Pozor! Srdce muže

od:

Pozor! Srdce muže

Srdce muže: divoké, nebezpečné, neomezené, volné / Kniha o problémech výchovy chlapců v muže, o roli otců v ní a o úsilí žen i církví zbavit muže všech vášní a tím z nich udělat poslušné zženštilé bytosti. Americký křesťanský poradce ve své nevšední práci plné příběhů „opravdových mužů“ nabízí svobodné nadechnu... celý text

Srdce muže: divoké, nebezpečné, neomezené, volné / Kniha o problémech výchovy chlapců v muže, o roli otců v ní a o úsilí žen i církví zbavit muže všech vášní a tím z nich udělat poslušné zženštilé bytosti.
Americký křesťanský poradce ve své nevšední práci plné příběhů „opravdových mužů“ nabízí svobodné nadechnutí všem těm, kdo ještě nepohřbili své touhy, neztratili chuť skutečně žít a stále ještě chtějí být tím, kým být skutečně mají. Kniha je provázena spoustou biblických citací dokazujících, že Bible - na rozdíl od církví - nezakazuje tři velké touhy každého muže: podstoupit boj, prožít dobrodružství a zachránit krásnou paní. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/65459/pozor-srdce-muze-65459.jpg 4.446
Originální název:

Wild at Heart (2008)

Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Návrat domů
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Asterionela
31. ledna

Dobré téma a skvělé postřehy, jen mi přijde, že autor zbytečně opakuje myšlenky stále dokola. Nicméně možná to pro mě není tolik aktuální, protože nejsem muž :D

janulka1310
26.04.2015

První polovina knihy byla pro mě opravdu přínosem, protože s takovým pohledem na mužské srdce jsem se ještě nesetkala a v mnohém mi autorovy myšlenky pomohly pochopit některá mužská jednání. Druhá polovina knihy byla pro mě docela oříškem, v některých částech jsem se ztrácela a něčemu vůbec nerozuměla, takže mě to samozřejmě ani moc nebavilo. Ale zřejmě ještě nejsem připravená na trochu vyšší level:)

MilujuV.Huga
01.02.2015

- ROD MUŽŮ MÁ ČTYŘI VĚCI
KTERÉ JSOU NA MOŘI K NIČEMU:
KORMIDLO, VESLA, KOTVU
A STRACH Z UTONUTÍ
A. Machado

-Muž za ženou nejde proto, aby sílu získal; jde za ní proto, aby jí svou sílu nabídl.

-To, co zapíráme, se nemůže uzdravit.

-Mám dojem, že se jen snažím Boha přemluvit, aby mi život aspoň trošku zjednodušil.

-Potom přiznal: Víš, Johne, ve skutečnosti si připadám, jako by můj život byl jeden veliký podfuk ... a jako by mně při tom měl každou chvíli někdo nachytat.

-Kařdý musí zemřít. Ne každý však skutečně žije.

-Většina mužů žije životem tichého zoufalství.

-Tolik párů se jednoho dne probudí a zjistí, že se už vlastně nemilují.

-Tolle legge! - Vezmi a čti! (Sv. Augustin)

Arry
25.07.2014

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

Ivinho
28.05.2013

Viděl jsem hodnocení knihy, pak ji otevřel a začal ji číst. V průběhu čtení jsem narazil na pasáže, které mě velmi oslovily. Byly zde ale pasáže které jsem dokázal číst jen se sebezapřením. Konec knihy mě ale neskutečně praštil, míra poznání a prožitku byla neskutečná. Přišlo mi, že poslední kapitoly byly přesně to, proč jsem tu knihu tak dlouho, ikdyž s problémy četl.
Tuto knihu hodnotím jako tu z nejlepších jaké jsem na toto téma četl (nemám přečtené všechny). Srdce muže je fascinující čtení, které pokud vydržíte do konce, dokáže rozplakat muže i ženu.

muska291
27.03.2013

citala som to asi pred 6 rokmi...velmi sa mi to pacilo...teraz ked mame s priatelom vela problemov som si na nu spomenula....dala som ju precitat aj jemu tak dufam ze ho oslovi tak ako mna :) a rozhodne odporucam aj knihu pre zeny-ocarujuca :)

tool
03.10.2012

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl. Často se k ní vracím. Čisté, zdravé a motivující čtení pro chlapy a pro ženy v jejich blízkosti (manželky, dcery, matky ...). Velmi tuto knihu doporučuji.

joni
01.06.2012

Skvělá kniha, četla jsem ji, i když nejsem muž a trochu mi poodhalila jinou povahu druhého pohlaví :)