Lovci perel

Lovci perel https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2003/bmid_lovci-perel-T2y-2003.jpg 4 84 21

Lovci perel série

Podnázev: Román o touze, která ubližuje, mrzačí a zabíjí Temné mořské hlubiny, ve kterých se perly rodí, jsou stejně kruté jako svět jejich lovců. Perly nosí slzy, říká jedno z přísloví, což o nikom neplatí víc než o lovcích perel. Touha po perlách ubližuje, mrzačí a zabíjí. Cameron McKenzie přichází do Austrálie zbohatnout. Sní o obrovské perle, která by ho navždy zbavila bídy. Několikrát mu bohatství proklouzne mezi prsty a vidina pomsty ho připraví o ženu, již miluje. Mezi lovci perel se nevyplácí věřit nikomu. A ze všeho nejméně těm, kteří se tváří jako přátelé...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , BB art

Pearls , 2006

Jack Bauer
22.08.2023 4 z 5

Nádherný čtivý román o nebezpečném povolání lovců perel s perfektně popsanými charaktery různých postav. Krátké kapitoly nutí číst knihu na jeden zátah. Škoda, že jsem prvně četl druhý díl u něhož jsem nechápal souvislosti a trochu se připravil o napětí s Cameronem a Simeonem. Co kniha to perla.

mi-380
14.11.2022 5 z 5

Cesta za snem. Urputná, napínavá, bez humoru, plná zrady, násilí a dobové rasové segregace.
90 % (zatím 79 hodnocení s průměrem 84 %).

Potápěči jsou vždycky špatně naložení a vzteklí, když je čeká práce. Mnohé z nich neustále trápilo „revma“, mírné či chronické bolesti kloubů. Trpívali hroznými křečemi v ramenou a prakticky permanentní bolestí hlavy, která jim často po několik nocí bránila usnout. Bolest obvykle nepolevila, ani když se znovu ponořili pod hladinu. Nedalo se s tím nic dělat. Nejlíp se jim klidit z cesty a jít si po své práci.

Zemře tak, jak žil. Jako chudák. Jako kluk si přísahal, že to v životě někam dotáhne, že porazí osud, který mu Stvořitel přichystal, když ho poslal na svět v chatrčích v Glasgow. Jedna jediná perla mohla změnit jeho osud.

„Tady a tady,“ ukázal malé černé tečky, „jsou kazy. Nelze říct, jestli jdou až k jádru. Možná vyděláte jmění, možná odejdete s prázdnou.“
„Co bych měl podle vás udělat, Tome?“
„Není to má perla, pane McKenzie. Rozhodnutí je na vás. Za tohoto stavu bych mohl najít kupce… řekněme za čtyři sta až pět set liber. Ať nese riziko on. Pokud by se mi ji podařilo vyčistit, mohla by mít cenu pět, možná i deset tisíc liber.

hankapimi
15.04.2022 4 z 5

Od C. Falconera jsem přečetla Harém, ten se mi moc líbil. Lovci perel jsou takové příjemné oddechové "dobrodrůžo". Každý den se potápí, riskují svůj život i zdraví a doufají, že jednou najdou takovou perlu, která jim zajistí bohatství do konce života. Ale zajímavé byly statě, kde se čtenář dozvěděl hodně o perlách, jejich kvalitě, různých kazech, ceně a ohodnocení. Doufám, že i druhý díl bude tak čtivý a napínavý.

princesse
19.03.2022 4 z 5

Moje druhá zkušenost s autorem a ani teď jsem nebyla zklamaná. Kniha se mi dobře četla a určitě zajímavý námět. Příběh hezky plynul a mrknu se nejspíš i po pokračování.

asam
02.05.2021 3 z 5

Moc od toho nečekejte, ale jako oddechovka se to dá zvládnout

čef
13.12.2020 5 z 5

V tomto příběhu měl autor mnoho příležitostí z toho udělat selanku a mnoho čtenářů to takto očekávalo, ale naštěstí se nedočkalo. Příběh není tedy vůbec tuctový a obsahuje snad jen několik pravd o tom, co je opravdu v životě každého důležité. Proto možná stojí za to se seznámit s tímto příběhem opravdového lovce perel, kterými bychom mohli i být, kdybychom byli lepší.

zdendula31
10.12.2020 5 z 5

Pěkná oddechovka.

tittanie
17.07.2020

Určitě se mi z této série líbil první díl. Ale asi jsem od něj čekala více. Protože prostředí lovců perel je podle mého velice zajímavé. Ke konci už bylo hodně postav a kniha byla podle mě delší než by potřebovala.

Lemurka
07.04.2020 2 z 5

Od této knihy jsem čekala více. Skvělý námět, bohužel samotný příběh se mi zdál příliš jednoduchý, povrchní. Očekávala bych větší vykreslení doby, prostředí ... Osoby nedostatečně popsané, jakoby bez emocí. Děj plyne příliš skokově. Neměla jsem chuť ani dočíst, a konec mě zklamal.
Nejspíš mi uplně nesedí styl psaní autora. Toto je od něj má druhá kniha a ani ta první se mi nelíbila. Teď čtu pokračování (Perly nebes), který se mi zdají být o něco lepší.

alexis818
08.08.2019 5 z 5

Krásný román,plný nových informací z málo známého prostředí a k tomu pěkný příběh.Další skvělá kniha od tohoto spisovatele.

Dandy1
27.05.2019 4 z 5

Smutný příběh jedné lásky spojený s touhou po pomstě. Libilo se mi jak Cameron dozrával z naivního mladého divokého hocha v muže.

Metla
08.03.2019 4 z 5

"Říká se, že běh osudu mohou změnit dvě věci. Jednou z nich je štěstí a druhou odvaha. Bez odvahy je štěstí k ničemu, ale nemá-li člověk štěstí, nezáleží na tom, jestli je nebo není zbabělec."

Protože dceři pomáhám s výběrem pohádek v knihovně, považuje za svou povinnost tahat namátkou tituly z regálů pro dospělé a ptát se, jestli by se mi to mohlo líbit. Jako správná holčička miluje růžovou barvu, pročež mi vnucuje samé romantické sr... cajdáky. Při poslední návštěvě mi však strčila do ruky "Lovce perel" a tentokrát jsem jí neřekla, ať knížku zasune zpátky. Sama se neumím potopit ani ve vaně, přesto mě příběhy z potápěčského prostředí fascinují. Rozhodla jsem se opustit své tradiční vody fantastiky a detektivek, výjimečně zamířit do hlubin při nebezpečném hledání mrňavých pokladů moře.
Čekala jsem preciznější popis adrenalinového zaměstnání lovců perel, Colin Falconer se bohužel s detaily šplouchá jen těsně pod hladinou. Větší důraz klade na práci s postavami a na to, aby jejich osudy stály za vyblitou hrachovku. Autor namíchal překvapivě realistický koktejl charakterů a emocí; zpočátku jsem se ještě vyděsila, že snad čtu harlekýnku (on drsný námořník, ona krásná dcera nepřítele, ááách na první pohled), ale kdepak. Láska sice je silným hnacím motorem této lodi, o kormidlo se ovšem přetahují ctižádost, pýcha, tvrdohlavost, mamon, touhy a ambice. S výjimkou dětí jsem narazila na jedinou osobu, která se nedopustila žádné vyložené špinavosti ani nadměrné hlouposti.

"Dobrá, otevřete ústa," vybídl ho zubař. Vzal jeden ze svých nástrojů a sklonil se k Wesovi. V tu chvíli ucítil, jak mu obrovská pěst sevřela přirození.
"No," zahuhlal Wes, "dyž to nebude bolet mě, tak tebe taky ne. Jasný?"

Řídký záblesk humoru, většina událostí v knize vzbudí spíše hněv nebo soucit: krade se, lže, podvádí, mrzačí, vraždí... Falconer nesklouznul ke sladkobolnému kýči, podařilo se mu v závěru vykřesat nepatrnou jiskřičku naděje do budoucna - aspoň pro ta nevinná děcka, ostatní obvykle ublížili/utrpěli příliš.
Jsem překvapená, jak rychle jsem románem proplula, první den stovku stran, druhý den zbývající dvě stovky, neodbytným společníkem mi byl pocit déjà vu. Určitě jsem "Lovce perel" dříve nečetla... možná byli zfilmováni, případně se silně podobali jinému příběhu. Pokud si chcete odpočinout u nepřeslazené dobrodružné romantiky s charismatickým, leč nedokonalým hlavním hrdinou, a nevadí vám podrazy ani násilnosti (samozřejmě pouze fiktivní, v reálu se hnusit musí), s touto knihou byste mohli být na správné vlně.
Vida, Falconer má na kontě přes 20 vydaných titulů, jeb s ním do Čtenářské výzvy! A odehrává se to v Austrálii, pokud je ta země pro někoho oblíbeným místem (vedro, pustina, havěť, fuj). 75%

ivakola
04.04.2018 5 z 5

Příběh Camerona je opravdu velmi čtivý. Moc mě knížka bavila, nejen že je plná dobrodružství, lásky ať už naplněné nebo neopětované, ale dozvěděla jsem se plno nových věcí o lovcích perel a době, do které je příběh zasazen. Knížky od tohoto spisovatele se vůbec moc pěkně čtou. Nenásilnou formou mě vždy vtáhne do příběhu a vůbec nejsem ráda že knížka končí.

Evaho73
26.01.2018 5 z 5

Moja tretia kniha od Falconera a opäť musím iba chváliť jeho originálny námet ku knihe o pre mňa doteraz nepoznámom svete morských lovcov perál.
Môj čitateľný zážitok umocnil pútavý príbeh s trochou trpkej romantiky aj napätia, autorov svojský štýl rozprávania, atraktívne prostredie a originálne postavy, ktoré dodali príbehu ten správny šmrnc.
Príbeh má aj hlavnú myšlienku a tou je honba človeka za falošným bohatsvom, pre ktoré je ochotný zapredať aj svoje srdce a zaslepuje mu to pravé bohatstvo - lásku. Keď si to uvedomí už je neskoro....
Ďalšia kniha, ktorá si vyžiadala väčšinu mojej prebdenej noci.

Sandalkar
13.01.2018 4 z 5

Neotřelý nápad, exotické prostředí, nenávist i láska. Doporučuji začít číst o víkendu brzy ráno... :-)

Kerberos
28.06.2017 5 z 5

Falconer vždy nastuduje prostředí o kterém píše,vždy se dozvíme něco nového.Baví mě číst jeho knihy,přečtu si i druhý díl.

Babo
25.07.2016 4 z 5

Když jsem knihu začala číst,říkala jsem si,že jsem asi sáhla vedle. Tedy vedle,prostě po dalším dobrodružném románu . Samozřejmě lov perel není žádná nudná práce, a jde skutečně o dobrodružství ,ale autor namíchal mix přece jen trochu složitější.
Touha najít tu nejkrásnější perlu je asi vlastní každému lovci a aby nešlo jen o nebezpečí v mořských hlubinách , je potřeba přidat nebezpečí přicházející od lidí.
A i tvrdí muži se zamilovávají a je potom jen na objektu jejich lásky , jestli budou žít šťastně až do konce , nebo půjde o lásku nešťastnou.
V tomto případě opravdu o happyend nešlo . Moc jsem hlavním hrdinům nerozuměla ,ale kdyby šlo o rozumné jedince, potom by nebylo co psát.
Kniha se čte dobře ,takže ji dodporučuji.

orinka3
04.03.2016 3 z 5

U Falconera jsem zvyklá na složitější děj. Tohle je vysloveně dobrodružná knížka, postavy jsou zajímavé, ale trošku jednoduché. Velice dobře se to čte, je to jako akční film. No, a šťastný konec teda nečekejte...

rodak
20.06.2013 5 z 5

Krásná kniha plná děje a zajímavostí o lovu perel

Pink Martini
08.06.2013 4 z 5

O perlách jsem toho předtím moc nevěděla, snad kromě toho, že se šňůrka perel skvěle hodí ke stylu 20. let minulého století a k malým černým. Díky této knížce je mi jasné, že cesta, kterou perly urazí, než se ocitnou na krku neznámé dámy, je dlouhá a sakra nebezpečná. Hledat mušle na mořském dně nebyla žádná sranda, ani pro borce, jakým byl Cameron McKenzie, zvlášť když kolem rejdili žraloci a otec jeho vyvolené s nožem v ruce.

V Broome, docela malém městečku na západním pobřeží Austrálie, byl život pevně provázaný s perlami. Pro perly se lhalo, kradlo i vraždilo. Nepokoje vyvolávaly i střety mezi místní čínskou, japonskou, filipínskou, bělošskou a kdovíjakou další menšinou. Takže místní chlapi se v neděli odpoledne nenudili. Hon za perlami a pohádkovým ziskem Camerona odtrhne od jeho lásky Kate, přivede ho do vězení, odkud jen zázrakem unikne před smrtí a nakonec umírá kvůli perlám i jeho manželka Rose.

Řekněme to takhle: jedna hvězda za všechna fakta o perlách, druhá za prostředí a nápad, třetí za drsňáka Camerona a čtvrtá za falconerovský styl. Ale něco tomu chybí, aspoň podle mě. Sice pořád lepší než to, o co se pokoušejí ostatní tvůrci tohoto žánru, ale na pět to prostě není. Umíš i líp, Coline. Příště víc přísloví, rčení a filosofie jako dřív. Ale neber si to osobně, stejně tě furt žeru. 4/5