ardeas ardeas komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha je velmi "čtivá", v slovenčine taký výraz asi nemáme, alebo o ňom neviem ;) Takže nepopieram, ze je čtivá, ale napriek situácii s Nan mi tam chýbala záverečna gradacia. To rozuzlenie som čakala trochu dramatickejsie a skor to nejako išlo do stratena. Na jednu stranu to vítam, lebo aspon to nie je na jedno kopyto, na druhú je to nuda. Plus mi neda poznamenať tak dokonaly chlap.. to je nevyvazene. To aky bol v minulosti, to je ta tam... ale nemať zle vlastnosti,to je klišé, bodka.

20.05.2022 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Dlho som uvažovala, ci dat 2 hviezdičky ale jednoznačne ma tento diel bavil este menej ako India place, takze.. len jedna.
Túto knihu zhodnotim aj s celkovou seriou, nakoľko som ich konečne čítala rad radom a dosť ma to ovplyvnilo:
Každá kniha ma niečo do seba. Je iná a zároveň podobná. No tu mi to prišlo nudné a rozumné ale nie v tom dobrom slova zmysle. Predošlé knihy srsali humorom a vedeli sa mi vpisat do pamäte. Dočítala som ju pred pár hodinami a stale neviem si vybaviť nejaký zásadný moment. Cítiť, ze autorka uz vyčerpala zdroje a napriek očakávaniu veľkého záveru, skor sa to vytratilo. Aspoň u mňa, top knihy su 1.,3. a 5. zvyšné mi prídu skor ako druhá kniha v trilógii. Len na preklenutie deja. Žiaľ za touto ďalšia nie je :)

15.05.2022 1 z 5

India Place India Place Samantha Young

Jednoznačne najslabšia kniha zo série. Akoby si autorka nevedela dať rady s vlastnou postavou. V predošlých knihách bola Hanah veľmi zaujímavá vedľajšia postava, s trefnymi poznamkami a tu čítam o uplne niekom inom. Slovo sklamaná nie je dostatočne. Ak by som citala knihu nezávisle, asi by to nebolo tak zlé, ale žiaľ..
Co sa tyka Marca, celou knihou mi prisiel ako nevyrovnana osoba, a nie pre minulosť, ale preto ze ani akoby autorka nevedela čo s nim. Vzlety a pady. Raz som rozumný, raz namyslený a sebavedomy, inokedy pohybujúci..
Celkovo... ani neviem co k tomu dodať. Proste ma tento príbeh nebavil. Nech je ta zapletka akokoľvek vážna, príde mi to cele smiešne.

09.05.2022 2 z 5

London Road London Road Samantha Young

Hmm... niečo mi tam chýbalo. K sérii som sa vratila po par rokoch, zacala ju čítať rad radom, predtym som mala precitane len 1,3 a 5. A tie mam fakt rada. Ale v tejto chronologickej linke, proste az príliš sa to podoba prvej knihe a chyba tam niečo v style "wow".
Ako presladena jednohubka s vnútornými spormi je to super.

05.05.2022 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Jajajaaaaaj.... čím ďalej, horšie. Suhlasim so Sigurdom. Popravde ja som sa tuto tretiu knihu nútila dočítať. A logiku som predtala hľadať v asi 1/3 druhej knihy, no on ju tak nejako stale hladal :)
Opäť mi vadil štýl. Keď sa stale zamýšľam nad štýlom ako píše autor, asi niečo nie je dobre. Mnohe veci mi prišli len aby sa dačo dialo. Same zvraty, ktoré ma nejako ani netrapili, lebo aj tak to všetko skončí v podstate inak. Ale štandardne samozrejme happy endom. Ja proti nim nemam nic, ale ked aj viem ako to skončí, mam rada ked ma ta cesta k nemu baví...
Celkovo mi pride tato knižná seria vypočítava. Akoby ma chcel autor ohúriť svojimi kvetnatymi opismi, neustálymi zvartmi ale samotná taka chémia so mnou nic nerobí.
Plusom, na ktorý som si pockala a tusila ze sa objaví, bol Tric. Jeho postava mi sadla. Mal motívy, také prirodzene pocity a napriek všetkému, nedokonalý hrdina. A vobec mi nevadilo, ze skoncil ako skoncil :))

28.04.2022 1 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

(SPOILER) Musim priznať, že po docitani druhej knihy som bola kruta k prvej. Napriek tomu ze mi štýl a obsiahle opisy vôbec od autora nesedia, v prvej knihe to bolo aspon zaujímavé intro do neznameho sveta, pútavý ťahač čítať dalej. Ale tu to napriek "krvavej ceste" za pomstou, ktorá je pre mňa nudná, az unavujuce čítať čo veim ze sa stane... schema a cesta pribehu je pre mňa proste priehľadná, aj ked je tam zvratov veľa, ale keď príde rozuzlenie,... neprekvapí ma. Mám také tušenie ze je to tým štýlom co ma nedokáže vtiahnuť do deja, ze prestanem rozmýšľať dopredu.
*A nedá mi poznamenať porovnanie s Illuminae, že zas hrdinovia prežijú... na krvak je tam vela happy ending :)

18.04.2022 2 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Na aký by to mal byť "akčnák", tak na 500 stranach je na môj vkus az príliš kvetných opisov. Mňa to brzdilo a prehryzat sa tým bolo.. umenie. Knihu som čítala viac ako 10 dní, to je u mňa dlhá doba. Toľko k forme.
Čo do obsahu, tak to je iné. Príbeh vo svete bez tmy o tme rozhodne zaujal. Mia bola sympatická, jej ťaženie sa budem snažiť doluskat az po 3 knihu. No mám radšej plynulejsie príbehy, kde drsnost sa nehrá na rýchlosť a opisy na brzdu. Od autora som citala Illuminae a to malo švih. Tu to velmi postradam...

14.04.2022 3 z 5

Nemali by sme Nemali by sme Vi Keeland

Na to, na čo sa táto kniha tvári, nesplinila očakávania. Čítala som viacero kníh "hate love". A prichádzam k poznaniu, že aj to treba vedieť napísať, pretože bud by mala byt vtipna alebo vážna. Tu to nie je ani jedno. Hlavná hrdinka Analýza mi prišla nesympaticka a priserne nedospela. Jedine čo ma ťahalo k čítaniu bol Bennet a jeho temná minulosť. Inak som tie jej pochody skakala... nezaujímali ma.
V celkovom hodnotení - iba jednohubka. Za týždeň už nebudem vedieť o com bola kniha...

12.11.2021 2 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

(SPOILER) Musím pripustiť, že posledný diel ma ničím nejako extra neprekvapil. Vieme kde sme a kam smerujeme. Je to predsa záznam zo súdu.
Môže sa zdať, že hlavnými hrdinami sú ľudia, ale pre mňa je najväčším hlavným hrdinom SPIRO. Dôjde Vám to až na konci, že je to vlastne celé o ňom... Náš temný rytier. Skvelá séria.

31.10.2021 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Nebudem sa tu rozplývat nad tým, co ma bavilo ale čo je minus. Chvalospevov je tu dosť, takže na čo sa opakovať :)
Mínus je veľká podobnosť linky a dejovych postáv. Aj gradacia príbehu je obdobná a potom bum, príde ta prekvapujúca paralela... čo ma prebudilo a páčila sa mi.
Ďalšie minus je ozaj vek postav a veková nevyvazenost. Aby sopliaci vypukali starych grazlov :))...
Ale v zavere zaverom, aj tak im to žeriem :D

26.10.2021 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

(SPOILER) Už je to pekne dlho čo som sa dostala k niečomu tak osviežujúcemu ako je toto... snad naposledy to bola kniha Cinder. Sériu som si dlho odkladala, nakoľko väčšinou čítam eknihy ale toto som chcela mat po starom, pekne v ruke :) a stálo to za to. Určite sa budem znova k nej vracať. Hor da na druhy diel..
P. S.: Jediné iritujuce je, že hl. hrdina nie a nie zomrieť :D niekde to niekto napisal a fakt je to az zarážajúce.

24.10.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

(SPOILER) Mam rada "hate love" knihy a tato má niečo do seba. Taká chorobná tvrdohlavosť a postupný vývoj, ktorý nepôsobí okate, to v tejto knihe je veľké plus. Opäť je tu muž ten múdrejší :D a za mňa, jednoznačne jedna z najintímnejsich sexualnych scén. Zvyčajne sa stretávam v knihách s tým, ze najprv je tam kopa sexu a potom je tam láska, takže veľmi vítaná zmena...

No je tu veľké ALE... a to, ze kniha so 400 str. je plná žvastov. Prvých 50 strán som mala chuť knihu zahodiť. Zbytočný balast, ktorý brzdil deň. Ten štýl autorky mi vobec nesedel. Aby v jednom dialógu medzi priamou rečou boli 2 strany obkecu... to je moc. Neskôr uz som si na to zvykla a skala dej... a preto uberám na hodnotení, pretože som knihu nečítala ale skalala ako klokan :( škoda
Nedá mi ešte poznamenať, že je v tejto knihe nová fráza :D Namiesto zabudla som dýchať, tu všetci mrkali očami...

03.10.2021 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Vsetko je to pekné ale nič mi to nedalo. Dejová linka bola rovnaká ako v prvej knihe. Len vymenila autorka postavy. Necítila som nejake extra emócie a príde mi, že najprv sa nedialo nič a potom zrazu bolo vybavené všetko. A to som si myslela, že s druhou knihou si autorka už u mňa nasliapne... s ďalšou knihou vaham a mozno sa k tejto sérii vratim časom.

01.10.2021 1 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

(SPOILER) Popravde som túto prvu knihu citala len kvôli druhej, lebo ta ma oslovila anotáciou a je blbosť citat sériu od druhej knihy :)
Napriek tomu, ze som cakala horšiu kvalitu, tak este aj na tie nízke očakávania som dosť sklamaná. Nehovorím ze je to zlý námet, ale Bentley je hrozne nudný... prišlo mi to ako tretí diel z 50tich odtieňov. Neviem ako druhým, ale mne to prislo priserne predvídatelne... No kto by tusil co bude z tohi Grega čo? Na môj vkus až príliš ploché a dúfam, že Aiden bude aspoň 10x lepší lebo to so sériou vzdám...

19.09.2021 2 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Prvá kniha ma bavila oveľa viac, napriek tomu ze to je stále ten samý pribeh. Ako napisala knihomolka nižšie, stačila by pva kniha a z tejto prvych 100 strán a bola by som happy. Potom to uz bola telenovela a čakanie az bude koniec... co ma sklamalo.

16.09.2021 2 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Rozprávkové...
Zastávam názor, že pokiaľ sa v knihách vyskytne nejaká choroba, mal by mať autor priamu skúsenosť. V tejto knihe mi príde pribeh ze choroba vystavala samotný dej, bez skúsenosti a robí tam tak efektné krovie, že to hraničí s naivitou.
Najsilnejší moment som mala v strede, keď doniesli to pečené prasa... Griffin bol až moc dokonalý a všetci boli az priveľmi rozumní (no nakoniec aj tak bolo jedno ako velmi mudrovali).
Ak by som toto čítala, keď mam depku, zožrala by som to aj s navijakom... žiaľ, príjemná rozprávka, ale nezradim tuto knihu medzi môj druh oddychovky. Je až príliš dokonalá a sladká... no veľakrát som nad dejom krútila hlavou a skakala keci od hlavnej hrdinky.
P. S.: Griffina som nepreskakovala.. len krútila nad ním hlavou :D kto by nechcel taleho dokonaleho chlapa, krasny, nežný, trpezlivý a ešte rockova hviezda... a totálne mimo realny svet

13.09.2021 2 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

(SPOILER) Táto kniha má zlé zaradenie a to hlavne z dvoch dôvodov :
Tak za 1. - Nie je to pre ženy, je to čistý YA žáner, ak by sa vyskrtli sexuálne scény, ktoré.. sú už ohrate keď čítate romány pre ženy.
2. dej je plochý, predvídatelny a priserne SLADKÝ! žiadny extra vývoj
A ako bonus, zo začiatku ma kniha bavila, tešila som sa z toho, aká bude cesta... ale po 1/3 som sa začala nudiť a posledných 60 strán uz som skakala a hovorila si, že nech uz je koniec. A nezachránila to ani "dráma" s jej matkou....
P. S. ta jej kamoška Kai je dost biedna vsuvka autorky, ktora nevie ako ďalej posunúť dej. Čo to ako malo byť?

05.09.2021 2 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Keby necitam predošlú knihu, asi by ti bolo na tri hviezdy, pretože by neiritovala tá veľká podobnosť. Dosť ma to zamrzelo, pretože autor sa zvyčajne zlepšuje... tu to uz stracalo dych. A to aj napriek tomu, že dej uz nie je taký detinsky.
A veľké mínus za to, že nebol ani trochu riešený nahodený problém s rodičmi. Bola to jasná výzva pre autorku! aby s tým bojovala. No toto sa stratilo úplne...

30.08.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na rovinu... som prekvapená ze autorka je Češka. Je to dosť ala amerikano... a az tak amerikano, ze sa to bije. Neurazi ani nenadchne. Priznavam že po polovici knihy som často skakala opisy. Nebavili ma a niektoré frazy sa až moc opakovali.
Plus vidim v spracovaní. Tie výňatky z komunikacie ma bavili, aj kopec narazok na filmy a knihy. Ak je to prvotina autorky, je to celkom slušné.

30.08.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Asi blbé obdobie kedy som si túto knihu vzala do rúk (znova). Asi v polke knihy som zistila, že som ju už citala ale zabudla som na ňu. Takže asi až taká úžasná nebola :) keďže som ju citala akoby nanovo.
Veľké plus za tému, tam davam 5 z 5*,bez debát. Vývoj postáv, ich zmena, plynulé, bez zadrheľov...len ak by tam neboli tie odkazy, nudila by som. Tiež mi vadila forma priamej reci. Bolo to na štýl scenaru k filmu ako pribeh v knihe a rušilo ma to.

28.08.2021 3 z 5