Nádherný psanec

Podnázev: Setkání s hravou, rozvratnou a výstřední osobností Ježíše. Číst evangelium, aniž bychom znali Ježíšovu osobnost, je jako sledovat televizi s vypnutým zvukem. Ve výsledku vidíme jakousi dvourozměrnou osobu, která dělá podivné, nevyzpytatelné věci. John Eldredge v knize Nádherný psanec odstraňuje náboženský lak, aby čtenáři pomohl objevit ohromující nový pohled na Ježíšovo lidství. Ježíš byl obviňován z toho, že porušoval Zákon, že se držel špatné společnosti a že hodně pil. Dokonce i z toho, že je samotný ďábel. Byl tak přesvědčivý a nebezpečný, že ho museli zabít. Ale jiní ho vášnivě milovali. Měl smysl pro humor. Jeho velkorysost byla přímo skandální. Nepřátelé se třásli před jeho hněvem. Jeho slova mnohé pobuřovala.. Rozhodně to nebyl Ježíš, jakého známe z vitráží s barevnými sklíčky. Autor svým půvabným a čtivým literárním stylem vymaňuje Ježíše z typických stereotypů, stejně jako osvobodil skutečnou mužnost ve své knize Pozor, srdce muže. John Eldredge opět ukazuje čtenářům, jak mohou denně ve svém životě zakoušet Ježíše. Tato kniha zcela jistě oživí vaše bohoslužby a prohloubí váš intimní vztah s Ježíšem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220786/nadherny-psanec-220786.jpg 4.821

Beautiful outlaw (2011)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Návrat domů

Kniha Nádherný psanec

pearlman
31.05.2018

Nechtějí se mi pročítat všechny komentáře, takže možná budu opakovat to, co již bylo napsáno. Na své cestě vodami poznání jsem po přečtení Bible (v pokročilém věku) , narazil na knihy Johna Eldredge (kromě této Chraň svoje srdce! Pozor srdce muže!) a určitě se k nim budu vracet. Moc děkuju lidem jako je on, že si dávají tu práci a Bibli a myšlenky v ní obsažené se snaží přepsat nám normálním smrtelníkům do pochopitelnější podoby. Když si teď Bibli pročítám, mnohým věcem (aspoň mně se zdá) lépe rozumím, nebo se mi o nich aspoň lépe přemýšlí....

Mumin48
24.06.2017

Náboženská mlha opředla osobnost Ježíše mýty, které neodpovídají evangeliu. Autor nás chce pozvat k osobnímu setkání s tímto nádherným psancem. Čili ten, o koho jde, je Ježíš. Setkání s Ježíšem všechno změní. Nejde o vědomosti, o znalosti. Křesťanství není AZ kvíz ani Kde domov můj. Není to vědomostní soutěž. Je to vztah s Kristem. Setkání s ním. Můžete toho vědět hodně, a přesto mít v srdci prázdno.
Křesťanství není náboženství, není to dodržování pravidel a předpisů. Křesťanství je Ježíš.

Jael
18.07.2016

Úžasná kniha, která boří staletími nashromážděné předsudky a představy o Ježíši a vrací se zpátky do Bible, aby nám ukázala Ježíše jako skutečného člověka, s jeho láskou, spravedlivým hněvem, bolestí, tichostí a zároveň někoho, kdo tolik ovlivňoval lidi okolo sebe. Někoho, kdo opravdu naplno žil a koho si musí zamilovat snad každý, kdo opravdu pozná, jaký byl.

cicon
29.11.2015

Jedna z nejlepších knih na téma, jaký opravdu byl Ježíš a jaká by opravdu měla být církev.

martunka
08.09.2015

Musím uznat, že se mi vyplatilo tuhle knihu si koupit a přečíst. Díky ní jsem začala vnímat Ježíše tak jak jej popisují evangelia jako živou a dynamickou osobnost. Super!

Selendra
11.11.2014

Nádherná! Změnila můj pohled na Ježíše :)