Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Laura jede se svým přítelem na Sicílii. Je ale unesena záhadným Italem, ze kterého se vyklube sexy hříšný hřebec, který Lauru nenechá chladnou, ať se snaží být vůči němu sebevíc imunní.

Zní to jako klišé? Ono to totiž klišé je. Vyhrocené až do extrému. Vše, co je v jiných erotických knihách jen naznačené tady máte pěkně naostro. A to i co se týče násilí. Nemyslím přímo při sexu, ale v pozadí příběhu je ho víc než dost. Vzrušující ale erotické scény jsou. Neříkám, že ne. Úplně fatálně mi tam ale chyběl flirt. Autorka střídá jednu akci za druhou a v polovině knihy si říkáte kam se na ně hrabou králíci. A za mě už to bylo moc.

Kdo jste ještě neviděl na Netflixu film a chystáte se na knihu, nedívejte se na něj a nejprve čtěte. Ve filmu se mi nelíbilo obsazení a pořád jsem si při čtení představovala herce, kteří Lauru a Massima hráli, což mi znesnadňovalo si knihu víc užít.

Co si budem, pro milovníky erotických románů je ale kniha must have ať si o ní předem myslíte, co chcete.

02.01.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Příběh Addie má několik rovin. Kam až může zajít touha po svobodě a co vlastně svoboda znamená? Jak důležité je pro člověka zanechat po sobě nějakou stopu? Je to, co si ze srdce přejete opravdu to, co udělá váš život šťastným?

Sledujeme zde i vztah Addie s bohem, který se jí jednou za několik let zjeví a snaží se jí přesvědčit, že je ten správný čas odevzdat mu svou duši. Addie ho nenávidí, ale zároveň zjišťuje, že mají společného mnohem víc než si chce připustit.

Kniha má krátké kapitoly střídající minulost a přítomnost. Čte se to výborně, děj plyne svižně, není to jen bezduchý příběh, ale je zde spousta myšlenek, nad kterými jste nuceni se zamyslet.

02.01.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Jde o napínavý thriller, děj je svižný, kniha se čte dobře.

Po 7, kapitole jsem už ale přišla na hlavní pointu celé knihy. Jde o x krát provařenou zápletku nejen v knihách ale i ve filmech.

Pokud si tak jako já nehrajete na Sherlocka nebo Dr. House, nepitváte vše do detailů a nesnažíte se přijít na to, kde je zakopaný pes tak vás Sama proti všem překvapí. Na můj vkus ale autor dává čtenáři až moc indicií. A protože je tahle kniha založená právě na plot twistu tak je to za mě dosti nešťastné.

16.04.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Psychothriller nebo spíš psychodrama je rozdělené na několik částí, ve kterých autorka skáče v čase a seznamuje nás s minulostí, která vede až k samotné dovolené a tomu, co se stalo poté. Některé části jsou napínavější než jiné, ale podle mě jsou stále konstantní, co ro kvality.

Kniha je také neskutečně čtivá. Přečetla jsem jí během dvou dnů. Umí ve vás vzbudit silné emoce a otevírá téma, které je ve společnosti stále velkým tabu. Za to autorce velké díky.

11.04.2021 5 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Je to přehnané? Ano! Je to nereálné? Ano! Je to vzrušující, sexy a nechybí tomu velká dávka erotiky? Ano, ano, ano! Pokud chcete pravou erotickou knihu plnou žhavých chvilek, ze kterých se vám zvedne srdeční tep a nejste puritán tak vřele doporučuji. Dokonce jsem se v pár momentech zasmála.

03.03.2021 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Nevím, čím to bylo. Možná momentálním rozpoložením nebo faktem, že jsem neměla před čtením žádná očekávání, ale Zakázané noci se staly nejlepším eroticko/romantickým románem v rámci stand alone, které jsem zatím četla.

Obě postavy mi byly sympatické a to se mi často nestává. Někteří zde píší, že jsou naivní, ale to jsem tedy nikde nepostřehla. Naopak mi přišlo, že se chovají vcelku reálně. Velké plus vidím v tom, že on nebyl žádný napravený badass, ale jen hříšně sexy, což ale nijak nezneužíval. A největší plus? Buď to bylo překladem nebo autorkou samotnou, ale absence prapodivných názvů pohlavních orgánů a nazýváni je jejich pravými jmény bylo vážně osvěžující. Jen tak dál..

28.01.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Zabalit se do deky, zapálit si svíčky na adventním věnci, pustit světýlka na stromečku, dát si svařák a vychutnat si vánoční atmosféru. To je jediný správný způsob, jak číst tuto knihu.

Hlavní hrdinka mi ale bohužel nebyla sympatická. Kdyby jí bylo 13 let dala by se její naivita, urážlivost a přitroublost brát jako roztomilé, ale u dospělé ženy mi to přišlo až moc dětinské. Kdežto hlavní mužský hrdina byl zachycen jako dokonalý, empatický, vtipný, ale dotěrný romantik. Osobně by mě někdo takový až možná děsil. Pardon ???????? Nicméně je to těžká romantika plná kýče za časů svátků a tak je kniha i prezentována takže čtenář ví, do čeho jde.

28.01.2021 2 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Většina čtenářů má třetí díl za nejslabší a u Eliasových kapitol se prý vyloženě nudili. No tak já jdu zase proti proudu.

Děj byl plný válečné vřavy a neskutečné tísně a zoufalství, které na mě dýchalo z každé stránky. Jsem nadšená, co se stalo z Eliase, resp. jak se s tím nakonec popasoval, to samé musím přiznat Heleně, ale Laia? Bože Laio, doufám že v posledním díle opravdu už dospěješ, přestaneš být tím naivním trdlem, které si myslí, že se kolem něj všechno točí a všichni mu ubližují a pořádně to rozjedeš!

Úplný závěr odhalil tak neskutečné příbuzenské vztahy, že jsem si po dočtení musela nakreslit na papír genealogii jednotlivých rodin

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavé jsou zde kulturní rozdíly, které ať chcete nebo ne na vás při čtení hodně dolehnou. Přehnaná, až náboženská úcta ke starším členům rodiny a naopak jejich lhostejnost a tupá nadřazenost vůči mladším je do očí bijící a vy máte kolikrát co dělat abyste nezačali křičet.

Jestli jste se jako já obávali, že bude příběh až moc prodchnut politikou a vzhledem k nulovým znalostem historie afrických zemí se budete ztrácet nebo dokonce místy nudit, tak nemusíte. Politika je do příběhu zasazena vcelku okrajově ale věcně.

Je tu však jedna skupina lidí, kterým nedoporučuji knihu číst. A to jsou těhotné ženy. Není zde popsáno žádné mučení nebo týrání dětí, ale psychicky může být příběh pro nastávající maminky opravdu hodně silný a raději bych s ním počkala až po šestinedělí, kdy se hormony trošičku uklidní :-)

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Jako rychlovka na víkend při dlouhém zimním večeru u krbu dobrý. Ale dechberoucí kniha opravdu není ani za mák a postavy jsou tak plitké a povrchně napsané, že není moc šance si některou z nich zamilovat. Takže vám je v podstatě jedno, jak to dopadne, protože vám nikdo nepřirostl vyloženě k srdci. Ale čte se poměrně rychle. Pokud máte rádi komornější detektivky, které jsou realistické, bez neuvěřitelných zápletek a rozuzlení směle do ní. Ve zkratce neurazí, nenadchne.

03.12.2020 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První díl ze série se soukromým detektivem Davidem Parkerem a troufám si říct, že pro mě i poslední.

Námět byl zajímavý a vůbec celé vyšetřování bylo čtivé, ale bohužel hlavní hrdina mi vůbec nepřirostl k srdci a bylo mi v podstatě jedno, co s ním bude. Nehledě na jeho těžko uvěřitelné štěstí, díky kterému se dostal i z naprosto patové situace.

Děj byl místy opravdu hodně překombinovaný, což mi ke konci dělalo trochu problém, protože mi splývalo víc věcí a jmen najednou a byl v tom trochu zmatek.

Na trhu jsou mnohem propracovanější detektivky s prvky thrilleru. Proto doporučuji jen občasným, nenáročným čtenářům.

03.12.2020

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Čekala jsem další průměrný thriller s predvídatelnou zápletkou. Nakonec musím s nadšením říct, že šlo díky četným hororovým prvkům o nadprůměr a vřele doporučuji.

Co mi ale trochu kazilo dojem bylo nesmyslné rozhodnutí Leonory, že na rozlučce i po první noci zůstane a její neustále ohlížení se na to, co by na to řekli ostatní. Být to na mě tak hned ráno startuju auto a jedu!! Kdyby autorka do příběhu přidala například sněhovou bouři dávalo by to asi větší smysl. To se ale už rýpu v maličkostech.

03.12.2020 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Více než cokoliv jiného je román velmi cenným vhledem do tehdejší čínské společnosti. Pravda, vyprávění chybí jakási vřelost, laskavost a hloubka, která by vás s postavami dokázala více spojit. Ale v tom právě podle mě tkví síla celé knihy. Přesně tyto vlastnosti v Číně tehdy nebyly žádoucí. Naopak. Pokládaly se za slabost a díky tomu je celé Liliino vyprávění sugestivnější a více uvěřitelné.

Promlčení Promlčení Jiří Březina

AUDIOKNIHA
Oproti Polednici, kterou jsem četla, jsem si Promlčení pustila jako audioknihu. Samotný příběh by mě asi ve fyzické podobě tolik nezaujal, respektive bych si ve volném čase v mnoha případech raději otevřela jinou knihu. Příběh samotný byl sice dobře propracovaný, ale plynul hodně pozvolně a v současné době jsem si zvykla na děje plné napětí a zvratů takže by to zrovna nebyl můj šálek čaje.

Audioknihu namluvil Jakub Saic. Jeho znělý hlas, oproštěný od zbytečné dramatizace šeptáním nebo naopak jeho nečekaným zvýšením je v autě dokonale poslouchatelný a vy rozumíte každému slovu i při rychlejší jízdě a vyšším hluku motoru. Za což jsem ráda. Nemám Teslu a mnohdy musím některé audioknihy odložit, protože herce jednoduše neslyším a pořád při jízde zvyšovat a snižovat hlasitost je otravné.

Sečteno, podtrženo Promlčení je na české poměry nadprůměrná detektivka.

03.12.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

O ou.. tak tohle mi nevyšlo. Na Nyxii jsem se opravdu těšila. Všude vychvalovaná YA, kterou mi v knihovně trvalo ukořistit několik měsíců jsem otevírala s velkým očekáváním. Už při prvních kapitolách jsem ale byla poměrně rozčarovaná. ,,Emmett je úžasný, je to sympaťák, kterého si zamilujete, jeho názory jsou mi velice blízké..“ zněly mi v uších slova jiných recenzentů. Já osobně bych si s takovým člověkem vůbec nerozuměla a neměla si s ním co říct. Bez řečí a otázek plnil jako ovečka vše, co mu bylo řečeno a bylo mu v podstatě jedno, proč to dělá, k čemu to všechno podstupuje a jaký to může mít důsledek. Ano, zhruba po půlce knihy už se začíná ptát, ale když je odbytý nějakou nejasnou odpovědí je mu to vlastně fuk. Vykreslení postav postrádalo hloubku. Jejich představení ve formě: „teď si tady pěkně sedneme do kroužku a řekneme si svůj životní příběh...“ bylo neuvěřitelně prvoplánové a od autora ani trochu originální. Jako kdyby neuměl pozvolna odkrývat jejich tajemství a tím nám je přiblížit daleko přijatelnější a osobitější formou. Zvrat v půlce knihy byl trapas a jen hloupé wow na čtenáře a do konce jsem pak už přeskakovala. Další díly rozhodně neplánuji..

03.12.2020 2 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Dvanáct rafinovaně propojených povídek o tom, co se děje za zavřenými dveřmi a v mysli obyčejných žen. Povídky jsou sondou do duše a podstaty toho, co je láska a jak mnohdy zabřednutí do stereotypu dokáže zvítězit nad zdravým rozumem a sebereflexí. Tak to alespoň vnímám já.

Nemohu vůbec říct, jestli se mi nějaká povídka líbila více než jiná. Každá měla něco do sebe, v každé jsem si našla něco, co mě chytlo za srdce a nepustilo a rozhodně to není naposled, co jsem knihu četla.

25.11.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Děj byl velice spletitý a první tak pětina knihy byla vcelku zmatečná. Mohu si za to ale svým způsobem sama. Hodně jsem ze začátku koukala do map a do rejstříku postav, abych se zorientovala kde co je a kdo je kdo a to byla chyba. Důrazně vám doporučuji nedívat se tam, neplést si tím hlavu a nechat příběh volně plynout. Ono vám to postupem času do sebe pěkně zapadne. Podobně jako například ve Hře o trůny.

Autorka je známá svou úspěšnou sérií Kostičas. A přesně to by prospělo i Převorství. Příběh, který bude rozepsaný do několika knih, přičemž bude minulost i přítomnost postav mnohem více rozvedena a vy si k nim utvoříte mnohem hlubší vztah. Kniha má sice 800 stran, ale na můj vkus jsou některé pasáže neskutečně osekané. Jakmile dojde na akci tak ta je rozvedena v jedné kapitole a pak je utnuta další dějovou linkou. O smrti postav, které by si zasloužily mnohem důstojnější odchod než jen pár řádků nemluvě. V komentářích jsem se dočetla, že autorka chtěla záměrně příběh „zkrátit“ do jedné knihy. Dle mého to knize jen uškodilo.

25.11.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Samotný příběh plyne vcelku svižně, v mnohých událostech někteří z nás mohou zahlédnout záblesky své vlastní minulosti nebo minulosti našich předků. Bohužel mi chyběl v celém vyprávění nějaký wow efekt, zlom nebo zajímavý a překvapivý závěr jako v autorčině Haně. Proto řadím knihu jen k lepšímu průměru.

25.11.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Zápletka není nijak originální, zato povahy obou hlavních aktérů jsou příjemnou změnou, co se týče žánru. Oba jsou sympatičtí, dialogy jsou uvěřitelné, ale mám tu jedno velké ale. Erotické scény byly těžký průměr. Věřím, že to bylo kvůli nešťastnému překladu, kdy slova jako ,,fr*da" a ,,štěr*ina" vás při čtení tak praští přes oči, že máte chuť knihu zavřít. Čeština je krásný, tvárný jazyk ale tohle prostě ne, ne a ne!! Překladatelka je stejná jako u Turbulence a tam to taky chvílemi bylo peklo takže počítám, že bude problém tady. Moc erotických scén tu ale celkově nebylo takže se to dalo vydržet. Ve svém žánru určitě lehký nadprůměr.

25.11.2020 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Poté, co jsem se dostala k části, kde se dozvídáme kdo je kdo, co se stalo a jak to vlastně bylo a zároveň jsem zjistila, že do konce knížky chybí ještě poměrně dost stránek, říkala jsem si, že konec bude jen vycpávkový happyend, aby měl čtenář radost a říkala si, že to jen přeskáču, abych se dozvěděla jak to nakonec dopadne. Omyl. Třetí část byla ta nejzajímavější a nejnapínavější část z celé knihy. Srdce mi bušilo, oči mi jezdily stránku po stránce rychlostí blesku a nemohla jsem se samým napětím dočkat stránky poslední. Určitě doporučuji! A především pro milovníky Liane Moriarty. Trochu mi to připomnělo její styl.

22.01.2019 4 z 5