Cashflow Kvadrant

Cashflow kvadrant bohatého táty odhalí, proč někteří lidé pracují méně, vydělávají více, platí méně na daních a cítí se finančně jistější než jiní. Jde pouze o poznání, ze kterého kvadrantu je třeba pracovat a kdy. Už jste se někdy zamýšleli... Tato kniha byla napsána pro... - lidi, kteří jsou připraveni překročit jistotu pracovního místa a začít si hledat svůj vlastní svět finanční svobody. - lidi, kteří jsou připraveni ve svých životech provést zásadní profesní a finanční změny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22409/cashflow-kvadrant-22409.jpg 470

Cashflow Qvadrant (1999)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

Dejf_ano

POKRAČOVÁNÍ

Tohle slovo vystihuje knihu velmi přesně. Jedná se do jisté míry o pokračování titulu Bohatý táta, chudý táta. Nicméně v tomto pokračování se objevuje řada praktických tipů jak se posunout v cashflow kvadrantu na tu ,,zajímavější" polovinu.

Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo se chce vzdělat ve finanční gramotnosti a zlepšit si tím kvalitu života.

ČTĚTE :) :)

zuzi.kovar
02.05.2016

Pro mne už asi čtvrtá kniha od Kiyosakiho, takže hodně se opakujících věcí. Principy zůstávají pořád stejné, přesto mne překvapí, že se v každé knize nějaká nová myšlenka objeví.

jakub2696
04.01.2016

Po precteni dvou knih me tato treti zaujala zatim nejmin, nicmene od pulky se mi cetla skvele a dala mi hodne dobre rady a urcite budu cist dalsi.

jarca7999
29.12.2015

Koment k ladyba : myslenka teto knihy a jinych od R. KIYOSAKI je, ze opravdu KAZDY muze vystoupit z krysiho zavodu. Ale i sam autor si je vedom, ze vsichni z nej nevystoupime, protoze tomu neverime nebo mame jiny duvod. A take si je jist prirozenou lenosti a "bezpecim", ktere ne vsichni opusti a prave tito lide jsou potreba pro ty, kteri z krysiho zavodu chteji vystoupit! Tudiz je treba si uvedomit, ze kniha slouzi k tomu, aby se lide vzdelali a postarali se o sebe, ale take je vydani knihy dalsim prijmem pro autora. A take, ze i z jeho vlastni zkusenosti se kazdy zachranit neda, protoze nechce.

ladyba
17.09.2015

Čím víc Kiyosakiho knih čtu, tím více mi připadají na jedno brdo. Jeho finanční filosofie ovšem má svůj líc i rub. Kdybychom si všichni vzali k srdci jeho dobře míněné a ještě lépe zmarketingované rady, přestala by jeho filosofie úspěchu a skutečné finanční nezávislosti okamžitě fungovat. Pravý kvandrat je totiž jednoznačně závislý na levém kvadrantu, zatímco levý kvadrant nutně nemusí závislý být na tom pravém. Jako opravdový podnikatel z pravého kvadrantu potřebujete, aby alespoň pět set krysích závodníků zůstalo krysími závodníky a učinili z vás onoho kýženého Businessmana. Pokud se rozhodnete pro onen nejkýženější level Investor, odkud byste čerpali nájemníky do svých pronajímaných nemovistí, když bychom všichni byli těmi Investory? Odkud bychom čerpali ty kýžené krysí závodní bezcenné elektronické peníze, když ne právě z levé části kvadrantu? To je zásadní slabina tohoto komerčního přístupu k životu. Nemám nic proti radám týkajícím se finanční odpovědnosti, ale na pravý kvadrant - vysněný svět investorů a velkých podnikatelů dosáhne jen pár vyvolených všemu navzdory.

goodoil
22.02.2015

Dal jsem pět hvězd, od kiyosakiho jsem zatím nic jiného nečetl, ale tohle splnilo moje očekávání. Pokud jste od něj nic nečetli nebo nemáte pojem o cashflow kvadrantu čtěte od začátku, jinak to nejzajímavější a poučné je až ve třetí části = od kapitoly 10 dál. To hlavní, co si člověk z toho má vzít je, že si má pravidelně sledovat svoji hospodářskou výsledovku a myslet v ní hlavně na sebe, aby prvně ukrojil část peněz určenou k nákupu aktiv (která mu zvýší peněžní toky v budoucnu) a pak ze zbytku zaplatil všechny výdaje. Investování (akcie, nemovitosti, obligace) nepovažuje za hazard, za hazard považuje brát si půjčky, kreditky, hypotéky, protože tím člověk nepracuje ani z mála na sebe, ale na jiné...

pkweb.eu
08.01.2015

Poslechnuto při cestování jako audiokniha. Po bohatém tátovi přinese tato kniha jen drobné rozvedení stejné myšlenky. Z jedné strany motivační, z druhé až nebezpečnou. Jako jeden z názorů na svět každopádně dobré.

martinkaLLL
13.01.2013

Pěkná kniha,ale už se četla hůř jak Bohatý táta,chudý táta.

deathmen
20.06.2012

za prečítanie kniha určite stojí. Nelutujem ze som ju cítal ale podla mna je Kiyosaki lepší obchodník ako spisovatel. Aj ked kníh napísal uz vela. Takáto literatúra by sa nemala prečitat len raz. Mala by sa žit (niečo ako Biblia). A ja neviem či zrovna tuto chcem žiť... Mna osobne viac motivovali knihy od iných autorov...

Kirin
25.01.2012

Kdo chce slyšet pravdu? Kdo si ji přizná? Kdo chce změnit svůj život? Já!