apq apq komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Opět velmi vydařené.

26.12.2020 5 z 5

Hanebný pancharti Hanebný pancharti Quentin Tarantino

Stejně skvělé jako film.

20.03.2020 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

První polovina super, ale pak už to podle mě nemělo takový spád.

20.03.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Úžasná kniha. Rozhodně si jí ještě někdy přečtu .

14.04.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knize jsem se dlouhou dobu vyhýbala, ale přitom musím říct, že k tomu nebyl žádný důvod. Obavy byly zbytečné.
Děj mě velice rychle chytl a celý příběh se mi líbil. Rozhodně to bylo úplně něco jiného, než jsem očekávala.

13.04.2024 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Zatímco první díl byl o seznámení s postavami, tak druhý díl série byl pecka.
Napínavé od začátku do konce.
Jak již několikrát v komentářích zaznělo, hlavní postavy mají spoustu chyb, ale právně možná tím jsou sympatické.
Nejvíc mě bavila linka putování s Bayazem, kde bylo zajímavé sledovat vývoj vztahů mezi postavami.
Dále linka v Dagosce, kde Glokta opět nezklamal, a nechápu, proč mi tato spíše záporná postava je vlastně čím dál víc sympatická. Ale jinak nebyla zde žádná linka, která by byla nudná a nezajímavá. Celá kniha se moc dobře čte.

27.01.2024 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Kniha se mi v celku líbila, byla čtivá. Námět je velice originální. Nacistovi, který se rozhodně nedá nazvat zapáleným nacistou, zemře dcera a on se snaží zachránit židovskou dívku, která mu ji připomíná.
Děj mi bohužel mnohokrát přišel nerealistický, chování hlavní postavy občas naivní.
Kniha na mě působí jako young adult literatura

07.01.2024 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Tak takhle kniha mě velice překvapila. Myslela jsem si, že mě ničím nepřekvapí, ale opak je pravdou. Od začátku až do konce napínavé. Obě hlavní postavy mi přišly s každou další stranou méně a méně sympatické. Ale postupně jsem se utvrzovala v tom, že Tod jednoznačně mnohem zvracenější.
Konec byl nečekaný a potěšil mě (spoiler: bála jsem se, že z toho Todd snadno vyvázne)
Další spoiler: zabíjení toulavých zvířat a bezdomovců mi nepřišlo u Dussandera příliš logické, vůbec to k jeho postavě nesedělo, a to z mnoha důvodů.

13.12.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha se dobře čte a samo téma je zajímavé a nevšední. Hlavní postavy mají jak sympatické, tak nesympatické vlastnosti. Mám však pár výtek. Letopočet psaný písmeny byl vyloženě iritující. Opakující se myšlenky to samé. Autor mohl zmínit, do jaké míry to je podle skutečnosti (I když nedělám si iluze).
Ps: byla jsem ráda, že byla záchraněna Růžena místo sobecké, líné a namyšlené Mileniny matky, která ještě k tomu okradala vlastní rodinu.

23.09.2023 3 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha mě velice bavila, zajímavá od začátku do konce. Děj byl dobře promyšlený.
Hlavní hrdinka je sympatická, její manžel Wendel po většinu času neuvěřitelný zbabělec. Von Säckingen překvapil.
Doporučuji.

18.09.2023 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Vůbec mě to nezaujalo a žádná postava mi nebyla sympatická.

22.08.2023 1 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ale jo, kniha není špatná, příběh je zajímavý a krom některých záludných slov, se to čte docela dobře. Konec je podařený.

22.08.2023 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tuto knihu jsem četla poměrně dlouho, chvílemi se mi nečetla nejlépe. Přesto není špatná, a proč si ji nepřečíst?

22.08.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Napínavá kniha, která mě velice zaujala.

22.08.2023 5 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Kniha mě hodně bavila, závěr byl jedno velké překvapení.

19.08.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl byl opět čtivý, ale děj mě již tolik nebavil, jako ten první. Tónisté mě ale vůbec nebavili.

18.08.2023 3 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Takové pohodové čtení, kde vás přesto zajímá, jak to dopadne.
Kniha byla zajímavá, ale z velké části krajně přitažená za vlasy. Také mě velice vytáčelo, jak sama Brünhilda a i její přátelé o ní mluvily jako o Blumové, tahle přece nikdo ve skutečnosti nemluví.

27.07.2023 3 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Od knihy jsem mnoho neočekávala, ale byla jsem mile překvapena. Děj dobře ubýhal a přestože je spíše nereálný a hlavní hrdinka měla možná až příliš štěstí, mě se to líbilo. Příjemné odpočinkové čtení.

02.04.2023 4 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Trošku mě zaskočily prvky nadpřirozena, s nimiž jsem nepočítala, ale přesto se mi kniha líbila. Takové milé odpočinkové čtení.

08.08.2022 4 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Simon Scarrow

Další skvělý díl. Hodnotila bych ho jako jeden vůbec z nejlepších.

08.08.2022 5 z 5