Antaki_Thorin Antaki_Thorin komentáře u knih

Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Emoční inteligence pro ženy - Jak ji rozvíjet a využívat Cornelia Topf

Doufám, že nejsou všechny knihy o emocionální inteligenci takové.... takové... já ani nevím, jak ty moje dojmy shrnout do jednoho výrazu. Přišlo mi to celé plné stereotypů a předsudků. Bylo mi nepříjemné to číst. Lituji, dvě hvězdy.

20.01.2022 2 z 5

Tajemství úspěšného vedení lidí Tajemství úspěšného vedení lidí Bernd Geropp

Povinná četba do práce, tak co k tomu dodat :D
Ale ne, nebylo to vůbec špatné. Modelové příklady z praxe byly zajímavé, někdy mi autor mluvil přímo z duše. Například slibování a následné neplnění termínů, to mi v práci doslova drásá nervy!
Hra na psychologa mi ale určitě nepůjde jenom díky tomu, že si přečtu nějakou publikaci. Chce to cvičit a cvičit.

18.01.2022 3 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Taaak, konečně dočteno! To bylo trápení! Takhle to dopadá, když milovaná sestřička vyklízí knihovnu. Dostala jsem tuhle knížku, jistě to bylo myšleno dobře. Nepochybuji o tom :) Už vyhlížím, komu 'udělám radost' dál :)
Druhou hvězdičku dávám autorovi za pokus o humor. Laurence, nevzdávej to!

18.01.2022 2 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

No tak se podívejme, co tu máme. Je tu první kniha ze série...opět krásné a mrazivé severské prostředí...moc hezká obálka...anotace napovídá, že půjde o zajímavý napínavý příběh...
A realita? Utahaný způsob vyprávění plný postav, ve kterých se jen těžko orientuje, napětí by se do náprstku vešlo. No a opravdu nesympatická hlavní postava!
Další díly ze série už raději vynechám.

29.12.2021 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Ačkoliv je to už nějakou chvilku, co mi bylo sedmnáct (páni, je to vlastně spousta let), netrvalo dlouho vytvořit si k Tuesday vztah. Přestože celkové hodnocení není extra vysoké, mně se četlo opravdu dobře. Občas to úplně uvěřitelné nebylo, ale to mi nevadilo. Beru jako oddechové čtení.

27.12.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Autorka (moje oblíbená) si opět vybrala velmi náročné téma. A jako pokaždé, ho i zde uchopila bravurně.
Doporučuji.

25.12.2021 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nevím, co zapůsobilo víc? Jestli hlas Marka Ebena v audioknize a nebo poselství. Možná kombinace obojího. Doporučuji všem.

24.12.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První knížka od Cartera. Závidím všem čtenářům, co jsou z toho úplně paf.
Já oceňuji čtivost, také napětí, ale z Huntera se na zadek neposadím. Zanechává ve mě zvláštní protichůdné pocity. Nechci ho úplně ignorovat, ale nemám chuť hltat jeden příběh za druhým.

24.12.2021 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Četla jsem tuto, pak Sovu a ještě jsem měla v plánu Clonu.
Tenhle příběh se mi líbil. Pár věcí zůstalo nevysvětlených, ale nevadilo. Bylo to čtivé, zajímavé, napínavé.
Pokud ale máte dobrý dojem z tohoto příběhu, druhý díl si raději rozmyslete. Já pro jistotu ani do té Clony nešla.

Osvícení Osvícení Stephen King

Tohle je dnes už naprosto kultovní titul! Kdo miluje Kingovu tvorbu a toto nečetl, tak šup šup, rychle dožeňte resty. A k Osvícení přidejte ještě pokračování Doktor Spánek.
King musí být opravdu blázen, nemyslíte?

23.12.2021 5 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Opět se tu 'setkávám' s Belannou a opět s ní souhlasím ;-)
Autor má neobvykle nádherný styl vyjadřování. Chmurné, temné, ale zároveň mrazivě zajímavé a krásné.

Panenka Panenka Mo Hayder

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem si jako první knihu vybrala šestou ze série? :-) Hmm? No, nevadí.
Čtivý, strašidelný příběh. Napínavý, překvapivý závěr. Doporučuji.

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Tady jsem zabrousila trochu mimo svou komfortní zónu. Zcela upřímně jsem šla za jménem Guillermo del Toro!
Trochu jsem se obávala tématu upírů. Ale to podání vědeckého pohledu mě pohltilo. A popravdě jsem se i maličko bála.
Doporučuji všem, co se rádi bojí ;-)

22.12.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Souhlasím s Belannou - první díl byl mnohem lepší, druhý ztrácel dech. Další čtení mě už moc neláká.

22.12.2021 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tip na tento titul jsem dostala od opravdu dobré kamarádky. Leni, díky ještě jednou!
Opět typické mrazení po celou dobu čtení. A ten konec...wow. Doporučuji.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vyslechnuto jako audiokniha a zpracování bylo skutečně úžasné.
Děj mě bavil. Určitě bych doporučila.

Misery Misery Stephen King

Tady není co vytknout. Miluju Kingovky, téměř všechny. Vřele doporučuji.

Pustina Pustina Stina Jackson

Příběh se mi líbil. Gradující napětí v nádherně popsaném prostředí mrazivé Pustiny. Do poslední chvíle jsem věřila, že mám řešení záhady na dosah ruky. Skutečné rozklíčování mě ale překvapilo. Doporučuji, pokud máte rádi severské autory.

Andílek Andílek Lucinda Berry

Řekla jsem v knihovně, aby mi doporučili nějakou oddechovku. Oj, tohle je teda pěkná 'oddechovka'. Má krátké kapitoly, které udržují napětí a nedovolí knížku odložit. Události se eskalují a napětí sílí až do konce. Pokud máte pevné nervy a čas pár hodin v kuse, jděte do toho!