Vzdělávejte se po svém

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není žádným tajemstvím, že vysoká škola Vám dnes již úspěch v životě nezaručí. Příliš se zabýváme diplomy a oficiálním uznáním, méně pak tím, co se skutečně naučíme. Autor knihy Dale Stephens je zakladatelem UnCollege, hnutí v USA, které se snaží upozornit na to, že vysoká škola není jediným způsobem, jak získat vzdělání. Ukazuje, že nemusíte být génius, abyste uspěli v reálném světě. Potřebujete zvědavost, sebejistotu a tah na branku. Ve své 200 stránkové knize dává praktické tipy a prezentuje příběhy lidí, kteří své vzdělávání úspěšně „hackli“. A nabízí jasnou cestu, jak to můžete udělat i Vy. Díky knize zjistíte: 1. Jak se můžete sami naučit více než na VŠ díky vlastní vůli a odhodlání. 2. Jak získat kontrolu a správné návyky ke sebevzdělávání. 3. Jak se spojovat s lidmi a získávat kontakty a mentory. 4. Kde najít vzdělávací zdroje a jak využít zkušenosti z reálného světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189091/vzdelavejte-se-po-svem-189091.jpg 4.417
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Flow
Orig. název:

Hacking Your Education: Ditch the Lectures, Save Tens of Thousands, and Learn More Than Your Peers Ever Will (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Vzdělávejte se po svém

Přidat komentář
estwen
16.10.2016

Motivační a inspirativní. Nicméně spousta věcí není aplikovatelná pro každého. Pokud nejste student střední školy, nebo prvních ročníků vysoké školy, tak se tam moc nenajdete. Pokud chcete v průběhu příštích 5ti let založit rodinu, tak se tam taky nenajdete. Pokud je Vám necelých 30, už jste pár prací zkusili a hledáte jiný směr v životě, tak se tam taky moc nenajdete. Pokud se nemůžete odstěhovat do USA, nebo cestovat po světě, tak se tam taky moc nenajdete... Pokud nechcete kariéře obětovat 24/7, tak se tam taky nenajdete... Je potřeba si z toho udělat výtah sám pro sebe, aplikovat jednu, dvě věci a jít si zase přečíst jiný návod :)

preciousx
10.05.2016

Ztráta smyslu u formálního vzdělávání je asi běžná po celém světě, u nás se to zatím tolik nevnímá. Kniha do našeho českého prostředí moc nezapadá, ale i tak se z ní dá několik cenných rad vycucnout a využít. Líbilo se mi, že je celá kniha prokládána příběhy lidí, kteří se rozhodli vydat ne příliš běžnou cestou. Po přečtení má člověk nutkání se nad sebou a svým vzděláváním zamyslet.

Kalip
19.04.2016

Zaujala mě obálka, jinak souhlasím s Anya636. Na starší ročníky se tu moc nemyslí. :-) Určitě ale i tak pár tipů využiju.

Anya636
18.03.2016

Vzhledem k častému doporučování této knihy jsem trochu zklamána. Vzdělávat se samozřejmě můžete celý život a s přístupem k internetu kdekoliv, očekávala jsem více konkrétních ukázek internetových zdrojů. Konkrétní rady jsou zasazené spíše pro někoho z velkoměsta a také pro lidi ve studentském věku, kteří zrovna hledají práci a mohou nabídnout svou pracovní sílu zdarma. Nezahajujete-li IT startup tak Vás kniha také příliš nechytne. Kniha je však příjemná svou čitelností a lehkostí a nikomu neuškodí nechat se chvilku inspirovat.

xzimal1
17.02.2015

TOP. Pro Hackakademika, Freelancera a Startupera naprostá povinnost. :)

blimba
16.02.2014

Kniha je hodne inspirativni, docela by me zajimalo jak by zde nabizene figle fungovali v ceskem prostredi. Trochu mi nesedel podnikatelsky etos a cesta za uspechem ala podnikatelska prirucka. Ale celkove dobre typy nejen pro potencialni studenty/nestudenty VS.


Autor knihy

Dale J. Stephens
americká

Kniha Vzdělávejte se po svém je:

v Právě čtených1x
v Přečtených23x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit11x