Perly nebes

Perly nebes https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1998/bmid_perly-nebes-mYl-1998.jpg 4 52 15

Lovci perel série

< 2. díl

Román navazuje na Lovce perel, objevují se v něm všechny hlavní postavy předchozího dílu. Děj se opět odehrává v Austrálii, v okolí městečka Broome ve 30. a 40. letech. Lov perel postupně ovládli Japonci, a to jak potápění, tak i obchod s perlami. Ložiska-loviště perel jsou však již vytěžená, cena perel i perleti rapidně klesá - umělý odchov perlorodek a nástup plastických hmot (knoflíky) srazily cenu. Broome má největší slávu za sebou, na perlách již nelze zbohatnout tak jako v uplynulé dekádě. Austrálie se postupně chystá na válku. Tato část Austrálie byla jako jediná vystavena těžkému bombardování japonských vzdušných sil. Hlavní hrdina předchozího dílu, Cameron McKenzie, po obchodní i rodinné tragédii v marném zápase s oceánem o pohádkový poklad - velkou perlu - umírá. Jeho pomsta však žije vlastním životem a s pomocí Japonce Tanaky, představitelem japonské mafie jakuzy, nakonec zničí nekalou konkurenci za cenu dalších osobních tragédií.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , BB art

Stairway to Moon , 2006

Jack Bauer
22.08.2023 4 z 5

Do knihy jsem se od samého začátku nějak nemohl začíst, k postavám jsem neměl žádný vztah, ale to bylo také tím , že jsem četl druhou část. Od Falconera jsem čekal, že to bude opět zajímavý historický román o lovcích perel, a i když byl, tak z druhé světové války a víceméně zamilovaný. Po přečtení první části všechny postavy a souvislosti dávají smysl tak zvedám hodnocení. Obě knihy naprosto skvělé. Falconerovy knihy jsou samé perly, ještě jsem nečetl od něj špatnou.

mi-380
09.12.2022 5 z 5

Návrat mezi lovce perel, nostalgicky smutný. K tomu skvěle popsaný vývoj australského perlařství – podnikání, které jako každé jiné prodělalo svůj vzestup i pád. Postavy z první části (Lovci perel) dospívají, stárnou, některé umírají. Vztahy mezi nimi se vyvíjí někdy k radosti, většinou však ke smutku čtenáře, čímž autor úspěšně udržuje napětí a k tomu přispívá i čekání na způsob, jak s nimi zamíchá blížící se válka a také co bude s početnou japonskou komunitou na australském území.
95 % (zatím 49 hodnotících s průměrem 79 %).

Každý den letadla přivážela další a další zraněné holandské vojáky a uprchlíky z Jávy. Dunění letounů nad zátokou zevšednělo. To, co začalo jako organizovaná a postupná evakuace, se zvrtlo v panický úprk, jakmile se ukázalo, že Japonci postupují rychleji, než kdokoli čekal.

P.S.
Anotaci doporučuji nečíst – prozrazuje prakticky celou dějovou osnovu!

hankapimi
08.05.2022 2 z 5

Perly nebes mi po Lovcích perel přišly jako nastavovaná kaše... nakrmí, ale nepotěší...

tittanie
17.07.2020

První díl se mi líbil více. Druhý jsem asi četla spíš z povinnosti. Prostředí lovu perel je zajímavé i ta doba, ve které se odehrává.

Lemurka
10.04.2020 3 z 5

Do druhého dílu se mi chtělo, neb ten první se mi nelíbil. Perly nebes však byly trochu lepší, Elvie mi postupem času lezla na nervy. Nejlepších na celé knize bylo posledních 10 stránek, kdy se děj konečně rozjel a bylo to zajímavé a napínavé, bohužel autor to jak na potvoru utnul. Závěr mě tedy nepotěšil.

alexis818
02.03.2020 4 z 5

Moc hezké pokračování,doporučuji.

Dandy1
28.07.2019 5 z 5

Druhý díl je taky pěkný. Falconer umí vylíčit život s jeho kladnou stránkou i krutostí.

Evaho73
27.01.2018 5 z 5

Druhá časť príbehu o lovcoch perál, kde sa uzavreli životné príbehy hlavných postáv sa mi páčila rovnako ako tá prvá.
Oceňujem, že autor dokáže vo svojich dielách skĺbiť historické reálie so súvisiacim príbehom, ktorý potom vyznieva veľmi reálne.
Dej príbehu bol dobre vystupňovaný, kde sa striedali dramatické pasáže s emotívnymi čo ma nútilo čítať stále ďalej až som zrazu, ani neviem ako, mala knihu prečítanú.
Lovci perál a Perly nebies sú krásne dobrodružné knihy, ktoré odporúčam milovníkom tohto žánru.

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Dobré pokračování.

zuzca.h
20.04.2017 3 z 5

Velmi oddychové čtení, jednoduchý příběh odehrávající se na pozadí 2 sv. války. První díl jsem nečetla a myslím, že pro pochopení děje to rozhodně není nutné.

Babo
25.07.2016 4 z 5

Druhý díl byl , jaký vlastně ?
Perly už moc nešly na odbyt, ale autor měl potřebu příběh Camerona , Kate a jejich dětí nějak uzavřít.
Napadení Austrálie Japonci se přímo nabízelo.Osobní příběh Elvie a Jamieho byl pro mě docela nepochopitelný.Bylo to trošku kopírování vztahu Camerona a Kate. Myslím,že zbytečně.
Drama druhé světové války bylo dostatečně napínavé V každém případě se kniha četla dobře a určitě si přečtu další knihy Colina Falconera.

rodak
20.06.2013 5 z 5

Opět nádherný děj poutavé vyprávění mám od něj přečteno asi 10 knih a ještě jsem nebyl zklamaný

Pink Martini
08.06.2013 3 z 5

Mňo, Coline, tak tohle byla rána trochu mimo terč. Samozřejmě, jakmile vyšla nová kniha, musela jsem ji mít. Doufám, že Perly nebes byly výplodem nějakého ne zrovna povedeného tvůrčího období nebo naléhavé potřeby peněz, protože za starým dobrým "Falkoušem" (podle mě) knížka docela zaostává.

Jo, je pravda, že mě zajímalo, jestli se Kate aspoň na chvíli zase vrátí ke Cameronovi a komu všemu Cam ještě rozbije pusu. Aby čtenář vytušil už na začátku, že Elvie to táhne k Jamiemu a naopak, nepotřeboval umět číst myšlenky a věštit z křišťálové koule. Hlavní linie příběhu je tak v čoudu už po prvních desítkách stran. Drahý rebel Cameron se utopí, ale jeho smrt s vysněnou perlou v ruce byla z kategorie těch těžších kýčů. U prvního dílu jsem dala hvězdu za nápad, hvězdu za fakta o perlách, hvězdu za Cama a hvězdu za to, že píše bůh Colin. Hvězda za falconerovský styl zůstává. Fakta o perlách byla vyčerpána už dřív, takže nebylo co nového nabídnout. Hvězda za Cama sice zůstane, ale po polovině knihy zhasne. Další hvězdu dám za to, že konečně vím, jak to dopadlo se všemi hrdiny, ale žádná další nebude.

Snad to bylo jen něco přechodného a další knížky budou lepší. Protože jestli má toto být úsvit nového Falconera, tak hodně zvážím, jestli půjdu automaticky kupovat další kousky. Byla to jen slabá chvilka, viď, Coline? 3/5

Kubajs
05.03.2013 4 z 5

Zajímavá, hezky se čte :)

kryspin66
06.01.2013 4 z 5

Lepší byl první díl, ale děj vcelku v poho.