any37 any37 komentáře u knih

Rowlingová je jednoduše královna fantasy. I po tolika knihách mě kouzelnický svět neustaluje uchvacuje, já ho obdivuju a potřebuju další příběhy.

I když si myslím, že jsou Fantastická zvířata o trošku horší než Harry, pořád mají nějaké to kouzlo.

25.05.2019 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Hodně lidí tu knihu po pár stránkách odloží, protože se tam nic moc neděje - ale to je chyba! Děj se pořádně rozjede tak po 200 stránce, a že je to pořádná jízda. Vůbec mi nevadilo vyprávění z pohledu tolika postav, rychle jsem si na něj přivykla a všechny postavy, kromě Edyona, si zamilovala.

25.05.2019 5 z 5

Tahle kniha je jako vždy dokonalá. Miluji a zároveň nenávidím ten konec. A nakonec, je to díl, u kterého se zfilmování naprosto povedlo - sice to není můj oblíbený knižní díl, ale filmový díl je dokonalý a můj nejoblíbenější.

25.05.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Píšu to všude a vždy - ta kniha, celá série je dokonalá. Ale dá se o tom napsat vůbec něco jiného? Můj nejoblíbenější díl, u kterého se, podle mě, při zfilmování hodně skvělých věcí vyškrtalo.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Slabší než Hana, ale pořád dokonalé - upřímně, divila bych se kdyby autorka nebo celkově někdo jiný dokázal napsat lepší knihu, než je Hana.
Líbí se mi psaní Mornštajnové, vybere si nějaké období - holocaust, totalita -, ale nepíše jen o tom, jak se v té době žilo, převažují tam vztahy, dobře charakterizované postavy.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Miluju spletitost toho příběhu, který je tak propletený a rozmanitý. Autorka píše nepředvídatelně, i když víte jak to dopadne, nedokážete si představit, jak je to možné! Četbu jsem si nehorázně užila, slova doslova hltala a všem ji na sto procent doporučuji.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak jooo … Jak mohl být druhý díl lepší než první?

Musím se přiznat, že jsem ho vůbec nechtěla číst. Před dvěma lety jsem dočetla Dvůr trnů a růží a zapřísáhla se, že pokračování číst nebudu. První díl skončil tak krásně a neviděla jsem důvod, proč by měla být pokračování … Ale spletla jsem se, a to hooodně moc.

Bylo tady o moc víc akce, napětí, překvapení a lásky. Panebože ta milostná linka byla dokonalá. A znova ten konec - nejlepší.

Znovu se potvrdilo, že Massová je skvělá autorka, a i když jsou její knihy velké jako cihly, přečtete je za pár dní a ani nevíte jak.

06.05.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Retelling? Nooo, tak možná první polovina se podobala Krásce a Zvířeti, a to jenom lehoučce. Druhá část knihy … no páni!! Spousta akce, zvratů a překvapení. Ale nejlepší byl ten konec, myslím, že kdo četl, mi dá za pravdu.
Líbí se mi ten svět, který je promyšlený do nejmenších detailů, a tak originální - já teda alespoň nečetla nic podobného.

06.05.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nikdy bych neřekla, že mě bude klasika bavit. Hrozně moc se mi líbily všechny postavy, jejich charakteristika a celkově je celá ta kniha skvělá. Určitě jsem ji nečetla naposledy, stejně tak další knihy od Fitzgeralda.

04.05.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tuto knihu budu mít navždy v paměti a budu se k ní ráda vracet, klidně i za třicet let. Díky ní jsem začala mít ráda poezii. Když mě něco bolelo, byla jsem smutná, přečetla jsem the breaking a měla pocit, že mi někdo rozumí. Na to jsem přešla na the healing - jednoznačně nejlepší část - a cítila jsem se lépe. Byla to moje první poezie, a tak dám jen 4*/5 , kdybych v budoucnu narazila na něco ještě lepšího.

25.04.2019 4 z 5

Sice to říkají všichni a je to už klišé, ale je to skvělé vrátit se zpět do kouzelnického světa.
Cělý díl jsem přečetla za den při škole nevídanou rychlostí - asi k tomu přispělo to, že je tos scénář, ale...to bych přeskočila.
Ty příběhy jsou jako u Harryho promyšlené do posledního puntíku.
4,5*/5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Čekala jsem, že kniha bude dobrá, průměrně napínavá a bude tam nějaká romantická linka. Ale tohle!!! Naprosto jsem se spletla a Meyerovou podcenila. Kniha byla skvělá, napětí tam bylo až, až a romantická linka jen slabá (a to se mi hodně líbilo). Nějaké fantasy, kde nesledujeme jak se dvě postavy dají dohromady za těžkých podmínek, ale děj, který je nadupaný napětím, pořád nějakou akcí a bojem. 4.5*/5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Je to originální dějem, tak i zpracováním - které je naprosto DOKONALÉ. Ze začátku jsem se ztrácela, ale po dvaceti stránkách to už bylo dobré, do knihy jsem se začetla a i čtvrtletka z matematiky šla stranou. I přes tloušťku knihy, vám budou stránky přímo ubíhat pod rukama a nakonec vaše peněženka - stejně jako má - zaplaká, protože si budete NUTNĚ muset koupit poslední dva díly. Takže hodnotím jak jinak než 5*/5.

25.04.2019 5 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Pořád nevím, co si o ní mám myslet. Těch "panebože momentů", tam bylo minimum, zato chyb snad maximum. Na druhou stranu to byl originální příběh s nádhernou mapkou a ten konec byl vážně super. Na druhý díl se ale těším, myslím a doufám, že se víc rozjede a bude tam nějaký pořádný děj.

06.04.2019

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Neočekávejte nějaký velký a dramatický zvrat, ale taky nepočítejte s tím, že se vám ji podaří jen tak odložit. Asi mám novou oblíbenou autorku, píše hrozně poutavě a díky ní jsem si přečetla neuvěřitelný psychologický román. 4,5*

29.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata je stejně kouzelná a skvěle napsaná jako předchozí díl (ostatně jako všechny díly). Kdyby se moje knihovna nehemžila spoustou knih, které potřebují přečíst, zhltla bych komnatu ještě jednou, a pak možná i znovu.

16.03.2019 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Magický a kouzelný příběh, který je originální a do poslední chvíle nevíte, co je pravda a co iluze. Nejvíce se mi líbily ty barvy - vše je díky nim ještě lépe a nádherně popsáno. 4,5*

13.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Myslím, že je úplně zbytečné, když začnu Harryho vychvalovat. Stejně jako ostatní ho miluji a Rowlingovou obdivuji. Každému fanouškovi doporučuji si přečíst i knihu, protože zde najdete spoustu dalších příhod, co s Harrymu a jeho kamarádům stali.

06.03.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na Hvězdy jsem se moc těšila, a i když jsem se v polovině zasekla a nemohla se posunout, začala číst jiné knihy, během jednoho dne jsem ji pak dočetla a úplně zhltla. Už se těším až zkouknu film.

06.03.2019 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Já tuhle sérii prostě MILUJU!!! Konec byl o hodně lepší než v Papírové princezně, ale celkově byl děj oproti ní trochu horší a méně zábavný.

02.03.2019 4 z 5