Až na vrchol hory

Brutální vražda stockholmského návštěvníka restaurace, svědek, který nic nechce nic vidět a slyšet, nevysvětlitelná exploze ve věznici s maximální ostrahou a vražedná válka mezi dvěma gangy – po bestsellerech Misterioso a Zlá krev přichází nejčtenější skandinávský autor thrillerů s novým případem a jeho vyšetřovateli – Paulem Hjelmem a Kerstin Holmovou. -- zdroj: pitaval.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166885/az-na-vrchol-hory-166885.jpg 345

Případy týmu A / Intercrime 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladá fronta

Upp till toppen av berget, 2000

Kniha Až na vrchol hory

Lumír23
04.11.2020

Já mám s těmi seveřany problém. Styl myšlení, nebo psaní, není pro mě zcela jasný. Hodně postav, mnoho dějů, myšlenek, a ono to dává malou souvislost, nebo žádnou, pak to sice zapadne, ale chaoticky, hodně si libují v brutalních popisech, atd... Není to čtení pro mě. Jsou to jiní evropani.

Dada077
08.07.2019

Po skúsenostiach s Dahlovou Zlou krvou som ani pri druhej knihe nemala veľké očakávania, čo sa mi, žiaľ, aj potvrdilo. Dve dejové línie by snáď aj ušli, ale autor ich svojim spôsobom písania absolútne pochová pod hromadu irelevantných a nezaujímavých informácií. Našla som v texte vetu, ktorá bola akoby pricestovaná z iného románu, netýkala sa predchádzajúceho textu, ani toho nasledujúceho. Občas sa pýtam, či ten Dahl píše triezvy? Ale k deju. Najprv sa vyhlušia dve zločinecké bandy, kde každý má aké také meno. Vyšetrovať začne takmer zaniknutý a obnovený kriminálny tím A, ktorý každého zabitého člena nazve číslom a písmenom. Pri čítaní sa mi nechcelo nabíjať si do hlavy, kto vlastne bol 1C a kto 2A. Išlo o nejaký ukradnutý kufrík s vysielačkou a kľúčom, no do konca knihy som nepostrehla, či si s tým lupom niekto niečo aj počal. A kam sa vlastne podstata konfliktu podela. Časť deja, týkajúca sa honu na pedofilov bola trochu zaujímavejšia, ale už pocit z celej knihy nenapravila. A to ma čaká ešte tretia kniha.

SilvieSisinka
22.05.2019

Vůbec jsem se nezacetla. Ještě mě čekají tři knihy od autora a vůbec se ne těším.

MarianP
02.01.2019

Dahl je podľa všetkého pomerne obľúbený spisovatel v severských krajinách no u mňa jeho štýl rozprávania vôbec nefungoval. Množstvo dejových liniek, zbytočných postáv a neuveriteľných slovných spojení a až trápnych poetických viet má totálne nudili. Takže u mňa už Dahl asi šancu nedostane...

Mickey103
20.09.2018

Škoda, těšila jsem se. 100 stran přečteno a pořád tak nějak se nic neděje i když děje, hlavně už nevím kdo je kdo, ta švédská jména mi dávají zabrat a ztrácím se i v ději. Zkusím od tohoto autora další díl a snad to bude lepší.

Alma-Nacida
08.07.2018

Klasická Dahlovka, všechno je dovedně propletené a tudíž zajímavé, i když v této knize se dalo odhadnout proč a někdy i kdo a co dělá. :)

hrusisek
19.01.2017

První kniha od Arneho byla Zlá krev, po jejímž přečtení jsem nelitovala a vrhla se na další jeho knihu. V knihovně měli zrovna tento díl, takže jsem se do něj netrpělivě pustila. Uběhla dvoustá stránka a kniha mi zůstala pár týdnů ležet na stole. Pořád jsem nenacházela souvislosti, pak jsem se tedy dokopala ji dočíst. Musím uznat, že konec byl hodně překvapivý. Často jsem se ztrácela, nápad dobrý, ale samotnou knihu hodnotím spíš jako průměrnou.

Dani25
29.03.2016

Čakala som oveľa viac, bola som dosť zmatena kto je kto, mala som začat s jeho knihami v inom poradí.