninám, dala jí do knihovny a zapomněla na ní. Teď jsem jí při stěhování objevila a s velkou euforií se do ní konečně pustila. Jo, moje 15leté já by z toho asi bylo nadšené. Všechno je zkrátka o správném načasování.

Život-s-Kačí
28.06.2017 4 z 5

Příjemná kniha, která je napsána velice čtivě, to i díky krátkým kapitolám. Příběh se odehrává během několika let, a tak můžeme s dívkami prožívat jejich životy již od školních let. Moc mě bavila a doporučuji.

MíšaS.
30.04.2017 4 z 5

Kniha je příjemná, hezky se čte.

Miaelaa
22.02.2016 4 z 5

První knížka, kterou jsem od téhle autorky četla, moc se mi líbí charakteristika postav, hlavně teda oblečení a celkově to jak se hlavní hrdinky vypracují. Je to taková romantická pohádka na odpočinek.

ovpana
25.12.2014 4 z 5

Hodně příjemné a oddechové počtení

avad
06.01.2014 1 z 5

Spisovatelka Louise Bagshawe mě moc neoslnila. Její romány se mi nelíbí. V románu "Glamour" se odvíjí opět stejný scénař. Bohaté krásné dívky Jane, Sally a Helena(Haja), které se skamarádí na prestižní dívčí škole a kterým život připraví tvrdé zkoušky.Otec Jane je narkoman a alkoholik, který spáchá sebevraždu a nechá Jane bez prostředků. Otec Sally zkrachuje a zemře na infarkt a nakonec Helenu(Haja) rodina provdá do Egypta. Ale dívky nic neporazí, jsou natolik schopné, že se dovedou o sebe postarat, založí luxusní firmu a jsou velmi úspěšné. A nakonec každá se šťastně a dobře vdá.

Artepy
14.10.2013 4 z 5

Knížka je to velice čtivá. Jen jsem měla po celou dobu pocit, že takhle to v životě prostě nechodí :)

putpuda
09.02.2012 5 z 5

Mě se líbila, jen mi zase ten začátek přišel takový (nevím jak bych to řekla) "snobský". Ale jinak čtivá knížka.
Nejvíc se mi od ní líbily "Kariéristky" :)

-Lenicka-
30.05.2011 4 z 5

Abych řekla pravdu, tak jsem od této knížky čekala trochu něco více. Začátek se docela dost táhnul, určitě to nebyla knížka se strhujícím dějem, jak je uvedeno na přebalu. Ale příběh se mi docela líbil, i když mi přišlo, že to chvílemi bylo dost zamotané - hlavně u Helen - Haji v Ghadě. Ale myslím, že si to 4 hvězdičky zaslouží :-)

Louise Bagshawe (p)
anglická, 1971