1111 památek a zajímavostí Prahy

1111 památek a zajímavostí Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79496/pamatek-a-zajimavosti-prahy-79496.jpg 5 7 3

Úvod knihy, jež neusiluje být bedekrem ani odbornou pragensií, nýbrž snaží se obyvateli i návštěvníkovi města Prahu představit z různých úhlů pohledu, je věnován všeobecným informacím o městě a jeho historii. V publikaci najdeme kapitoly pojednávající např. o pražských domech, kostelích, mostech, parcích, sochách nebo technických památkách, ale i zmínky o lidech, kteří jsou nějakým způsobem spjati s pražskou kulturou či historií. V barevně odlišených kapitolách je obvyklé řazení objektů podle městských částí, vnitřně pak řazení abecední. Na konci publikace je uveden přehled použité literatury, plán Prahy, rejstřík památek a zajímavostí a rejstřík ulic.... celý text

pavlinda
10.01.2020 5 z 5

Kniha je pro jako pro mimopražskou nepostradatelná!

sulcv
12.03.2016 3 z 5

Já jsem knihu přečetl celou a občas do ní nakouknu, abych si něco zjistil, nebo upřesnil. Pokaždé objevím něco nového.

Anya636
26.10.2015 5 z 5

Tuto knihu byste klidně mohli mít doma a podívat se do ní jen občas. I přesto, že jsem z ní nepřečetla vše, mne velmi obohatila a dozvěděla jsem se, jakožto nepražák žijící onoho času v Praze, mnoho zajímavého.