aquaver aquaver komentáře u knih

Iko Iko Marissa Meyer

Na to že komiksy normálně nečtu a tohle byl v podstatě můj první komiks (když nebudu brát v potaz komiksy z dětství), tak se mi to moc líbilo. Iko mám moc ráda, takže jsem toto nemohla vynechat a bylo hezké zase potkat další staré známé postavy :) Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak a jsem u konce... A musím přiznat, že mám z tohoto posledního dílů zmatené pocity... překvapilo mě tu i pár věcí... Ať už samotný epilog (který mě na jednu stranu malinko zklamal) či Phobia (i když jednu pravdu o něm jsem už tušila od prvního dílu). Co jsem naopak očekávala už od začátku byla pravda o Aceovi, Nově a její rodině. Bude se mi stýskat po Adrianovi, Nově, Ruby, Oscarovi, Maxovi,... Bylo těžké tady doslova rozeznat, kdo je ten špatný a kdo dobrý... Ale oblíbence jsem si našla u obojího, jak u renegatů, tak i anarchistů. Koho jsem třeba moc nemusela, tak to jsou např. Honey, Ace, Genissa či dokonce Danna (ne že by byla špatná, ale k mým oblíbeným prostě nepatří). Každopádně série Renegáti patří od teď k mým oblíbeným sériím a určitě se někdy v budoucnu k ní vrátím.

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Druhý díl se mi líbil skoro stejně jako ten první. Postavy, které jsem si v minulém díle oblíbila, se mi tu zalíbili ještě víc. A opět než jsem se nádala, byla jsem u konce.

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle bylo perfektní ❤ Už to bude nějaká delší doba, co jsem si chtěla přečíst Renegáty a konečně jsem se k nim dostala. A teď mě mrzí, že jsem si je nepřečetla dřív, protože jsou skvělý. Od autorky jsem již už četla sérii Měsíčních kronik, která se mi taky velmi líbila, a tak jsem se moc těšila až zkusím i tuto sérii. No a musím přiznat, že jsem z Renegátů snad ještě víc nadšená, než z té předešlé série. A to jsem si myslela, že to snad ani není už možné :D Hlavní postavu (Novu) jsem si hned oblíbila, stejně tak Adriana, kterého snad ani nejde si neoblíbit, pak je tu taky Ruby, Oscar a samozřejmě taky Max. Přísahám, že ani na jedné stránce jsem se nenudila a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou :( Hodně moc se těším na další díl. A knihu Renegáti můžu bez váhání jen doporučit.

04.08.2021 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Ani poslední díl nezklamal, dokázal překvapit a byl stejně dobrý jako předešlý. Budou mi chybět jak Kellen s Reichysem, Ferius, Nephenie, dokonce i Shalla, ale i další postavy. Konec příběhu se mi líbil, úplně se k této sérii hodí. Po této sérii se mi bude stýskat a rozhodně se k ní někdy v budoucnu opět vrátím. Celou sérii doporučuji, určitě za to stojí.

03.08.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nevím ani jak začít... Ale první co k tomu mohu napsat je, že jsem měla od tohoto retellingu na pohádku Kráska a zvíře velký očekávání. Sice do toho autorka přidala ještě další pohádku, a pak to bylo trochu zmatený, ale nakonec se na to celkem zvyklo. Jen co mě tedy zklamalo byl ten konec... Hlavně tedy ten epilog... Ten mě hodně zklamal. Přišlo mi to malinko odbitý (možná i malinko víc). Jinak když ale pominu ten konec, tak se mi to líbilo a splnilo to mé očekávání.

31.07.2021 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Tohle je moje první kniha od Penelope Ward. A jako oddechovka se mi to opravdu moc líbilo. Heather byla trošku švihlá a Noah byl prostě skvělý. Už nějakou dobu mi ji doporučovala kamarádka, za což ji moc děkuji.

28.07.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další úžasná a milá kniha od Kasie West. Zařazuji si ji mezi nejlepší tři od autorky. Všechny postavy jsem si oblíbila. Jak samotnou Charlie, Bradena..., její bratry,... Určitě doporučuji těm, co mají rádi i ostatní knihy od autorky nebo těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

28.07.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Závěrečný díl se mi líbil, jen mi malinko přišla druhá polovina knihy uspěchaná. Na druhou stranu mi je ale líto, že už tento příběh tímto končí. Proto se těším na další sérii od autorky, která na to má prý trochu navazovat, tak budu doufat, že tam snad bude nějaká zmínka o Lie a Rafovi a dalších postavách z této trilogie. Celou trilogii doporučuji.

28.07.2021 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

O trochu slabší než první díl, ale i tak jsem s pokračováním spokojená.

28.07.2021 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Falešný polibek jsem kdysi už jednou četla, ale nedostala jsem se k pokračování. Takže jsem si to letos přečetla znovu. Pamatuji si, že když jsem to četla prvně, tak jsem měla problém poznat kdo je skutečně princ a kdo zabiják. Teď už to tak samozřejmě nebylo. A myslím, že to je právě to největší kouzlo této knihy. I přesto mě děj bavil a jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat.

13.07.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

S. J. Maas patří mezi moje nejoblíbenější autory, takže mě tato její nová kniha rozhodně nesměla minout. Stránky ubíhali rychle a než jsem se nadála byla jsem u konce (měla jsem to přečtené během tří dnů). Postavy Bryce, Daniku, Ruhna, Hunta, Lehabahu, Syrinxe, Connora jsem si oblíbila, proto mě mrzí, že některé už tam nebudou. Což mě přivádí k tomu, že ta anotace toho celkem dost prozrazuje. Naštěstí v mém případě jsem na tu anotaci pozapomněla, než jsem se ke knize dostala, za což jsem opravdu ráda. Až na ten rozjezd není možnost se nudit, protože tam je zvrat za zvratem, které dokáží překvapit. Jen tedy nevím jestli vydržím čekání na další díl. Určitě doporučuji těm co mají rádi ostatní knihy od SJM, ať už to je trůn či dvory.

13.07.2021 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. A už chápu, co jí na této knize uchvátilo. Autorka do této oddechovky zakomponovala i velmi vážné téma, které ukazuje, jak se může život obrátit vzhůru nohama i během malé chvíle. I přesto vážné téma jsem se u této knížky ale docela dost nasmála. Corey jsem si hned oblíbila, stejně tak i ostatní postavy. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Ale musím uznat, že knihy od Elle Kennedy mě asi baví o trochu víc. Každopádně ale doporučuji si tuto knížku přečíst.

13.07.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

U této knížky jsem se dost nasmála. Je to první kniha od autorky, kterou jsem přečetla a pravděpodobně to není taky ani poslední. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Postavy jsem si rychle oblíbila. A taky se mi líbilo prostředí, bylo to zase něco jiného. Doporučuji jako oddechovku na odreagování.

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

S tímto dílem jsem měla ze začátku trochu problém. Nějakou chvíli mi dělalo problém se začíst. A taky mi chyběla Ferius ještě víc než v předešlým díle. Možná i to byl ten důvod proč mi přišel tento díl asi nejslabší. I přesto se mi Královnovrah líbil a nemůžu se dočkat posledního dílu.

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Další skvělé dobrodružství Kellena a Reichise. Bohužel tedy už bez Ferius, která mi tam tak trochu chyběla, ale i přesto mě to bavilo.

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Další pokračování, které bylo srovnatelně skvělé jako předešlé. Stránky rychle ubíhali a než jsem se nadála byl konec. Bylo celkem překvapení, když se znovu objevilo pár postav, doufám že v dalších dílech se taky třeba někdo objeví. Těším se na další dobrodružství Kellena a Reichise, jen škoda, že tam asi nebude další oblíbená postava (ale třeba překvapí a objeví se tam).

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

(SPOILER) Druhý díl byl stejně tak dobrý jako ten první. Už teď jsem se do této série zamilovala a oblíbila jsem si ji. Postavy jsem si oblíbila ještě víc než v prvním díle. Nejlepší je asi duo Kellen a Reichis. Nejlepší asi byla změna barvy Reichise a pak jeho nově oblíbená pochoutka, která se očividně stala jeho závislostí :D Nová postava Seneira byla celkem zajímavá. Zato Dexan mi přišel divný a podezřelý rovnou. Tyne a Reviana mi bylo líto. No a Rosie se Ferius zkrátka nevyrovná a nebyla mi až tak sympatická.

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Od této knihy jsem měla docela dost vysoká očekávání a musím uznat, že to možná bylo ještě lepší než jsem čekala. Kellena jsem si oblíbila hned od začátku, to samé Ferius, a samozřejmě taky Reichise (kdo by si taky tuto chlupatou "mírumilovnou" potvůrku neoblíbil :D). Mohu jen doporučit.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Celá tato trilogie mi zabrala necelé tři dny a trochu mě mrzí, že jsem to měla přečtené tak rychle. Vím, že se mi po tomto světe plným intrik a kouzel bude stýskat, to samé po postavách, které jsem si během jejich příběhu oblíbila. S koncem jsem jakž takž spokojená, i když mi přijde, že tento díl byl malinko urychlenější. Určitě doporučuji celou sérii. A i když jsou podle mě přeci jen lepší série, tak se k této někdy v budoucnu snad vrátím.

03.06.2021 4 z 5