Anya636 Anya636 komentáře u knih

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Velmi jednoduché, úderné a užitečné informace pro začínající maminky. Vyčerpávající informace zde sice nenajdete, ale knihu se jistě vyplatí mít v knihovničce jako první pomoc.

24.03.2018 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

S manželem jsme navštívili kurz, četla jsem knihu i viděla CD. Speciálně díky videu se můžete vše perfektně naučit. Paní je velmi sympatická a fundovaná žena a jejími doporučeními o manipulaci se řídím, protože věřím, že mají hlavu a patu a ráda si nechám poradit. Pomohla nám zejména z počátku, kdy jsme si s tím novorozencem nevěděli úplně rady, například při předávání dítka z náruče do náruče. Ušetřila nám hodně nervů. Určitě doporučuji. Nicméně nejužitečnější byla dvě videa na youtube, kde je manipulace s miminkem krásně vidět (Záznam semináře Manipulace s kojencem).

12.02.2018 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Chcete-li se něco dozvědět a zároveň si počíst Slepičí polévku pro duši, tak autor této knihy to dokázal zkombinovat. Z informací, které lze shrnout na dvě A4 udělal příručku románového typu. Co Vám budu povídat, jste li čerstvá maminka, tak na takovéhle knihy potřebujete čas, který rozhodně nemáte. Doporučuji shlédnout na youtube nějaká videa s Karpem a ušetříte hromadu času. Poučky z knihy skutečně mohou fungovat, ale netřeba kvůli tomu knihu číst celou.

12.02.2018 2 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

První třetina knihy je velmi zajímavá a inspirativní, pro to jak si uspořádat myšlenky. Zbylá část knihy je však pouze pro osoby, kteří mají pocit, že by v životě chtěli něco důležitého změnit a mají pocit, že jim v životě něco chybí.

12.02.2018 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Od této autorky bohužel slabší kus, společně s knihou Tři přání. Rozhodně doporučuji k přečtení Sedmilhářky a Manželovo tajemství. Napětí i rozuzlení je rafinovanější a intenzívnější.

13.02.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Naprosto genialni. Z aktualnich "bestseller thrilleru" rozhodne spica v zapeklitosti, a to ja rada. Prvni pulku jsem malem neprezila, ale od 300. strany dal uz to byla naprosta bomba. Nekolik dejovych zvratu a neocekavanych rozuzleni. Bala jsem se konce, protoze jsem se szila s obema aktery, ale i to autorka zvladla naprosto na jednicku. Tedy zaver famozni, z pohledu zeny ;D

18.12.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pro mě naprosto skvělé čtení, byť z počátku o vcelku banálních životech obyčejných lidí. Velmi podrobně vykreslené charaktery postav, tak aby Vás kniha nezačala nudit. Propojení zdánlivě si neznámých postav, pointa příběhu i poslední dvě strany byly neuvěřitelně promyšlené. Poslední tečkou bylo autorčino přiznání, že je závislá na pozitivních komentářích, čímž odhaluje nás všechny s profilem na facebooku. Velice děkuji a jdu se vrhnout na další autorčiny knihy.

13.11.2016 5 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Vzhledem k častému doporučování této knihy jsem trochu zklamána. Vzdělávat se samozřejmě můžete celý život a s přístupem k internetu kdekoliv, očekávala jsem více konkrétních ukázek internetových zdrojů. Konkrétní rady jsou zasazené spíše pro někoho z velkoměsta a také pro lidi ve studentském věku, kteří zrovna hledají práci a mohou nabídnout svou pracovní sílu zdarma. Nezahajujete-li IT startup tak Vás kniha také příliš nechytne. Kniha je však příjemná svou čitelností a lehkostí a nikomu neuškodí nechat se chvilku inspirovat.

18.03.2016 4 z 5

Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Evžen Korec

Kniha je velmi dobrým startem pokud uvažujete o investování do nemovitostí. Jako taková byla mou první, která se věnovala českému prostředí a ukazuje konkrétní příklady a postupy. Pro hlubší porozumění tématu doporučuji navštívit nějaký živý kurz v Praze a samozřejmě další čtivo.

18.01.2016 5 z 5

Realitní kuchařka Realitní kuchařka Pavla Temrová

Velmi užitečné. Na rozdíl od většiny podobných publikací se na nákup investičních nemovitostí dívá jiným pohledem - poukazuje na možnosti nákupu nemovitostí pod cenou.
Je vcelku praktická vzhledem k obecnému nákupu, prodeje a obsluhy pronajímání nemovitostí. Bohužel už se však nezabývá konkrétní analýzou smluv, předání a všech těch detailů, které jsou zásádní při onom předání.
Knihu jsem objednala přímo na stránkách realitní kuchařky. Jako doplněk se mi líbila videa zdarma na youtube. Autorka taktéž nabízí placené webináře a živé semináře. Řekla bych však, že kniha jako taková ve spojitosti s další literaturou je dostatečná. Živý seminář byl přínosný, ale za dle mého příliš mnoho peněz.

18.01.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mě nejsilnější kniha celé série (Stalkera nevyjímaje). Nejzauzlenější děj, kde se všechny nesouvislé detaily v půlce propletou a v závěru vytvoří uchvacující pointu.

23.11.2015

1111 památek a zajímavostí Prahy 1111 památek a zajímavostí Prahy Petr David

Tuto knihu byste klidně mohli mít doma a podívat se do ní jen občas. I přesto, že jsem z ní nepřečetla vše, mne velmi obohatila a dozvěděla jsem se, jakožto nepražák žijící onoho času v Praze, mnoho zajímavého.

26.10.2015 5 z 5

Naprosto inspirativní čtení. Rovnou se vrhám na další knihu!

26.10.2015 5 z 5

111 tipů jak šetřit svoje peníze 111 tipů jak šetřit svoje peníze Eva Tomková

Nepříliš užitečná kniha, pokud nad šetřením již přemýšlíte a uvažujete rozumě. Kniha je však poměrně čtivá a příjemně napsaná.

03.03.2015 3 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Jedním slovnem vynikající! Každý princip v knize mne velmi zaujal a velmi často se mi stává, že si v běžných situacích vzpomenu na konkréní myšlenku. Čte se velmi příjemně a je plná zajímavých objevů, které autor empiricky ověřuje. Určitě se vrhnu i na jeho další knihy.

20.02.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Řekla bych Saturnin v sukních. Od posledního přečtení knihy Zdeňka Šmída jsem se tak nebavila.

17.12.2014 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Inu, skutečně je lepší očekávat méně, ale stejně jsem do tohoto dobrodružství vstoupila s neúměrně vysokým očekáváním, a dle to to také dopadlo. Kniha nenadchne ani neurazí a určitě se nedozvíte odpovědi na otázky, které Vás tížili na konci pentalogie. Ze všeho nejvíce mám z příběhu pocit, že Sapkowski chtěl mít prostě poslední slovo ohledně svých postav, a to zejména co se týče podoby některých postav.

27.11.2014 3 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Od knihy jsem jaksi očekávala trošku víc, vzhledem k častým doporučením k jejímu přečtení od Pánů Manažerů. Zaskočila mne její velikost a jednoduchost. Nicméně je hezké si všechny klasické poučky vměstnat do jednoho motivačního příběhu a některé citáty si určitě zaslouží pověšení na nástěnku hned vedle 4 dohod, aby se na ně "cestou" nezapomnělo....

20.11.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Po přečtení Hypnotizéra jsem očekávala od další Kepplerovy knihy trochu víc. Stejně jako u Hypnotizéra po vystavení příběhu asi do půlky kniha více méně slábne a děj stagnuje na mrtvém bodě. Po půlce už ale děj opět nabírá na spádu, jen mi trochu vadí thrillerová podoba příběhu, jakoby napasovaná na filmový scénář... Nicméně za tři dny byla kniha přečtena i tak.

10.11.2014 3 z 5

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Jakožto osoba pracující v hotelu již nějakou chvilku musím říci, že je zde velmi vydařeně shrnuto všechno příkoří, kterého se hosté na hotelovém majetku i zaměstnancích dopouštějí. Nicméně kniha má jednoduchou jednotící linku u které vás nic nepřekvapí ani nenadchne. Vypravěč aktuální dění prolíná vzpomínkami na zážitky z jiných hotelů z čehož z knihy dělá deníček nesourodých příběhů o různých hotelových povídkách. Raději si přečtěte Hotel od Haileyho.

27.10.2014 3 z 5