Antaki_Thorin Antaki_Thorin komentáře u knih

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Mám vždycky problém hodnotit knihy s tématikou I. nebo II. světové války. Jako by mě svazovalo všechno to lidské utrpení. Jako bych nebyla hodna soudit a hodnotit. Jako bych neměla právo. A ani dnes nemám sílu jít proti tomu.
Takže dávám pouze plný počet hvězdiček a připojuji vzkaz - děkuji, pane Remarku.

29.10.2022 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Předesílám, že jsem nečetla předchozí komentáře, takže se omlouvám, pokud opakuji, co již zaznělo.
Začnu positivy - jednoznačně styl psaní. Ten mi sedl perfektně. Příběh mě zaujal od začátku a chemie od prvních stránek fungovala. Imaginární přítelkyně je spíš alter-ego. Taková rozštěpená osobnost, ale nejsem psychiatr.
Negativa - co se sakra stalo s Teddym? Čekala jsem celou dobu na wow moment a on nepřišel. Úvahy na posledních dvou stránkách mě doslova naštvaly. A vrahův motiv a modus operandi - to bylo zklamání! Dvě třetiny knihy byly parádní, poslední třetina to zabila.
Dávám 3* a Chůvě se raději vyhnu.

26.10.2022 3 z 5

Maják Maják P. D. James (p)

V jednom z komentářů níže se objevilo 'klasická detektivka'. Ano, čistá pravda. A na mě až příliš klasická. Se spoustou odboček, postav, detailů, které k hlavní lince nepatří. Pro mě nuda.

09.10.2022 3 z 5

Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Anna Matvějevová (p)

Hodně zajímavé téma, ale tak špatně uchopeno!

05.10.2022 1 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

První, co musím přiznat než vůbec začnu hodnotit - viděla jsem film dříve než knížku. Ano, já vím, už ZASE :-)
A druhá věc, kterou vám dlužím před hodnocením - miluju a vždycky jsem milovala Steva McQueena (alias King of Cool).
Tím končím hodnocení. Řekla bych, že všem je to jasné. Děkuji za pozornost! :-D

17.07.2022 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Nějak nemůžu přijít na chuť detektivním sériím. To tak na okraj:-)
Tohle mi přišlo dobré. Svižné, krátké kapitoly, čtivé. Mělo to spád. Plných pět nedám, mělo to určité rezervy :-)

08.07.2022 4 z 5

Vyměřený čas Vyměřený čas Karel Cubeca (p)

Vážím si pana Kostky. Je fascinující ho poslouchat. A stejně tak pro mě bylo fascinující číst tento příběh. Literatura toho ražení není mainstream a určitě ne pro každého - viz. komentář od Metly. Plně respektuji názor a velmi si vážím konstruktivní kritiky.
Za mě ale výborné! Četlo se mi jedním dechem.

23.06.2022 4 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Málokdy úplně náhodně sáhnu na knihu, aniž bych předem četla alespoň hodnocení tady na DK. Prostě jsem se nechala vést intuicí. Nechala jsem na sebe působit přebal knihy, název, barvy... a šup, už byla v košíku :-)
Neznala jsem autorku, ani její předchozí dílo. Byla to vynikající volba! Napětí, sympatické a velmi plastické postavy, děj měl spád a dokonce i ten nádherný 'aha moment' na závěr! Dostala jsem vše, co jsem si mohla přát:-)

19.06.2022 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Tady nemohu komentovat originálně, i kdybych sebevíc chtěla. Vše bylo již napsáno přede mnou. Za poselství, které kniha nese, dávám 3 a jdeme zase dál.

19.06.2022 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Vzhledem k hodnocení, které je už 'v modrém', jsem neměla velká očekávání. A je to dobře. Není to top příběh, to ne. Ale je to originální. A za to má ode mě hned jednu hvězdu. Zajímavý způsob vyprávění je za druhou hvězdičku. Třetí hvězda je za Louise:-)

12.05.2022 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Ach jo, zase budu ryba plující proti proudu. Tohle že je příběh, o který je v knihovně takový boj? Vážně?! Proč mi detektivky s hlavní ženskou postavou tak bytostně nesedí? Co s tím mám dělat? Poradí někdo?

07.05.2022 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Detektivka dobrá v atraktivním prostředí, ale bod strhnu za (jak tu již někdo výstižně napsal), autorka se až příliš věnovala osobnímu životu detektivů. U knihy Pět mi to tolik nevadilo. Tentokrát to pro mě bylo rušivé. A musím se pochlubit - vraha jsem uhodla správně!

24.04.2022 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak sláva! Snad poprvé zlatá Bestseller nálepka není na naprostém propadáku.

Styl psaní mi seděl. Moc se mi líbil vnitřní monolog Jasmin k Leně. Máme tu krásný příklad toho, že nikdy není svět pouze černobílý. Originální byl i dětský pohled na situaci. Hannah byla dokonalá :-) Kdy můj zájem opadal, to byly Matthiasovy pasáže. Takový kolovrátek dokolečka dokola.
Ale zlatý hřeb je epilog!
Autorka má potenciál. Určitě se poohlédnu po její další tvorbě :-)

15.04.2022 4 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Moc to bolí, ale nemůžu jinak. Jedna * za pokus o napínavý příběh. Souhlasím s Petronelou16 a Lenkou 0007.
Víc netřeba dodávat.

08.04.2022 1 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

A je to tu zase! Opět jsem se nechala strhnout obálkou, recenzemi a tou 'úžasnou' zlatou nálepkou Bestseller. Téma mi nesedlo, postavy mi nějak 'nevyskočily' před očima... neužívala jsem si příběh. Budu tu určitě v menšině, ale za mě nebrat.

29.03.2022 2 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Docela mě mrzí ty špatné recenze zde. Moje pocity při čtení byly totiž úplně jiné. První část knihy mi nad hlavou visel obrovský otazník a rojily se otázky jako - proč, jak, za co...? Druhá polovina byla jiná. Byla ve jménu příběhových zvratů a přehodnocování pocitů. Moje hrdinka je Kim. Maminka, která bojuje o uznání v práci. Nakonec stojí před jedním z nejtěžších rozhodnutí! A na její volbu jsem opravdu pyšná.
Styl psaní byl čtivý, sympatický. Co mě však drásalo, bylo označení přítele jako 'můj kluk'. Trochu pubertální a nevhodné, když pomyslíme, že jde o třicátníky. Jsem stejně stará a označení 'můj kluk' mi příjde příšerné :-)
Betty96 dává nízké hodnocení za nevysvětlený konec. Betty, prosím, zkus příště číst více mezi řádky ;-)

22.03.2022 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Tady je pořekadlo 'Nesuď knihu podle obalu' vskutku příkladné. Tak ošklivá obálka! Ale uvnitř čtivý příběh o dvou časových rovinách. Na konci se to krásně rozuzlilo. Já dávám 4 hvězdičky a k autorce se jistě ráda vrátím.

11.03.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

(SPOILER) Prvně jsem viděla film. Pak jsem četla teprve knihu. Není to pro mě úplně ideální pořadí. Moje představivost je ovlivněná a jako by znásilněná. Avšak tady to nevadilo. Film byl dlouhý, citlivě následoval předlohu a rozhodně je dobré se na něj podívat.
Ovšem kniha je mistrovské dílo - nádherně vystavěný příběh o vině a nevinnosti a trestu.
Smrt Jane mě 'sejmula'! Pro mě absolutně nejsilnější moment. Až na úplném konci. Myslím na to ještě teď, několik měsíců po dočtení. Někdy je ta míle taaak dlouhá....

05.03.2022

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Po delší pauze jsem zpátky a rovnou píšu hodnocení na tuhle parádní knížku. Napínavá, čtivě zpracovaná, do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. To miluju - už už si myslíte, že víte naprosto přesně, jak to skončí. A pár stránek na to už zase víte jen to, že nevíte nic :-)

05.03.2022 4 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Zopakuji to, co se tu v komentářích objevilo víckrát. Z počátku se mi nedařilo začíst. Úvod byl zkrátka takový ne úplně záživný. Ani si úplně neuvědomuji, kde se to zlomilo. A pak už to byla neskutečná jízda. Doporučuji se čtyřmi hvězdičkami.

26.01.2022 4 z 5