Jsi divný

Dojemný a podmanivý příběh podle skutečné události, který se dotkne Vašich citů a přání. Neobyčejný život jednovaječných dvojčat Bena a Adama. Příběh Vás provede jejich životními cestami, které brzy zamířily až na samotný pomyslný vrchol bohatství a úspěchu. Kde začínají a končí hranice morální čistoty? O čem je vhodné ještě mluvit, a o čem je třeba pomlčet, aby nebyla společnost pohoršena?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322014/jsi-divny-Tdy-322014.jpeg 3.138

Jsi divný 1.

Novely, Literatura česká
Vydáno, Klika

Kniha Jsi divný

patas0199

Nedalo se číst, nevěřil jsem ani jednomu rozhovoru mezi bratry - moc uměle vykonstruovaný - ale i ostatní dialogy se mi zdály dost pofidérní. Navíc i to zjištění, že miluješ svého bratra na základě toho, že ti to řeknou jiní dvojčecí teplí bratři, to bylo taky dost divný. A celkově to bylo fakt dost divný... v negativním slova smyslu.

twigxi

Plochý příběh, nereálné postavy a nudný děj. Čeká vás jen dlouhý výčet drahých nákupů, výletů, proložený citáty, stereotypy a klišé.
Styl psaní na úrovni slohové práce prvního stupně základní školy. Přes korektury se bohužel dostaly i hrubky.
Zdá se, že autor chtěl šokovat tématem, na které nakonec ale vůbec neměl a když se na něj dostalo, dotkl se ho jen velice okrajově. Celé to tedy vyšumělo spíš do trapnosti.
Postavy se rozpolceně chovaly chvíli jako rozmazlení spratci ale zároveň až příliš dobrácky a morálně, což bohužel bez větší hloubky působilo spíš směšně a budu se opakovat - trapně.
Autor chtěl asi poukazovat na "nebezpečný a zlý" svět zbohatlíků, ale zároveň nedokázal vykreslit vyloženě negativní postavu, která by to dokazovala. Svět byl vpodstatě zalitý sluncem. Čekala jsem zvrat, ten tedy nakonec přišel, ale tak nějak předvídatelně a spíš jen aby tam teda nejaky byl.
Nechápu, jak takovou slátaninu mohl někdo vydat.

lipi
02.12.2018

Volné čtení, pohoda a děj měl vše ptřebné. Za mne dobré čtení.

marara
26.08.2018

Souhlasím s předchozími komentáři, mělo to být dojemné a nebylo, styl psaní mě dost drásal svou jednoduchostí, čekala jsem vývoj postav, když už si kluci uvědomovali relativitu peněz a plytkost života, který žili, asi s tím mohli udělat něco víc, než jen pomoci jednomu Asiatovi. Dočetla jsem jen proto, že knížky dočítám.

MaGma
27.07.2018

Dojemný? Ne (akorát na konci to začalo být zajímavé)
Podle skutečných událostí? (těžko, takové náhody nebo vůbec chování lidí bylo občas přitažené za vlasy)
Neobyčejný život to určitě byl, reálný ovšem nikoliv (možná jen identická dvojčata z Česka, která jsou homosexuály a partnery zároveň - bratři natáčející porno :))
Hezká fikce plná náhod a ne moc poutavě napsána. V češtině za trest, v aj taky nic moc, forma psaní tak 4. třída. Velmi zajímavý koncept, mohla to být podařená kniha, ale bohužel nic. Čekala jsem vysvětlení jejich vztahu nebo alespoň jeho vývin - z bratrské lásky k té romantické, nic podobného se nedělo. Jediná část co byla pro mě zajímavá byl lehce dramatický a asi nečekaný konec ( celý jejich život byl totiž zalitý sluncem). Jinak byly pro mě nepochopitelné jejich osobnosti - na jednu stranu rozumní hoši, poslouchající vážnou hudbu, kteří na prvním focení odmítnout drogy a poté dva nedospělí a naivní kluci prahnoucí po penězích, vyžívající se v luxusu, kteří spí kde s kým ale zároveň se navzájem děsně milují. No toť asi vše k mému rozhořčení nad touto knihou. Max 2 * a těch 94 korun co jsem nechala za e book, bych si příště klidně nechala...

alka1609
15.06.2018

Styl psaní mi moc nesedl, ale za přečtení kniha stojí.

bai.Cerna
16.09.2017

Na můj vkus literárně trošku „plytké“. A mám za to, že realita života obou chlapců byla daleko, daleko drsnější, než je pojata v knize.

Haziko
07.08.2017

Neřeším jestli je to skutečný nebo smyšlený příběh. Byl to velmi poutavé, nešlo knihu odložit. Ještě po dočtení jsem stále o ní přemýšlela.