Hanebný pancharti

Hanebný pancharti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24835/bmid_hanebny-pancharti-cIh-24835.jpg 5 62 7

Partička Židů řádí v okupované Francii mezi nacistickými důstojníky, až nažene hrůzu i samotnému Hitlerovi. Scénář k Tarantinově filmu, oceněnému na filmovém festivalu v Cannes. Čtenář si může vychutnat šťavnaté dialogy a nahlédnout pod pokličku v tvůrčí dílně tohoto geniálního vizuálního kuchaře. Některé popisy i vtipné dialogy jistě obohatí slovník nejen fanoušků kultovního režiséra.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Mladá fronta

Inglourious Basterds , 2009

heavy66
04.02.2023 5 z 5

"Bylo nebylo, v nacisty okupované Francii." Hanebný pancharti jsou skvělým filmem a jeho scénář skvělou příležitostí připomenout si kultovní situace a hlášky, včetně těch, které se do finální filmové verze nedostaly! Miluju scénu, kdy Bridget představuje plukovníku Landovi svoje italské přátele. Ve scénáři nenápadné, ve filmu výborné!

ArwenAragorn
29.01.2023 5 z 5

90%

Filmy od Tarantina miluji. Tento není výjimkou. Ze scénáře jsem nadšená.

guglchroman
23.11.2020 5 z 5

Je super, že jsem si mohl přečíst původní scénář.Hodně scén se v této knize liší oproti filmu

Amízek
01.11.2020 4 z 5

Je velmi zajímavé číst scénář. Neberete to jako knihu, je to zvláštní pocit a mě se líbí. Originální nápad s pohledem na válku z jiného úhlu.

apq
20.03.2020 5 z 5

Stejně skvělé jako film.

Kortexo
06.03.2013 5 z 5

Po Pulp Fictionu, další brilantní scénář od mistra.

Suzie05
04.01.2012 5 z 5

V životě jsem četla jenom jeden jediný scénář. K mému štěstí to byl právě tenhle a rozhodně stál za to!