Očarujúca

Krása je podstatou ženy. Toto tvrdenie sa nám môže zdať nepravdivé v čase mnohých súťaží miss krásy, v čase, keď sa určujú ideálne miery, ktoré sú pre mnohé ženy nedosiahnuteľné. A aj v srdci samotných žien je zmätok, keď ich krása je na jednej strane obdivovaná, vyhľadávaná, žiadaná, na druhej strane napádaná, zneužívaná, využívaná, popieraná... „Si priveľmi..., si primálo...“ No krása je podstatou ženy preto, lebo je stvorená na obraz a podobu Boha. Ako muž má byť obrazom Boha – bojovníka, tak žena má byť obrazom krásneho Boha, akoby stelesnením jeho krásy. Očarujúca sa zaoberá otázkou krásy z mnohých pohľadov. Odpovedá žene na jej najhlbšiu otázku: „Som krásna? Bude mať niekto o mňa záujem? Neostanem sama?“ No nedáva lacnú odpoveď. Vedie srdce ženy cestou uzdravovania do hlbín vlastnej duše a zároveň do srdca Boha, ktorý žene daroval svoju krásu. Autori potom ukazujú cestu, ako žena môže a má svoju krásu spoznávať, odhaľovať, a tým pozývať muža, aby kráčal s ňou cestou srdca ako jej ochranca... Krása ženy nie je niečo, čo treba skúmať a vylepšovať. Je to dar, ktorý je v srdci každej ženy. Treba ho s úctou poznávať a prežívať....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109784/big_ocarujuca-689-109784.jpg 4.375
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Redemptoristi - Slovo medzi nami

Captivating! Unveiling the Mystery of a Woman’s Soul

Kniha Očarujúca

amejzlík

Nebudu lhát, občas jsem u čtení pochybovala jsem-li vůbec žena... Některé myšlenky se mi líbily moc. Jiné mi přišly nerealizovatelné. Líbila se mi upřímnost autorů, kteří nelakují nic na růžovo a popisují život takový, jaký je. Nedávají Vám návod jakou ženou byste měla být. Snaží se Vás povzbudit abyste byla takovou, jakou chcete být. Snaží se Vám pomoci nahlédnout do hloubi Vaší duše a vyznat se v ní. Mají obrovskou víru v Boha a jeho pomoc. To se mi moc líbí. Knížku mi doporučila moje dobrá přítelkyně a mám velikou radost, protože mě Úchvatná velmi povzbudila, pomohla mi najít jistotu v sobě a posunula mě zase o kousek dál v mé víře.

Elivojs
02.06.2020

Průvodkyně, společnice na různých životních cestách... jak před lety, tak i dnes!

rusalka123
20.05.2019

No co si budeme povídat, bylo to tak straaašně americké... :D Ale když já se v tom tolik našla... Nemohlo se třeba stát, že autoři nějakým zázrakem psali o mně? :) Skvělá knížka!

kniho0962
13.09.2018

Každé dievča - odporúčam.

heliiinka
11.09.2018

Nedokážu dát kladné hodnocení, protože tato kniha opravdu není dobrá. Otevírala staré rány a bolesti a místo řešení problémů se v nich jen šťourala. Nejedenou jsem knihu musela odložit, protože mě chytal vztek nad její neužitečností.
Nedoporučuji a pokud jako žena hledáte něco sobě, tady najdete jen zranění z dětství.

tetulka
05.08.2018

Zkrátka úchvatná kniha...!

Kopretina
20.11.2016

Na čtení této knihy jsem se těšila, při jejím čtení byla skeptická a na konci spokojená. Jsem ráda, že mě nasměrovala k tomu podstatnému a díky Němu jsem zase mohla přikročit k některým životním rozhodnutím. Myslím, že dřív jsem se cítila být víc ženou než teď, nyní prostě běžím životem a nepřemýšlím o kráse, křehkosti a podobných věcech. Jako mladší bych byla knihou určitě nadšená.

petruuuna
26.10.2016

Díky této knize jsem si konečně uvědomila, jak je krásné býti ženou. Děkuji ti Bože.