Více než tesař / Lukášovo evangelium

Autor knihy Více než tesař neobyčejně poutavou formou shrnuje Ježíšův život a praktickým, srozumitelným způsobem předkládá historické důkazy, které objektivně dokládají jeho život, skutky a poslání. Tato přehledná publikace jasně ukazuje, že Ježíš byl víc, než jen tesař. Kniha je z druhé strany (tištěno zvratmo) doplněna Lukášovým evangeliem v překladu IBS, který je znám pod názvem „Slovo na cestu“. Tištěno zvratmo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65056/big_vice-nez-tesar-lukasovo-evangelium-Wha-65056.png 4.239
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Luxpress

More Than a Carpenter, 1977

Kniha Více než tesař / Lukášovo evangelium

Knišíl

McDowell se snaží o stručnost a přehlednost svých argumentů. Především oceňuji jeho oprávněnou kritiku empiriků. Za důležité považuji McDowellovo zdůraznění, že v případě obhajoby křesťanské víry se musíme opírat o historicko-právní důkazy. Ty mají formu svědectví vnitřního (apoštolové) i vnějšího. McDowellova knížka je spíše úvodem do studia biblického poselství, ale někde se začít musí a tato publikace je dostatečně erudovaná, ale zároveň stručná.

Lie
28.09.2020

Kdybych už nevěřila, tak myslím, že mě to o ničem nepřesvědčí. Většina uvedených důkazů pro nevěřící nebude mít žádnou váhu, protože jsou založeny buď na víře v pravdivost Bible (ovšem nevěřící člověk pochopitelně v absolutní pravdivost Bible nevěří) nebo na osobní zkušenosti. Autor říká, že Ježíš nemohl být zlý nebo blázen, protože ho zná a ví, že takový opravdu není, ale nevěřící si řekne A proč by nemohl? Ale každopádně když si člověk dá tu práci se nad tím zamyslet, musí uznat, že některé důkazy nelze jen tak shodit ze stolu. Jak už tu bylo řečeno, věřící přesvědčovat nepotřebují a nevěřící to nejspíš nepřesvědčí, ale některým to možná nasadí brouka do hlavy. A to se počítá.

Ondry238
16.03.2020

Kniha mi byla zapůjčena, s tím že autor se snažil pravost Ježíše vyvrátit a toho paradoxně dovedlo ke křesťanství. Začátek knihy se tak i chvíli tváří, ale záhy se to zvrhne v prvoplánové ujišťování od křesťaňa pro křesťany.

Charakter knihy dobře vystihuje 8. kapitola - část "důkazy vzkříšení" Kapitola s názvem důkazy neobsahuje jediný náznak důkazu, ale je plná citací povětšinou křesťanů, o tom jak existuje spousta jasných důkazů v to co křesťani věří. Dobrá je taky kapitola o pravosti bible "vnější důkazy". V kapitole je zmíněno, že právě vnější důkazy jsou rozhodujícím testem o pravosti historického textu, takže bych čekal, že toto bude nejpropracovanější kapitola, protože většina knihy je postavena na tom, že bibli se dá věřit. Ve skutečnosti je to krátká kapitolka, opět bez oněch klíčových vnějších důkazů, opět pouze s výroky pro-křesťanských autorů o tom, že důkazů je fůra, i když v kapitole je mlhavě naznačen pouze jeden.

Autor si konstruuje argumenty, které pomocí bible vyvrací. Jako byste z reklamního letáku chtěli o produktu v něm, najít něco negativního a pak na základě stejného letáku dokázat, že je to ve skutečnosti nejlepší produkt, jak leták říká.

Kniha je plná "sofistikovaných" argumentů ve stylu. Ježíš nebyl blázen, protože je těžké si to představit, ježíš nebyl podvodník, protože je těžké si to představit, protože nebyl podvodník ani blázen, je to důkaz, že byl Bůh. Nebo můj oblíbený: Vzkříšení Ježíše Krista je historický fakt, protože jinak by to byl nejnemorálněší podvod jakého se kdy, kdo na lidstvu dopustil.

Autor si sice dává velkou práci s precizním odkazováním na jiné pro-křesťanské autory, ale když vyřkne zásadní tvrzení: "Všude kde se zjevuje Ježíš, se lidské životy i národy mění k lepšímu, ze zlodějů a podvodníků se stávají poctiví lidé.... " Tak ani náznak od kud na tak zásadní tvrzení přišel. Tohle je velmi dobře doložitelná lež. Země s větší religiozitou trpí větším počtem pohlavních chorob, těhotenství v mladším věků a s tím větší počet interrupcí. Děti z křesťanských rodin vykazují větší nesnášenlivost a menší toleranci, na Americe jde dobře vidět korelace: čím více zbožný stát, tím nižší životní úroveň. Korelace sice není kauzalita, tak na závěr jen dodám, že v americké akademii věd je asi 7% věřících, zatím co ve vězení se k víře hlásí 99% vězňů.

Jak v knize uvádí sám autor: Známým psychologickým faktem je, že slyšíme jen to chceme slyšet. Protože kniha je několikrát nekriticky masturbuje nad všelékem v podobě křesťanství. Tak autor nejspíš počítal, komu se do ruky dostane, a proto knížka slaví úspěch i přesto, že je to odfláknuté, bezdukazní, přesvědčování přesvědčených.

fes
16.03.2020odpad!

Bezvýznamná ideologická agitka, navíc silně amatérská.
Už úvodní slovo dokládá nesmyslnost tohoto náboženského pamfletu.
Dosud neexistuje ŽÁDNÝ validní důkaz Ježíšovy fyzické existence, a kniha prý
"předkládá historické důkazy, které objektivně dokládají jeho život, skutky a poslání".
Nelze než se pousmát nad naivitou a pověrečnou zabedněností těch, kdo jsou z tohoto prvoplánově ideologického pamfletu nadšeni. :)

Monika7
07.07.2019

Výborná kniha o smyslu života a hledání Boží existence.

Mrožvlednici
06.08.2018

Doporučuji

Peleus
14.02.2018

Strašně mě bavilo, jak si autor pokládá otázky, aby na ně mohl vzápětí sám přesvědčivě odpovědět, přičemž právě na těchto odpovědích staví důkazovou strukturu správnosti vlastních myšlenek.

Věřím, že politici v televizních debatách by dali mnoho za to, aby měli stejnou možnost!

Jinak je to poměrně zajímavé čtení. Škoda jen, že poněkud zbytečné, neboť ateisty autorem zvolený přístup nepřesvědčí a věřící přesvědčovat nepotřebují.

tatafa
07.01.2017

Velice zajímavá knížka, která dokáže vysvětlit křesťanské učení a postavu Ježíše Krista na základě věděckých/logických názorů. Vřele všem doporučuji!!!

Bible Svatá
Bible Svatá