Arry Arry komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Netušil jsem, o čem kniha je, ale to, že se posledních několik měsíců objevovala na předních příčkách vyhledávání na Databázi mě velmi zaujalo. Po přečtení mohu potvrdit, že dílo je i pro čtenáře, kteří židovskou tématiku nevyhledávají rádi. Je až neskutečné, že hlavní linie se odehrávala necelých 70 kilometrů od mého bydliště a je stejně neskutečné, jak tvrdá dokáže být lidská krutost. Příběh Hany je silný a zároveň krásný a prozrazuje, že pokud se i přes všechno trápení rozhodneme pomáhat druhým, můžeme znovu nalézt smysl života.

01.04.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem měl možnost číst. Nevím, co přesně mě tak uchvátilo, ať již nepolevující odhodlání hlavního hrdiny nezemřít, způsob, s jakým unikal svému hroznému osudu, nebo vypravěčský um Jacka Londona. Jisté je, že tato kniha ve mě zanechala podněty pro přemýšlení a uvažování nad životem jako takovým. Rád bych také poděkoval Vám, uživatelům databazeknih.cz za doporučení, bez Vás bych se k této krásné knize nejspíš nedostal.

14.02.2014 5 z 5

Čteno v originále. Kniha sama o sobě nepřináší mnoho revolučních myšlenek. Zaujala mě však teorie, že život je vlastně ve své podstatě trápením - trápíme se, když jsme sami a chceme někoho mít, když jsme ve vztahu a neklape nám to, když jsme chudí, když jsme bohatí, nemocní i zdraví. Je jenom na nás, jaké trápení jsme v životě ochotni akceptovat, protože každé naše rozhodnutí některé problémy odstraňuje, ale také sebou přináší nové.

18.10.2018 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvělá kniha, byl to asi první historický román, ale určitě se k tomuto žánru v budoucnosti vrátím. Výborně popsaný náboženský fanatismus dané doby a způsob, jakým se dá manipulovat nezvdělané masy obyčejných lidí.

06.02.2014 5 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Intimní nahlédnutí do mysli člověka, který trpí depresí a jeden z nejdetailnějších popisů projevů této choroby, který jsem kdy četl. Troufám si říct, že alkohol u propuknutí této nemoci u Styrona hrál svou roli, jelikož jej autor konzumoval téměř na denním pořádku více než 40 let. Kniha může být prospěšná lidem, kteří s touto nemocí sami zápasí a mnohým bude promlouvat přímo do duše.

02.07.2020 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je psaná z pro mě zatím neznámého pohledu kata, namísto oběti. Velmi dobře je zachyceno dětství, fascinace válkou a myšlenkové pochody hlavní postavy. Pasáže s detailním popisem vyhlazování Židů jsou velmi těžké na čtení a posedlost Rudolfa německou precizností a naprostá oddanost rozkazům je mrazivá. Kniha se čte rychle a zanechá ve vás silné pocity.

01.09.2016 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Příjemná krátká báseň, aneb: Dávejme si pozor na to, co komu a kde řekneme.

10.09.2019 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Pro mě boj knihu dočíst, svým obsahem a rozsáhlostí mi připomínala některé z knih Starého zákona. Poslední kapitola však stála za to, když se začalo objevovat spoustu známých jmen a vše se najednou uložilo do krásného celku. V nejbližší době se však na opětovné čtení Silmarillionu nechystám. I když smekám nad propracovaností celého světa, jednou prozatím stačilo.

29.08.2018 3 z 5

Více než tesař / Lukášovo evangelium Více než tesař / Lukášovo evangelium Josh McDowell

Po přečtení této knihy mohu téměř s jistotou prohlásit, že většina mých otázek a pochybností ohledně osoby Ježíše Krista byla zodpovězena. Autor je velmi kritický a odpovídá ve své knize na různé námitky a připomínky skeptiků. Nastiňuje brilantním způsobem základy křestanské nauky a prezentuje fascinující obranu osoby Ježíše Krista, jeho ukřižování, vzkříšení a vzniku náboženství, které ovlivnilo životy lidí po celém světě.
Při čtení knihy se mi párkrát stalo, že jsem oněměl úžasem nad množstvím a kvalitou důkazů, které existují ohledně Kristova příběhu.
Pokud bych měl doporučit jednu knihu na obranu křesťanské víry pro skeptiky a hledající, byla by to jednoznačně tato.

30.05.2016 5 z 5

Pozor! Srdce muže Pozor! Srdce muže John Eldredge

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

25.07.2014 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavý utopický román, dle mého aktuální pro dnešní dobu a blízkou budoucnost. Část, kdy se roboti vzbouřili proti svým pánům mi trochu připomněla dílo Já, robot. Krátká a čtivá knížka, doporučuji.

28.01.2014 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvícení bylo mým prvním setkáním s hororovým žánrem v psané podobě. Některé pasáže jsou opravdu mrazivé a ty, kteří četli tuto knihu v nočních hodinách, obdivuji. Dech beroucí příběh a velmi zajímavý portrét Jacka, coby hlavního hrdiny.

21.10.2013 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Mé první setkání s Bukowskim. Příběhy kocovinou zmoženého pošťáka, který po nočních tazích plných alkoholu a sexu musí vstávat do práce a ve třiceti šesti stupňových vedrech roznášet dopisy, mě dostaly. Nechybí vtipné události a děj rychle utíká. Určitě se ještě k autorovi vrátím, doporučuji!

25.03.2013 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Hezká, svým způsobem zvláštní kniha s výjimečnou atmosférou. Mám rád vztahové příběhy, takže se mi autor trefil do vkusu. Přečteno díky Čtenářské výzvě - kniha od asijského autora.

02.07.2019 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Hezká kniha, sice se mě zatím netýká, ale nikdy není na škodu si uvědomovat, že každý jsme jiný, každý jinak vnímáme lásku a každý ji jinak vyjadřujeme. V knize se nachází jednoduché a přitom velmi silné principy pro harmonické soužití v manželském svazku mezi mužem a ženou.

13.03.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem fanouškem detektivních knih (po pravdě Deset malých černoušků je první z žánru, kterou jsem kdy četl), ale tahle se mi velmi líbila. Skvělá atmosféra a pro mě naprosto nečekané rozuzlení. Doporučuji!

07.12.2012 4 z 5

Nebudu hrát divadlo před Boží tváří Nebudu hrát divadlo před Boží tváří Jaroslav Maxmilián Kašparů

Hezká kniha. Nejsem příliš fanoušek knih vedených stylem rozhovoru, ale tahle mě nadchla. Doporučuji!
"Minulost je břemeno, a to břemeno je přítěží. Když svou minulost svěříte psychologovi, bude vás učit ji vytěsnit ze života. Když ji svěříte psychiatrovi, naučí vás brát léky na spaní. Když ji ale svěříte Ježíši Kristu, on ji zlikviduje."

16.01.2020 5 z 5

Zdravý nemocný Zdravý nemocný Molière (p)

Příjemná krátká hra, která je aktuální i v dnešní době, kdy si lidé pořád na něco stěžují a řeší hlavně sami sebe.

19.10.2019 4 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Apokryfy mi vždy evokovaly nepotvrzené biblické příběhy. Čapek v tomto díle do apokryfů zahrnuje různé vyprávění od starověku po Shakespeara a představuje čtenáři svou novou perspektivu. Oblíbená povídka: O moudrosti.

09.10.2019 4 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Hezká kniha povídek o všednodennosti životů lidí moravskoslezského kraje.
"Prase to muselo být! Ten architekt, který nakreslil a postavil dům s balkonem metr dvacet nad zemí jako s pozváním pro zloděje. Hovado, které ví, že v těch domech na bývalých kukuřičných polích nikdy nebude bydlet. Ať si to zamřížují, otroci, řekne si, když vykračuje přes trávníček ke své vile postavené z peněz, které tu všude chybějí. Nic si neřekne. Na otroky nemyslí ani vteřinu."

26.09.2019 4 z 5