BioAbecedář Hanky Zemanové

BioAbecedář je nová kniha autorky bestselleru Biokuchařky Hanky Zemanové, které se prodalo přes 23 000 ks a která zvítězila v soutěži Nejlepší kuchařská kniha roku 2006. Knihu tvoří čtyři části: Praktický průvodce nakupováním je rozdělen do tematických celků. Obsahuje obecná pravidla, jak umět rozpoznat potraviny vysoké kvality, konkrétní doporučení na určité výrobky a odpovědi na mnohá kontroverzní témata. Encyklopedická část obsahuje přehled vybraných biopotravin na trhu. Cílem je naučit spotřebitele využívat jich častěji při vaření. Součástí jsou i konkrétní tipy na určité výrobky a možnosti, kde je nakoupit. Praktická receptová část obsahuje přes 60 skvělých receptů. Jejich funkčnost nechala Hanka několikrát vyzkoušet zástupce laické i odborné veřejnosti. Všechny recepty jsou nafoceny, což zvyšuje atraktivitu knihy. V přehledu použitých surovin Hanka dává tipy na konkrétní produkty a možnosti, kde se dají nakoupit. Část plná eko- a biokontaktů je samostatnou informační přílohou, obsahující užitečnou reklamu, důležité kontakty, tipy na zajímavé knihy, informační zdroje, odkazy na výzkumy apod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47800/bioabecedar-hanky-zemanove-47800.jpg 4.861
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno:, Smart Press

Kniha BioAbecedář Hanky Zemanové

Lucie_1986

Jedna z top knizek v me knihovne. Stovky zajimavych informaci z oblasti stravovani a zdravi, desitky uzasnych receptu, k mnohym z nich se opakovane vracim.

simona5r
05.10.2018

Kvalitními informacemi nabitá kniha, která se hodí do knihovny každého, kdo má zájem o (nejen bio) zdravé stravování. Zakončená skvělými inspirativními recepty.

malpet
26.07.2018

Knihu jsem si půjčil od kolegyně, je překvapivě dobrá, žádná biodogmata, jak jsem se obával, ale jasné vysvětlení, proč je konkrétní surovina lepší v biokvalitě. U jednotlivých kapitol autorka nechává zaznít obě varianty (např. mléko, je tělu prospěšné nebo ne?) podpořené výzkumy a názory odborníku, avšak nechává na čtenáři, aby si sám vybral, čemu věří a dá přednost. Za mně 10 hvězdiček z 5 :-) navíc se mi hodí do čtenářské výzvy - čtení o jídle.

Chloe12
14.05.2018

Byla jsem z něj velmi nadšená, určitě si jej pořídím domů, je to velice dobrý průvodce, a většina receptů je veganských. Moc doporučuji.

pichova.veru
04.04.2018

Trvalo mi hodně dlouho než jsem si knihu koupila....ale rozhodně stojí za to...Přehled potravin, vysvětlení proč je co dobré, pro koho je to dobré a pro koho ne...obohaceno recepty...jdu si pro Biokuchařku :)

regulax
10.12.2017

Abecední seznam všech možných bylinek, koření a potravin zdravé výživy doplněný o recepty a fotografie. Příjemné zpracování kuchařky.

AndreaP.
14.08.2017

Skvělá kniha, ke které se velmi ráda vracím pro inspiraci či připomenutí si informací.

macer1991
05.01.2017

mam v knižnici už dlhšie a často si v nej listujem a hladam informacie ..... je to krásna práca

biokuchařka bioprodukce

Hana Zemanová