Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Postupně spatřujeme změny postojů i chování všech tří členů rodiny a i když s nimi v ledasčem můžeme nesouhlasit jsou pro čtenáře tak skuteční, že stejně budou mít naše sympatie. Celý příběh je v podstatě založený na neschopnosti komunikace, nedorozuměních a domněnkách, díky kterým si k sobě nemohou hlavní aktéři vzájemně najít cestu.

Opravdu jsem se do knihy zamilovala. Ale proč dávám hvězdičku dolů a co mě neskutečně, ale opravdu neskutečně štvalo byla absence uvozovek u přímé řeči! Vůbec nerozumím tomu, proč tomu tak bylo. Jestli jde o nějaký nový styl psaní nebo jen autorka chtěla text ozvláštnit...? Každopádně mi to ze začátku hodně kazilo dojem ze čtení kvůli horší orientaci v textu a troufám si říct, že se určitě našlo spousta lidí, kteří knihu díky tomu i odložili. Což je škoda.

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Pomalejší, i když stále velmi čtivý rozjezd je předzvěstí dech beroucího příběhu, u kterého mnohdy přestáváte dýchat a nasáváte zoufalství, které z Kristy prýští s každou řádkou. Bezmoc, kterou pociťuje je téměř hmatatelná.

Linka s Cliftonem, která je v anotaci zmíněna je spíše vedlejší dějovou linií. Nutno říct, že ale velmi osvěžující. Dává celému příběhu až filozofický přesah, když se zaobírá trestem smrti jako takovým.

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Série má zatím podle mého názoru sestupnou tendenci. První díl byl dokonalý, druhý měl své mouchy, ale pořád se jednalo o nadprůměrnou detektivku. Třetí byl ale na můj vkus moc rozvleklý a tím, že se řešily dva případy naráz tak i lehce zamotaný. Co mi ale opravdu nesedlo byla přemíra prostoru věnovaná Avě, která se v podstatě stala hlavní postavou příběhu. A co si budem, většina z nás sérii miluje hlavně kvůli Lucovi

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Pokud jste někdy od autora už něco četli tak i zde se můžete těšit na typický Backmanův humor. Konkrétně zde bych ale dala mnohem raději přednost divadelní hře, na kterou by byla kniha jako dělaná.

Ironický humor, střet tří generací i různých sociálních poměrů, tajemství a překvapující rozuzlení. To vše mi dává příjemných 75%. Bohužel mi zde chybělo víc napětí. Ale to bylo spíš způsobeno mým momentálním nastavením.

25.11.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nesnáším, když mám po dočtení v hlavě xy otázek a nelogičností, které se v příběhu v průběhu čtení objeví a nikdo mi je na konci nezodpoví. Tady vše plyne rychle, systematicky, přesně tak, jak by se to asi opravdu mohlo stát a vše je zde do detailu vysvětleno. Dokonce mi i všechno to vědecké blábolení dávalo smysl :D Jednoduše jsem nadšená a těším se na další díl..

10.03.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Pro me velike prekvapeni. Musim priznat, ze ceske autory moc nectu, ale tato kniha me uz od precteni anotace v edicnim planu necim naprosto upoutala a pri cteni od prvni do posledni stranky nepustila. Takhle perfektne popsany vnitrni svet hlavni hrdinky jsem necetla ani u zadneho zahranicniho autora. Necekejte ale vesele cteni. Jde o pomerne depresivni vyjadreni jednoho nestastneho zivotniho pribehu. Jen ten nejasny konec me trochu zklamal. Ale ve svem dusledku je asi dobre, ze to skoncilo takhle otevrene.

14.04.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Cte se rychle, na sychravy vikend idealni volba. Zvrat ke konci dodal celemu pribehu grady, ovsem s odstupem casu mi po precteni zacaly dochazet jiste nesrovnalosti a ani ten uplny zaver (kdo otevrel posledni dvere) by dle logiky a metafyziky nedokazal vse urovnat. Naopak by se to jeste mnohem vic zkomplikovalo. Nicmene velmi ocenuji, ze kniha nema o sto stran vic a ze ji autor zbytecne nevycpaval kvuli tloustce. Bylo zde jen to podstatne. Pokud tedy nejste fyzik a nebudete nad cestovani casem a paradoxy z toho vychazejicimi zbytecne premyslet tak doporucuji.

18.02.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Ti, kdo maji zrovna maleho syna se v tom urcite najdou stejne jako ja. Naramne jsem se bavila :-D

22.11.2017 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Tak tohle bylo hodne dobry! Vyborny humor, perfektni postavy a pohodovy dej. Nevim na kolik byla kniha inspirovana skutecnosti, ale maminka me kazdou hlaskou totalne odrovnala. Deda jakbysmet :-D

29.09.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle byla taková jízda , že po přečtení, když přítel večer přišel domů a já mu připravovala večeři mi na vteřinku bliklo hlavou, že musím dávat pozor, aby bylo všechno dokonalé :-D

21.08.2017 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Krásná YA romantická oddechovka. Do děje jste vtaženi první stranou, přesně tak, jak to umí snad jen Colleen.

Ač je Fallon ke konci už hodně naivní a některá její rozhodnutí jsou za hranou ,,normálního", logicky uvažujícího chování tak je to pořád v rámci žánru nadprůměrný příběh, který zhltnete za pár dní a nebudete ho chtít odložit ani v autobuse, ani při vaření, ani před spaním. A to je to, proč se na každou novinku od Colleen Hoover těším a knihy si jako jedny z mála kupuji předem a nečekám než na mě vyjde řada v knihovně.

Více na IG: @hanybooks

02.01.2023 4 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tohle byla jízda! Naprosto perfektní začátek, zábavná Molly, tak trochu rozbitý Robson a dokonalý Viktor, to je vražedná kombinace, díky které se nedokážete od knihy odtrhnout.

Temný příběh v pozadí a propojená minulost všech aktérů dala knize neskutečné tempo a já si jí užívala jako dlouho ne.

Jenže pak přišel konec, za který dávám hvězdičku dolů. Dal se očekávat, ale přeci jen jsem čekala nějakou větší pecku.

Doporučuji všem milovníkům erotické a romantické literatury. Také fanouškům Colleen Hoover nebo Pauliny Swist. Vím, je to divná kombinace ale přesně tak kniha působí. Jako by si dámy sedly a napsaly jí spolu

27.08.2022 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kniha mi byla doporučována ze všech stran. Je to prý nepředvídatelné, šokující, vzrušující a plné napětí. A moje pocity? Zmatenost, oči v sloup, sarkastické poznámky na úkor hlavního hrdiny, naštvání a nakonec znechucení.

Omlouvám se všem, co thriller milují, ale pro mě tohle byla snad největší slátanina a kravina, co sem kdy četla.

Lukasz byl nesnesitelný, šovinistický a sexistický hovado. Kdo je královna mě postupem času přestalo naprosto zajímat a jediné, co jsem s napětím očekávala bylo, kdy Lukasze konečně někdo zapíchne nebo odpráskne ‍

Tohle bylo velký špatný.

27.08.2022 1 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Od autora jsem četla Dárek a ten mě pohltil od první stránky. Nejinak tomu bylo i tady. Ale...

...existuje téma, které je pro mě velkým tabu. Nechci o něm číst, nechci žádné pikantní detaily a dokonce i mistr thrillerů Chris Carter řekl, že přesně tohle je jeho hranice, za kterou by nešel. Fitzek jeho názor nesdílí. V knize byla téměř na začátku scéna, která byla pro celý děj naprosto zbytečná a měla jediný cíl. Šokovat. To se autorovi povedlo, ale využívat k tomu děti je pro mě za hranou. Už nikdy to z hlavy nevymažu. A věřte, že bych velice ráda.

I přes tuto moji osobní výtku (chápu, že to asi většině lidem problém dělat nebude) šlo opět o brilantně promyšlený příběh s několika chytrými odbočkami, které dávaly dohromady zápletku hodnou Tarantina. Závěr už byl přeci jen maličko překombinovaný, ale dával smysl. A to je hlavní.

03.01.2022 4 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Hororem bych knihu nenazvala. Jde spíše o gotický psychothriller. Zápletka není zas tak nečekaná a jsem si jistá, že většině z vás poměrně brzy dojde, co se zde děje. Také vás určitě napadne jak by šlo vše zastavit, ale o tom příběh vlastně moc není.

Jde zde především o atmosféru. Ta je totiž s postupující gradací velmi tíživá, popisy hnusu, hniloby, plísní a všemožných tělních tekutin jsou tak autentické, že nedoporučuji u čtení jíst a raději ani pít. Mně se párkrát opravdu zvedl žaludek Pokud vás ale toto neodradilo tak směle do toho. Myslím, že si Mexická gotika pozornost zaslouží, protože vybočuje z nekonečné řady mnohem průměrnějších thrillerů, které najdete v knihkupectvích.

03.01.2022 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Laura jede se svým přítelem na Sicílii. Je ale unesena záhadným Italem, ze kterého se vyklube sexy hříšný hřebec, který Lauru nenechá chladnou, ať se snaží být vůči němu sebevíc imunní.

Zní to jako klišé? Ono to totiž klišé je. Vyhrocené až do extrému. Vše, co je v jiných erotických knihách jen naznačené tady máte pěkně naostro. A to i co se týče násilí. Nemyslím přímo při sexu, ale v pozadí příběhu je ho víc než dost. Vzrušující ale erotické scény jsou. Neříkám, že ne. Úplně fatálně mi tam ale chyběl flirt. Autorka střídá jednu akci za druhou a v polovině knihy si říkáte kam se na ně hrabou králíci. A za mě už to bylo moc.

Kdo jste ještě neviděl na Netflixu film a chystáte se na knihu, nedívejte se na něj a nejprve čtěte. Ve filmu se mi nelíbilo obsazení a pořád jsem si při čtení představovala herce, kteří Lauru a Massima hráli, což mi znesnadňovalo si knihu víc užít.

Co si budem, pro milovníky erotických románů je ale kniha must have ať si o ní předem myslíte, co chcete.

02.01.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Příběh Addie má několik rovin. Kam až může zajít touha po svobodě a co vlastně svoboda znamená? Jak důležité je pro člověka zanechat po sobě nějakou stopu? Je to, co si ze srdce přejete opravdu to, co udělá váš život šťastným?

Sledujeme zde i vztah Addie s bohem, který se jí jednou za několik let zjeví a snaží se jí přesvědčit, že je ten správný čas odevzdat mu svou duši. Addie ho nenávidí, ale zároveň zjišťuje, že mají společného mnohem víc než si chce připustit.

Kniha má krátké kapitoly střídající minulost a přítomnost. Čte se to výborně, děj plyne svižně, není to jen bezduchý příběh, ale je zde spousta myšlenek, nad kterými jste nuceni se zamyslet.

02.01.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Jde o napínavý thriller, děj je svižný, kniha se čte dobře.

Po 7, kapitole jsem už ale přišla na hlavní pointu celé knihy. Jde o x krát provařenou zápletku nejen v knihách ale i ve filmech.

Pokud si tak jako já nehrajete na Sherlocka nebo Dr. House, nepitváte vše do detailů a nesnažíte se přijít na to, kde je zakopaný pes tak vás Sama proti všem překvapí. Na můj vkus ale autor dává čtenáři až moc indicií. A protože je tahle kniha založená právě na plot twistu tak je to za mě dosti nešťastné.

16.04.2021 3 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Je to přehnané? Ano! Je to nereálné? Ano! Je to vzrušující, sexy a nechybí tomu velká dávka erotiky? Ano, ano, ano! Pokud chcete pravou erotickou knihu plnou žhavých chvilek, ze kterých se vám zvedne srdeční tep a nejste puritán tak vřele doporučuji. Dokonce jsem se v pár momentech zasmála.

03.03.2021 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Nevím, čím to bylo. Možná momentálním rozpoložením nebo faktem, že jsem neměla před čtením žádná očekávání, ale Zakázané noci se staly nejlepším eroticko/romantickým románem v rámci stand alone, které jsem zatím četla.

Obě postavy mi byly sympatické a to se mi často nestává. Někteří zde píší, že jsou naivní, ale to jsem tedy nikde nepostřehla. Naopak mi přišlo, že se chovají vcelku reálně. Velké plus vidím v tom, že on nebyl žádný napravený badass, ale jen hříšně sexy, což ale nijak nezneužíval. A největší plus? Buď to bylo překladem nebo autorkou samotnou, ale absence prapodivných názvů pohlavních orgánů a nazýváni je jejich pravými jmény bylo vážně osvěžující. Jen tak dál..

28.01.2021 5 z 5