Anya636 Anya636 komentáře u knih

Kitchenette: Rok v kuchyni Kitchenette: Rok v kuchyni Markéta Pavleje

Markéta je velice inspirativní žena a její životní styl je mi velmi blízký a sympatický. Kniha se již bohužel koupit nedá, ale její blog je nabitý recepty a nápady. Kuchařka Jr naprosto luxusní, velmi se mi líbil kvalitní papír, záložky a celkově zpracování knihy a fotografií. Recepty skvostné, zdravé a originální. Bohužel mě osobně přijdou recepty složité. To je však pouze můj dojem, protože se snažím vše maximálně zjednodušovat, věřím, že pro šikovnou kuchařku bude kniha velkým přínosem.

04.02.2020 4 z 5

Japonky nestárnou ani netloustnou Japonky nestárnou ani netloustnou Naomi Moriyama

Knihu jsem selektivně prorychločetla a jsem zklamaná obsahem. Kniha není příliš informativního charakteru, spíše beletrické čtení. A seznam citované literatury je mi značně podezřelý, jediným zajímavým odkazem je Světová zdravotnická asociace, zbytek jsou citované články nikoliv data a statistiky.
Kniha se nedá tedy použít jako návod a ani jako kuchařka. Oproti moderním kuchařkám je skoupá, minimalistická a zejména bez obrázků, které jsou u exotické kuchyně žádoucí.

04.01.2020 2 z 5

Varovné signály očkování Varovné signály očkování Anna Strunecká

Nejsem příznivcem aktuální hysterie ohledně neočkování. Mám ráda relevantní informace podložené výzkumy a studiemi. A tato kniha je právě taková, můžete si sami udělat názor na základě objektivních informací. Čerpat názory že zaujatých internetových diskuzích považuji za nerozumné. Autorka napsala rovněž knihy Doba jedová.
Pro studium tématu doporučuji dále na YT besedu s paní Suchánkovou z Rozalia (za informovanost a volbu v očkování) a webové stránky Rozalia, kde naleznete další zajímavé odkazy. Určitě věnujte pozornost testům KREC/TREC a IGg a IGa před jakýmkoliv očkováním.

04.01.2020 4 z 5

100 nejzdravějších jídel pro nastávající maminky 100 nejzdravějších jídel pro nastávající maminky Jonny Bowden

Nenáročné, přehledné a stručné čtení. Pokud jste však znalci zdravé stravy tak vesele pokračujte dále. Zde se dozvíte zejména hlavní suroviny s největšími přínosy k Vašemu těhotenství.

03.01.2020 4 z 5

Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy Isabelle Filliozat

To, co jsem vyčetla Karpovi, je zde podchyceno lépe. Žádné dlouhé okecávání, alá Slepičí polévka pro duši, ale rovnou konkrétní tipy a rady. Určitě bych ocenila trochu více příkladů a detailnější rozebrání situací, ale vcelku čtivá a úměrná kniha.

30.12.2019 4 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Z této knihy jsem naprosto nadšená, kéž bych ji objevila dříve. I přesto, že jsem přečetla mnohé o zdravé stravě a životním stylu, tak toto je jedinečná kniha, čtivá, zajímavá a stoprocentně přínosná. Perfektní vědecká studie, kde se dovíte snad úplně vše o tom, jak stravou předejít smrtelným chorobám. Napsáno doktorem a vše podloženo nejnovějšími výzkumy a vědeckými studiemi. Doporučuji analytický typům. Nezalekněte se délky knihy, celá čtvrtina knihy jsou jen poznámky pod
čarou. Doporučila bych panu Skřičkovi, autorovi Oprawme se, aby se zde
inspiroval. A hlavně, pokud by Vás kniha odrazovala, můžete si přeci přečíst jen zajímavé pasáže. Například jak se vyvarovat nepříznivým rodinným anamnézám.

30.12.2019 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Hlavní myšlenkou je, že si máte šetřit. Inspirativní, ale nepřinesla mnoho konkrétních postupů.

06.11.2019 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Podobné povídání jako Bohatý táta, chudý táta.
Inspirativní, ale nepříliš přenositelné myšlenky.

30.10.2019 3 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Kniha určitě poučná co se psychomotorickeho rozvoje týče,a jako taková bohužel nemá na českém knižním trhu konkurenci. Je potřeba s ní však pracovat s nadhledem,mnoho informací v ní již nemusí být aktuální a také úplně neodpovídá kontaktní výchově.
Nicméně velmi dobře ukazuje správnou manipulaci a stimulaci dítěte,aby se dobře vyvíjelo a podporovalo se posilování správného svalového aparátu. Netřeba se řídit tabulkami, ale dodržování určitých zásad určitě neuškodí. Pro manipulaci a další informace doporučuji FB stránku paní Kiedronove a na YT lze najít i videa se správnou manipulací.

23.10.2019 3 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Tyhle knihy mne baví číst snad víc než moji dvouleťačku! A to nemají žádný text!!

17.10.2019 5 z 5

OpRAWme se OpRAWme se Stanislav Skřička

Knihu jsem vlastně nedočetla. Nesedla mi. Šamanský příběh o velmi sporných tématech v věci zdravé výživy, které nejsou podloženy moderními výzkumy. A pokud jsou, autor to neumí příliš dobře prezentovat. Co se mě týče připadalo mi hodně z tvrzení podepřených jen tím, co komu z jeho přátel sedlo za styl. Ale jak všichni víme, každý jsme kus od kusu a nemusí to zrovna vyhovovat našemu organismu.

29.09.2019 3 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Velice výživná kniha nabitá informacemi.

03.08.2019 4 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Nejspíše dobrá kniha pro nahlédnutí do low carb, které osobně nastudované nijak nemám. Ale komu by neškodilo méně toho cukru? Bohužel pro mě kniha spíše nepraktická. Jakožto pracující matce mi hodně receptů připadá zbytečně složitých. Knihu jsem vrátila do knihovny a pořizovat nebudu.

06.03.2019 3 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Skvělý start ke zdravé výživě. Trošku zklamání protože používané "koření", tamari a tahini, nezachrání všechno. Nicméně doporučuji všem, které výživa zajímá.

06.03.2019 4 z 5

Zoubky našich dětí Zoubky našich dětí Lenka Tůmová

Bohužel jsem zde nenašla informace o růstu zoubků a s tím spojených komplikací. Domnívala jsem se, že se k tomuto tématu něco dozvím, ale bohužel tomu věnovali pouze jednu dvoustranu :( . Ostatní informace mi nepřišly tolik důležité.

21.10.2018 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

První polovina příběhu je skutečně slabší.
Nicméně zbytek byl opět výborný a má oblíbená autorka mne naštěstí uklidnila, že i přes rychlé chrlení titulů jí neopouští inspirace. Zápletka sice nebyla tak zajímavá a zapletená, jak je u autorky zvykem, o to je však konec příběhu silnější a emotivnější.

27.09.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě zklamání. Děj byl příliš přímočarý bez silnějšího aha efektu. Chyběla mi komplikovanější zápletka, kterou jsem u knihy tohoto ražení očekávala.

19.09.2018 3 z 5

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Pokud tápete, jak zabavit své novorozeně, doporučuji začít zde. Montessori se snad jako jediné věnuje rozvoji kognitivních schopností již od narození. Jedná se velmi jednoduše pojatou příručku, která nabízí přehled vhodných podnětů od miminka až po batole.

04.06.2018 3 z 5

Aby dětem chutnalo Aby dětem chutnalo Petr Fořt

Na toto téma jsem přečetla až příliš. A pokud na téma příkrmů přečtete příliš, zjistíte, že se některé informace navzájem vyvracejí a začnete se v tomto tématu ztrácet.
Tato kniha je ucelenou příručkou a je nabitá hodnotnými informacemi bez zbytečné omáčky. Na začátku mi chybělo představení autora, který mi bl doposud cizí. V knize shrnuje možné i nemožné poznatky vědeckých studií a odborníků v tomto oboru a prokládá je svými názory. Bohužel někdy se čtenář sám v textu neorientuje a neví, co je tedy správným přístupem a autor jej zbytečně mate. Druhá část knihy je podána věcněji a k jádru pudla, takže tam mě čtení začalo bavit více.
Zajímá-li Vás zdravé stravování, určitě neprohloupíte, pokud se vrhnete na tuto knihu.

19.05.2018 4 z 5

Péče o dítě do 3 let Péče o dítě do 3 let Petr Karger

Naprosto perfektní kniha pokud potřebujete hodně informací o všem bez zbytečné omáčky okolo. Autor je pediatr a věnuje se velmi obsáhle všem tématům, která novopečenou maminku zajímají.

24.03.2018 5 z 5