Cashflow Kvadrant

Cashflow kvadrant bohatého táty odhalí, proč někteří lidé pracují méně, vydělávají více, platí méně na daních a cítí se finančně jistější než jiní. Jde pouze o poznání, ze kterého kvadrantu je třeba pracovat a kdy. Už jste se někdy zamýšleli... Tato kniha byla napsána pro... - lidi, kteří jsou připraveni překročit jistotu pracovního místa a začít si hledat svůj vlastní svět finanční svobody. - lidi, kteří jsou připraveni ve svých životech provést zásadní profesní a finanční změny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22409/cashflow-kvadrant-22409.jpg 3.998
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma

Cashflow Kvadrant (Rich Dad's Cashflow Quadrant: Guide to Financial Freedom), 1998

Kniha Cashflow Kvadrant

teodorstr
včera

Za mě užitečná kniha, která je dobrým pokračováním knihy Bohatý táta, chudý táta. Díky ní jsem dokázal pochopit přesné rozdíly mezi myšlením lidí v odlišných kvadrantech. Také cením autorovu snahu doporučit další užitečnou literaturu k tomuto tématu. Přestože téma daňového systému v USA je pro mě celkem neužitečné, hodnotím knihu plným počtem hvězd.

PietroGrencik

Veľa hejtu je na toho Kiyosakiho.
Pritom nerobí nič zlé, a jeho knihy sa aj celkom dobre čítajú.
Cashflow kvadrant nie je výnimka, a pre mňa osobne je to stále atraktívna kniha.

Prince_of_book
27.10.2020

Po Bohatém tátovi a Fake moje třetí kniha od Kiyosakiho, tenkrát poslouchána jako audio.

Oproti Fake za mě daleko lepší, srozumitelnější a méně se opakujících věcí, oproti bohatému tátovi zase trošku slabší, protože víceméně rozvádí dost podobnou myšlenku ale chybí tomu trochu ten příběh který byl v Bohatém tátovi.

Moc nechápu komentář například Jacka Bauera přímo pode mnou, nebo respektive chápu, Kiyosakiho fylosofii a knihy neuznává, protože v oněch knihách nedává detailní příklad toho jak se z onoho bezdomovce stal milionářem, ale už moc nechápu ten hejt...proč? Pokud to člověka zajímá jak přesně to kiyosaki udělal, ať si o něm vyhledá něco na internetu. A navíc, kiyosaki i v této knize ony rady či myšlenky dává, ale jsou lidé kteří je buď nevidí, nebo nechtějí vidět, ale to nemusí nutně znamenat, že hned musí knihu zhejtovat, každopádně chápu, že sto lidi, sto chutí.

Za mě slušná kniha s určitými zajímavými myšlenkami, nad kterými se člověk může a také nemusí zamyslet.

Hodnocení 8,5/10 je jak jsem řekl mezi Fake(7/10) a Bohatým tátou(9/10)

Jack Bauer
27.09.2020

Bohatý táta, chudý táta a Cashflow kvadrant jsou jedny z nejhloupějších knih o finančních radách, co jsem kdy četl.
John T. Reed

Kyiosaki stále omílá dokola to samé, ale už nenapíše (žádná kniha na podobné téma) jak z bezdomovce s nula příjmy se stát boháčem, jak se k tomu dopracoval. Samé rady typu vykašlete se na práci a investujte, ale z čeho? Tvrdí „ k tomu, abyste vydělali peníze, peníze nepotřebujete", ale už nenapíše jak. Do práce se mu nechce, žije s manželkou v autě , jsou bezdomovci a zbohatli, ovšem se nedovíme jak. Jedině, že by ve spoustě volného času jako bezdomovec psal knihu o zbohatnutí bez návodu, které se prodá x výtisků na čemž zbohatne, peníze investuje z čehož žije a napíše další knihy z kterých se nedovíme opět nic, na kterých opět zbohatne. Jak kdysi někdo prohlásil - většina odborníků na finance vydělala peníze jen vydáním knih s jejich moudry a ne vlastním investováním...Tady máte jeden z návodů jak zbohatnout. Nakupujte nemovitosti, podniky, franšízy, podniky...ale z čeho? Z hovna bič neupleteš. To jsou tak leda rady pro „chudé" boháče, aby ještě víc zbohatli a ne pro normálního smrtelníka, pracujícího od výplaty k výplatě., kterému radí „uteč z krysího závodu". A co funguje v Americe nefunguje u nás. A taky je to vesměs opakování Bohatého táty, chudého táty. Bohatý táta radí: Pokud chceš rychle získat velké bohatství, upadni do velkých finančních problémů :). To je rada nad zlato:). A tohle mluví samo za sebe: https://johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651011-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-1

pencikjiri
10.01.2020

Cashflow kvadrant od R.T.Kiyosakiho je jednoduše klasika a povinná četba všech lidí, kteří chtějí být úspěšní a budovat byznys.

Anya636
30.10.2019

Podobné povídání jako Bohatý táta, chudý táta.
Inspirativní, ale nepříliš přenositelné myšlenky.

Tebby
22.07.2019

Pokračování knihy Bohatý táta, chudý táta se mi až tak nelíbilo, jako právě zmiňovaný druhý díl. V určitých částech jsem měla problém se začíst. Nakonec jsem knihu ale zvládla a navíc si odnesla novou motivaci. Což si myslím, že je nejdůležitější. 4*

zuzi.kovar
02.05.2016

Pro mne už asi čtvrtá kniha od Kiyosakiho, takže hodně se opakujících věcí. Principy zůstávají pořád stejné, přesto mne překvapí, že se v každé knize nějaká nová myšlenka objeví.